Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

N ASI M ILUSIŃSCY Jakub Borkowski 07-01-2015, 21:18.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "N ASI M ILUSIŃSCY Jakub Borkowski 07-01-2015, 21:18."— Zapis prezentacji:

1 N ASI M ILUSIŃSCY Jakub Borkowski 07-01-2015, 21:18

2 Psy Psy to bardzo madre zwierzeta. Od wiekow sluza ludziom. Jako obronca, towarzysz, najwierniejszy przyjaciel. Niektorzy jednak tak nie uwazaja. Traktuja psy tylko jako stroza domu. Oczywiscie, jesli pies ma bude i zawsze ma jedzenie to dla odpowiednich ras moze wystarczyc, lecz psu potrzebne jest towarzystwo. Pies, powinien pobiegac bez smyczy minimum 2 razy dziennie. Pies musi byc karmiony przynajmniej trzy razy dziennie i porcja zalezy od wielkosci psa i jego rasy. Psy takie jak kundelki i inne rasy podworkowe powinny byc kapane co dwa miesiace.

3 Koty Mowia ze, koty chodza wlasnymi drogami. Z pozoru tak, lecz gdy bedziemy je uczyc prostych sztuczek od malego to przyniesie efekty. Tutaj mowimy o kotach nierasowych, czyli tak zwanych dachowcach. Kota mozna nauczyc skakania na klamke, bo w przypadku gdy wypuszczamy kota z domu, wracajac moze sobie otworzyc dzwi lub powiadomic domownikow o swoim przyjsciu. Koty mozna takze gracje. Kot bedzie chodzil wyprostowany i mial wewszystkim swoj cel.

4 Króliki Królik, zwłaszcza miniaturowy, wygląda co prawda jak słodka maskotka, ale jest żywym, czującym stworzeniem, o które trzeba odpowiednio dbać. Jedynie prawidłowe warunki (dobra, właściwie zbilansowana karma, czystość, wystarczająca ilość ruchu) mogą zapewnić uszatemu zwierzątku długie i zdrowe życie. Uważny i odpowiedzialny opiekun potrafi zauważyć większość niepokojących objawów podczas codziennego kontaktu z królikiem.

5 Świnki Morskie Świnki morskie wbrew swojej nazwie nie są świnkami, lecz gryzoniami i przeważnie zamieszkują tereny suche. Pochodzą z Ameryki Południowej. Można je hodować w domu lub jego sąsiedztwie. Świnki morskie potrzebują przestronnej klatki lub skrzynki, umieszczonej z dala od przeciągów. Są one towarzyskimi zwierzętami, ale często nie tolerują obcych. Najlepiej czują się wśród innych świnek.

6 Kura Kura domowa (Gallus gallus domesticus) – ptak hodowlany z rodziny kurowatych, hodowany na całym świecie. W środowisku naturalnym nie występuje. Uważa się, że stanowi formę udomowioną kura bankiwa (Gallus gallus), lecz nie wyklucza się domieszki innych gatunków południowoazjatyckich kuraków (zarówno żyjących, jak i wymarłych). Udomowienie miało prawdopodobnie miejsce w III tysiącleciu p.n.e. w Indiach. Około 1000 p.n.e. kury hodowano już w Chinach, a ok. 500 p.n.e. w Egipcie i Europie, w tym w Polsce (odnaleziono kości kur podczas wykopalisk w Biskupinie). W tym okresie w Chinach prowadzono już sztuczne wylęganie. Jak wykazały badania, ówczesne kury przypominały dzisiejsze kury bezrasowe, lecz miały lepiej rozwinięte skrzydła.

7 Papuga Ara Ptaki te charakteryzują się dużymi rozmiarami i bardzo długim ogonem, kolorowym upierzeniem oraz dużym, hakowato zakończonym dziobem. Przedstawiciele obu płci wyglądają podobnie. Odżywiają się owocami iorzechami, których skorupę kruszą za pomocą bardzo silnego dzioba, a następnie wydobywają zawartość językiem. Łatwo się oswajają i dobrze współżyją w hodowli z innymi papugami, mogą jednak atakować inne zwierzęta lub obce osoby. Pojedyncze osobniki osiągały w hodowli wiek do 65 lat.

