Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Monopol Wykonały: Natalia Tyburska Marcelina Falkowska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Monopol Wykonały: Natalia Tyburska Marcelina Falkowska."— Zapis prezentacji:

1 Monopol Wykonały: Natalia Tyburska Marcelina Falkowska

2 Historia gry Gra monopol została zaprojektowana w roku 1933, natomiast pierwsze wydanie datuje się na rok 1935. Korzeni tej gry należy jednak doszukiwać się już na początku XX wieku, wtedy to Elizabeth Gra ta miała jednak głównie na celu pokazać do czego może doprowadzić monopol na rynku nieruchomości, a nie służyć do celów rozrywkowych (dlatego też nie odniosła ona sukcesu). Z tego powodu Charles Darrow postanowił ją udoskonalić i wydać pod własną nazwą Monopoly. W ciągu kilku miesięcy od wydania gra stała się absolutnym hitem, a ludzie w sklepach masowo wykupywali wszystkie egzemplarze. Do dziś gra Monopoly sprzedała się na całym świecie w ilości 250 mln sztuk.

3 Informacje o grze Monopol jest to gra planszowa, która polega na pomnażaniu kapitału poprzez handlowanie nieruchomościami i pobieranie czynszu od pozostałych graczy. Gracze poruszając się po planszy kupują nieruchomości, dworce, ulice oraz inne obiekty. W grze występuje także bank, który jest kredytodawcą, podatkobiorcą oraz wypłacającym zawodnikom pensję za przekroczenie pola „Startu”. Gracze poprzez odpowiednią działalność finansową starają się doprowadzić swoich rywali do bankructwa. W przypadku powodzenia przejmują oni nieruchomości bankrutującego rywala. Bankrutująca osoba odpada z dalszej rozgrywki, a ostatni gracz, któremu uda się utrzymać na planszy, zostaje monopolistą i tym samym wygrywa grę.

4 Informacje ogólne Informacje ogólne: gra polega głównie na handlu oraz spekulacjami dotyczącymi nieruchomości. Każdy gracz porusza się po planszy zgodnie z ruchem wskazówek zegara oraz wykupuje dostępne obiekty. Jeżeli gracz stanie na pole, którego właścicielem jest inny gracz, to musi zapłacić czynsz. Wysokość tego czynszu zależna jest od rodzaju nieruchomości, czy właściciel posiada na tym polu jakieś domy, czy też hotel. Każdy gracz wybiera sobie pionek i ustawia go na polu „Start”. Gracz, który jest właścicielem nieruchomości sam musi pilnować, aby inni gracze zapłacili mu czynsz. Tylko bank może udzielać pożyczek pod zastaw nieruchomości. Żaden zawodnik nie może udzielać drugiemu pożyczki. Zwycięża zawodnik, który doprowadzi do bankructwa pozostałych graczy.

5 Przygotowanie do gry Przygotowanie gry: bankier ma ułożone domy, hotele, karty własności oraz pieniądze w odpowiednich przegródkach pudełka. Oddziela karty „Szansy” i „Kasa Społeczna”, następnie je tasuje i kładzie tekstem do dołu na odpowiednich polach umieszczonych na środku planszy. Bankier wypłaca każdemu zawodnikowi po 1500 zł w nominałach: 2x500 zł, 4x100 zł, 1x50 zł, 1x20zł, 2x10zł, 1x5zł, 5x1zł. Bank zarządza kartami własności aż do momentu, kiedy zostaną one wykupione przez graczy. Wypłaca on także graczom pensje, premie, pobiera podatki, udziela pożyczek pod zastaw, zbiera odsetki od pożyczek hipotecznych oraz wszystkie opłaty z tytułu kar. Bankier pełni także funkcję licytatora w momencie przeprowadzania między graczami licytacji. Nie ma możliwości, aby bank zbankrutował (jeżeli bank nie posiada więcej pieniędzy, to wypisuje rewersy na zwykłych kartkach papieru). Bankier pilnuje także, żeby żaden z graczy nie przekroczył czasu na swój ruch, który wynosi 50 sekund (w przypadku przekroczenia czasu gracz traci kolejkę).

6 Ośmiolatki grają w monopoly Gra jest przeznaczona dla dzieci od 8 roku życia i także dla tych starszych

7 Niezbędne informacje Monopoly Plansza niemieckiej wersji gry Autor Charles Darrow Liczba graczy2–6 Czas przygotowania5–10 minut Czas gry1–3 godzin Elementy strategii średnieWymagane umiejętności myślenie strategiczne i taktyczne Losowość wysoka.

8 To naprawdę super !!! :*

9 Opinia na temat Monopoly Naszym zdaniem gra Monopoly jest ciekawa i grając w nią także możemy się uczyć np. Robić interesy. Mamy nadzieję że nasza prezentacja o grze Monopoly zachęci naszych kolegów i koleżanek do wspólnej zabawy !! :D

10 Koniec ! Dziękujemy za obejrzenie naszej prezentacji :D :*


Pobierz ppt "Monopol Wykonały: Natalia Tyburska Marcelina Falkowska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google