Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Strzelec i Orlęta ZS-Strzelec Orlęta Tyczyn

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Strzelec i Orlęta ZS-Strzelec Orlęta Tyczyn"— Zapis prezentacji:

1 Strzelec i Orlęta ZS-Strzelec Orlęta Tyczyn

2 Zbiórki Orląt i Strzelców odbywają się co tydzień w Miejskim Ośrodku Kultury w Tyczynie. Nasze szkolenie obejmuje zakres techniki oraz umiejętności musztry. Musztra-to ćwiczenia wojskowe, które uczą jak zachować się w szyku jak i poza nim, formować szyk, jak przyjąć postawę zasadniczą i oraz swobodną, jak oddawać honory, poruszać się z bronią oraz bez niej.

3 Formacja Orląt i Strzelców są szkolenia z zakresu taktyk wojskowych
Formacja Orląt i Strzelców są szkolenia z zakresu taktyk wojskowych. Rodzaje taktyk: -czarna taktyka -czerwona taktyka -zielona taktyka -niebieska taktyka

4 TAKTYKA: Taktyka – część sztuki wojennej, której przedmiotem zainteresowania jest teoria i praktyka przygotowania i prowadzenia walki.

5 CZARNA TAKTYKA: Czarna taktyka – jest to zakres wiedzy dotyczących walk z przeciwnikiem znajdującym się w budynkach, pojazdach, pociągach, samolotach i innych obiektach ma terenie zabudowanym.

6 CZERWONA TAKTYKA: Czerwona taktyka – szkolenie to obejmuje działania oparte na zadaniach mających na celu ratowanie życia własnego oraz zespołu. Zakres ten obejmuje wątek ratownictwa medycznego. Podczas takich działań posługuje się taktyką specjalną oraz schematami ratowniczymi

7 ZIELONA TAKTYKA: Zielona taktyka – operacje na terenie otwartym. Ogólne szkolenie żołnierza powinno zacząć się od zrozumienia zielonej taktyki. Dobra postawa ułatwi dalsze przejście do bardziej skomplikowanych działań w terenie zurbanizowanym.

8 NIEBIESKA TAKTYKA: Niebieska taktyka - rodzaj taktyki specjalnej, obejmujący działania w środowisku wodnym, w tym w szczególności techniki przerzutu grup specjalnych drogą wodną (łodzie, kajaki, pojazdy podwodne), działania na obiektach pływających i nadbrzeżnych, prowadzenie rozpoznania wybrzeży i morskie operacje antyterrorystyczne.

9 Inne tematy szkoleń: Strzelcy również są szkoleni z zakresu broni w WP oraz broni standardowej w wyposażeniu Strzelecki. W skład broni wchodzą broń osobista (broń krótka), broń szturmowa, broń maszynowa, karabiny wyborowe (snajperskie) broń biologiczna (chemiczna), broń dalekiego zasięgu czyli np. granaty.

10 Inne tematy szkoleń: Innym rodzajem szkolenia może być reakcja podczas zagrożenia atakiem chemicznym, szkolenia z zakresu terenoznawstwa, strzelania, umiejętności fizycznych, testy z wiedzy praktycznej z uzyskanej podczas szkoleń oraz wiedzy intelektualnej (trzeźwego, racjonalnego myślenia, planowania i opracowywania) oraz wiedzy historycznej naszego kraju.

11 Uroczystości Strzeleckie, Państwowe oraz Kościelne:
Strzelcy i Orlęta bardzo chętnie oraz licznie uczestniczą w różnych rodzajach uroczystości np. poświęcenia tablicy lub pomnika, rocznicy śmierci ważnych osób które zapisały się w historii naszej Ojczyzny, Parafii, Strzelca czy ogólnie rzecz biorąc Wojska, co roku w ślubowaniu młodzieży Strzeleckiej. Można by jeszcze bardzo długo i licznie wymieniać te uroczystości i wydarzenia.

12 PATRIOTYZM: Strzelcy i Orlęta jest to młodzież w pełni patriotyczna. Naszym wspólnym celem, nie tylko wojska ale wszystkich rodaków jest pamięć o tych którzy ginęli za naszą wolność, niepodległą Polskę. Różnego rodzaju rocznice tak jak np. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego ( r.), jest to wtedy nasze wspólne święto które należy uczcić. Wszyscy powinniśmy pamiętać i znać historię Polski jak najlepiej potrafimy. Symbolami którym powinniśmy oddawać cześć jest. Patriotyzm – jest niezwykle rzadką cechą u człowieka. Jest to również miłość, szacunek, honor do swojej ojczyzny. Kiedy patriotyzm panuje w człowieku to znaczy, że jest w stanie poświęcić dla niej wszystko nawet swe życie.

13 BÓG, HONOR, OJCZYZNA Są to hasła patriotyczne stosowane w Wojsko Polskim (WP) oraz w Związkach Strzeleckich (ZS). Widnieją na sztandarach różnych organizacji, związków itp…. Ale oprócz tego charakteru użytkowego są one wpisane w serca wszystkich żołnierzy i Strzelców. Każdy Strzelec te trzy hasła postawione bardzo wysoko w swojej hierarchii życiowej. Kieruje się nimi w życiu codziennym oraz gdy pełni służbę mundurową. Nie dotyczy to tylko żołnierzy lecz wszystkich rodaków dla których ojczyzna jest naprawdę bardzo ważna.

14 Symbole: Symbolami którym musimy oddawać honor to: -flaga państwowa -godło -sztandary Wojskowe oraz Strzeleckie -obrazy nawiązujące do historii Polski -żołnierz lub żołnierz ze starszym stopniem

15 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ 


Pobierz ppt "Strzelec i Orlęta ZS-Strzelec Orlęta Tyczyn"

Podobne prezentacje


Reklamy Google