Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Polsko – Czeskie Słuchanie, Śpiewanie i Granie” Projekt realizowany przez Przedszkole w Syryni w partnerstwie z Przedszkolem w Hlučínie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Polsko – Czeskie Słuchanie, Śpiewanie i Granie” Projekt realizowany przez Przedszkole w Syryni w partnerstwie z Przedszkolem w Hlučínie."— Zapis prezentacji:

1 „Polsko – Czeskie Słuchanie, Śpiewanie i Granie” Projekt realizowany przez Przedszkole w Syryni w partnerstwie z Przedszkolem w Hlučínie

2 Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa PRZEKRACZAMY GRANICE

3 Muzyka jako jedna z dziedzin sztuki odgrywa ogromna rolę w życiu każdego człowieka. Od najmłodszych lat dziecko powinno być wprowadzane w świat muzyki. Sposób w jaki dziecko zostanie zachęcone w przedszkolu do słuchania muzyki, śpiewania, a nawet tworzenia własnych melodii oraz w jakim stopniu będą rozbudzane zainteresowania muzyczne, w znacznym zakresie decydować będzie o dalszym jego rozwoju.

4 Muzyka jest bardzo ważnym elementem w pracy z dziećmi i pełni wiele funkcji: 1. UCZY – pozwala zrozumieć otaczający świat; 2. BAWI – dostarcza dziecku wiele radości podczas tańca; 3. ROZWIJA – w trakcie zabawy muzycznych zaczyna rozumieć, że coś jest rytmiczne, że muzykę można przedstawić ruchem 4. WYCHOWUJE – pozwala zrozumieć świat wartości społeczno – moralnych; 5. WSPOMAGA ROZWÓJ EMOCJONALNY – dzięki muzyce dziecko może wyrazić swoje pragnienia, uczucia.

5 CELE PROJEKTU 1. Rozwijanie kompetencji społecznych, wrażliwości estetycznej, rozbudzanie dziecięcego zainteresowania sztuką i przygotowanie przedszkolaków do jej odbioru. 2. Wzbogacanie osobowości dzieci poprzez współuczestnictwo dzieci polskich i czeskich w imprezach muzycznych i artystycznych. 3. Pokonywanie barier między narodami – poznanie języka sąsiadów, tradycji, obyczajów i kultury przygranicznych miejscowości. 4. Wymiana doświadczeń zawodowych nauczycieli w pracy z dziećmi przedszkolnymi, poszerzanie horyzontów.

6 27.02.2014 r. w Przedszkolu w Syryni odbyło się spotkanie szkoleniowo – warsztatowe pod hasłem „Twórcza aktywność muzyczna dzieci” połączone z demonstracją instrumentów perkusyjnych. Tematem spotkania było: - ukazanie różnorodnych możliwości i form pracy z dziećmi na zajęciach umuzykalniających z użyciem różnorodnych instrumentów; - ukazanie nauczycielom sposobów zachęcania dziecka do słuchania muzyki, śpiewania, tworzenia łatwych melodii oraz rozbudzanie ich zainteresowań muzycznych. Spotkanie prowadziła Pani dr Kornelia Solich nauczyciel akademicki PWSZ w Raciborzu I działanie

7 Spotkanie szkoleniowo – warsztatowe pod hasłem „Twórcza aktywność muzyczna dzieci”

8 II działanie 10.03.2014 r. dzieci uczestniczyły w koncercie „ F jak flet i fagot” organizowanym przez Filharmonię Śląską im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach Koncert odbył się w Audytorium w starym Budynku Biblioteki Śląskiej w Katowicach

9 Koncert „ F jak flet i fagot” organizowanym przez Filharmonię Śląską w Katowicach

10 III działanie W dniu 28.04.2014 r. brały udział w polsko - czeskich zajęciach i zabawach edukacyjno – muzyczno – ruchowo - instrumentalnych połączonych z konkursem piosenki pod hasłem „Bliskie spotkanie z muzyką” Podczas zajęć i zabaw dzieci wykorzystały instrumenty perkusyjne zakupione w ramach projektu. Zajęcia i zabawy odbyły się w Przedszkolu w Hlučínie. Zajęcia i zabawy prowadzili muzycy z Agencji Artystycznej Pawła Sobika.

11 Zajęcia i zabawy edukacyjno – muzyczno – ruchowo - instrumentalne połączone z konkursem piosenki pod hasłem „Bliskie spotkanie z muzyką”

12 IV działanie 31.05.2014 r. dzieci odwiedziły Operę Śląska w Bytomiu, gdzie oglądały spektakl baletowy "Kopciuszek" - libretto oparte było na motywach baśni Charlesa Perraulta w choreografii Anny Majer, do muzyki Sergiusza Prokofiewa. Był to spektakl w całkowicie nowej odsłonie, oryginalnej oprawie scenograficznej, intrygujących kostiumach, układach choreograficznych łączących taniec klasyczny ze współczesnym.

13 Spektakl „ Kopciuszek” organizowany przez Operę Śląską w Bytomiu

14 V działanie 13.06.2014 r. odbędzie się V działanie w ramach mikroprojektu: „Polsko-Czeskie Słuchanie, Śpiewanie i Granie” Będzie to Bajka Muzyczna pt. „ W Tajemniczej Krainie Krasnali” w wykonaniu Teatru Muzycznego „Duduś” z Łodzi

15 ZAPRASZAMY !!!!


Pobierz ppt "„Polsko – Czeskie Słuchanie, Śpiewanie i Granie” Projekt realizowany przez Przedszkole w Syryni w partnerstwie z Przedszkolem w Hlučínie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google