8 Papuga Żako Nocują w wielkich stadach liczących nawet ponad 5000 ptaków. O świcie rozlatują się małymi grupkami na żerowiska. Dożywa ok. 50 lat. Zamieszkuje środkową Afryke, od Sierra Leone na zachodzie po Kenię i Tanzanie na wschodzie. Głównie pożywienie to orzechy i owoce, a także liście. Długość ciała: ok. 32,5 cm

9 Żółwie Charakteryzują się obecnością pancerza chroniącego cały tułów. Wśród żółwi spotyka się gatunki zarówno mięsożerne, jak i roślinożerne, wodne i lądowe. Wszystkie są jajorodne. Zapłodnienie wewnętrzne odbywa się za pomocą narządu kopulacyjnego. Żółwie, pomimo tego iż są mniej zróżnicowane morfologicznie od innych gadów, potrafiły opanować najróżnorodniejsze środowiska poczynając od mórz, a na terenach pustynnych kończąc.

10 Patyczaki W większości tropikalne i subtropikalne, często o dużych rozmiarach, długości od 1,5 cm do 48 cm. Patyczaki są roślinożerne, w większości żerują nocą. Posiadają aparat gębowy typu gryzącego. Ciało mają w kształcie i barwach zbliżonych do otoczenia,wydłużone ciało przypominające pręt lub gałązkę,u niektórych silnie spłaszczone i przypominające liść np.: liściec.

11 Ryby Stanowią najliczniejszą i najbardziej zróżnicowaną grupę współcześnie żyjących kręgowców (ponad połowę). Różnią się od siebie pod względem budowy zewnętrznej i wewnętrznej, ubarwienia oraz przystosowania do warunków środowiska. Ponad 32 tysiące współcześnie żyjących gatunków opisano naukowo, a co roku naukowcy opisują 100–150 nowych gatunków morskich i nieco więcej słodkowodnych. Szacuje się, że nie odkryto jeszcze co najmniej 5000 gatunków, głównie ryb głębinowych ze strefy klimatu tropikalnego. W Polsce występuje około 120 gatunków

12 Kameleon Kameleony (Chamaeleonidae) – rodzina gadów z grupy jaszczurek, słynąca ze zdolności do zmiany ubarwienia, długiego języka i oryginalnych kształtów ciała. Mają chwytny ogon i palce zrośnięte w rodzaj szczypiec, którymi przytrzymują się gałęzi. Nazwa kameleon wywodzi się z gr. chamailéōn - lew na ziemi.

13 Chomik Chomik (Cricetus cricetus) – gatunek gryzonia z rodziny chomikowatych, największy gatunek chomika(Cricetinae), jedyny przedstawiciel rodzaju Cricetus. Gatunek synantropijny, wywodzący się ze środowisk stepowych, rozprzestrzenił się szeroko w Eurazji i zajmuje tereny od Chin aż po Holandię i Belgię. Jest uznawany za poważnego szkodnika upraw rolnych człowieka. Zakres ochrony C. cricetus w Europie jest bardzo zróżnicowany. Międzynarodowa Unia Ochrona Przyrody (IUCN) w wydanej w 2002 roku edycji Czerwonej Księgi Gatunków Zagrożonych zaliczała C. cricetus do kategorii gatunków najmniejszej troski.

14 Świnia Tradycyjnie hodowano w Polsce świnie rasy polskiej białej zwisłouchej i innych o lokalnym znaczeniu. Rasy te mają mały udział mięsa w tuszy, dlatego obecnie w tuczu wielkotowarowym świnie przeznaczane na rzeź są zazwyczaj pierwszym pokoleniem mieszania linii matecznej i ojcowskiej. Tylko dla takich mieszańców uzyskuje się odpowiedni materiał mięsny oraz niskie koszty produkcji.

15 Dzięki za oglądanie! Jakub Borkowski 6Ei


Pobierz ppt "N ASI M ILUSIŃSCY Jakub Borkowski 07-01-2015, 21:18."

Podobne prezentacje


Reklamy Google