Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

STRUKTURA PRACY DYPLOMOWEJ DZIAŁ TEORETYCZNY DZIAŁ EMPYRYCZNY LITERATURA ANEKSY.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "STRUKTURA PRACY DYPLOMOWEJ DZIAŁ TEORETYCZNY DZIAŁ EMPYRYCZNY LITERATURA ANEKSY."— Zapis prezentacji:

1 STRUKTURA PRACY DYPLOMOWEJ DZIAŁ TEORETYCZNY DZIAŁ EMPYRYCZNY LITERATURA ANEKSY

2 STRUKTURA DZIAŁU TEORETYCZNEGO DEFINICJE WAŻNIEJSZYCH POJĘĆ HISTORIA ROZWOJU ZJAWISKA ANALIZA TEORII NAUKOWYCH PUNKTY WYJŚCIOWE O CELU BADAŃ DZIAŁ TEORETYCZNY NIE MA STANDARDOWEJ STRUKTURY. ZA KAŻDYM RAZEM STRUKTURA JEST INNA. Zawiera następujące treści:

3 STRUKTURA DZIAŁU EMPIRYCZNEGO ROZDZIAŁ I ROZDZIAŁ METODOLOGICZNY ROZDZIAŁ II INTERPRETACJA WYNIKÓW BADAŃ ROZDZIAŁ III WNIOSKI LUB SYNTEZA

4 STRUKTURA ROZDZIAŁU METODOLOGICZNEGO PROBLEMY SZCZEGÓŁOWE PYTANIA BADAWCZE HIPOTEZY GŁÓWNY PROBLEM BADAŃ

5 OPIS POPULACJI (teren badań) ZBIERANIE DANYCH (techniki i narzędzia) GŁÓWNA METODA BADAWCZA OPRACOWYWANIE DANYCH (zastosowane metody statystyczne) SPIS ZMIENNYCH

6 STRUKTURA ROZDZIAŁU: INTERPRETACJA ZA KAŻDYM RAZEM STRUKTURA JEST INNA

7 ROZDZIAŁ INTERPRETACJA NAJCZĘŚCIEJ SKŁADA SIĘ Z TAKICH ELEMENTÓW: PODTYTUŁ WSTĘP DO TEMATYKI PYTANIE BADAWCZE TABELA Z WYNIKAMI INTERPRETACJA TABELI (wyników)

8 co pokazują wyniki skąd takie wyniki ? czy to dobrze czy źle (ocena)? jakie mogą być skutki tego jaka jest zgodność wyników z teorią? jaka jest zgodność wyników z rezultatami wcześniejszych badań? co należy zrobić na podstawie wyników? jak wykorzystać (zastosować) wyniki badań w praktyce? CO TO JEST INTERPRETACJA ?

9 CO TO JEST SYNTEZA ? jaki obraz problemu prezentują wszystkie wyniki razem ? jakie wnioski wypływają z badania?

10 O SYNTEZIE Prawo do podziału zjawisk edukacyjnych (zachowań ucznia, postępowania nauczyciela, itd.) na poszczególne zmienne, badacz ma tylko wtedy, gdy ma zamiar, chęć i kompetencje, konieczne do wytworzenia całościowego obrazu badanych zjawisk. OBRAZ TEN JEST SYNTEZĄ !

11 CO MA BYĆ UMIESZCZONE W ANEKSACH? 1.Po jednym egzemplarzu wszystkich narzędzi 2. Wszystkie nie wykorzystane dane i rezultaty 3. Wytwory własne uczniów (po jednym egzemplarzu: rysunki, zeszyty, wypracowania, itd.) 4. Nie publikowane dokumenty analizowane podczas badań (harmonogram pracy placówki, statut placówki, itd.) 5. Pozostałe materiały, które umożliwiają dodatkowe wyjaśnienie wyników badań


Pobierz ppt "STRUKTURA PRACY DYPLOMOWEJ DZIAŁ TEORETYCZNY DZIAŁ EMPYRYCZNY LITERATURA ANEKSY."

Podobne prezentacje


Reklamy Google