Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W naszej szkole każdy uczeń mający trudności w nauce bądź pragnący bardziej pobudzić i rozwinąć swoje zainteresowania znajdzie coś dla siebie. Nauka przy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W naszej szkole każdy uczeń mający trudności w nauce bądź pragnący bardziej pobudzić i rozwinąć swoje zainteresowania znajdzie coś dla siebie. Nauka przy."— Zapis prezentacji:

1

2 W naszej szkole każdy uczeń mający trudności w nauce bądź pragnący bardziej pobudzić i rozwinąć swoje zainteresowania znajdzie coś dla siebie. Nauka przy pomocy komputera daje każdemu dziecku poczucie sukcesu, pozwala wierzyć we własne siły. Zadowolenie ucznia z samodzielnie wykonanej pracy i uczucie faktycznego zapanowania nad komputerem są motorem dalszego działania, rozwijają aktywność i motywację do pracy.

3 Technologia informacyjna wykorzystywana podczas zajęć wyrówna szanse wszystkim dzieciom, również tym których rodziców ze względu na trudną sytuację finansową nie stać na zakup komputera. Dzieciom zdolnym daje duże możliwości wszechstronnego rozwoju w wybranym przez dziecko tempie i zakresie, zaś dzieciom mającym trudności z nauką pozwala samodzielnie i bez stresu doskonalić i nabywać nowe umiejętności.

4 W trosce o rozwój wszystkich uczniów wprowadzono szereg programów i zajęć, podczas których wykorzystywany jest komputer i technologia informacyjna.

5 Program profilaktyczno-wychowawczy „Kubuś” Zajęcia z origami. Zajęcia językowe Но, я гoворим по русскu

6 Zajęcia informatyczne Zajęcia plastyczno- dziennikarskie Program profilaktyczno-wychowawczy „Kubuś”

7 Praca z uczniem zdolnym Koło informatyczne, skupia młodych informatyków, poznających tajniki IT,współtworzących stronę www szkoły oraz realizujących program Bezpieczny Interneciak Szkolny Klub Europejski, realizuje projekty współpracy zagranicznej ze szkołami w oparciu o IT Koło dziennikarskie realizuje projekt internetowy „ Uczniowie z klasą” oraz redaguje gazetkę szkolną „Wieści z ósemki” wykorzystując IT

8 Zajęcia w ramach różnych projektów edukacyjnych Wirtualne andrzejki ze Słowakami, oni nie mają takich fajnych wróżb jak my.

9 Zajęcia wyrównawcze z j. polskiego i matematyki Wspomaganie nauczania matematyki programami komputerowymi Dyktanda on-line, ćwiczenia językowe wspomagają realizację zajęć wyrównawczych z języka polskiego

10 Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, logopedyczne, rewalidacyjne Programy komputerowe wzbogacają metody pracy, zachęcają uczniów do wysiłku i zaangażowania

11  Od 4 lat pani mgr Ewa Górnicka realizuje program innowacyjny: „Kształcenie zintegrowane wspomagane komputerem i inscenizacją”.  Po zapoznaniu się z obsługą komputera dzieci tworzyły w powstałej w owym czasie, szkolnej pracowni komputerowej własne prace przy pomocy edytorów tekstów i programów graficznych.

12  Korzystały z programów multimedialnych, których większość utrwalała, poprzez różnorodne ćwiczenia, wcześniej poznane wiadomości i umiejętności.  Uczyły się korzystać z Internetu jako jednego z wielu źródeł wiedzy, wykorzystywały go do komunikowania się z nauczycielem, przesyłając na skrzynkę zlecone e-mailem zadania.

13 Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej To miejsce gdzie uczniowie mogą skorzystać z Internetu, przygotować się do lekcji, wydrukować swoją pracę,na przerwach lub po lekcjach. Szczególne miejsce dla tych, którzy nie mają dostępu do Internetu w domu.


Pobierz ppt "W naszej szkole każdy uczeń mający trudności w nauce bądź pragnący bardziej pobudzić i rozwinąć swoje zainteresowania znajdzie coś dla siebie. Nauka przy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google