Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

poziom średniozaawansowany

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "poziom średniozaawansowany"— Zapis prezentacji:

1 poziom średniozaawansowany
Edycja IV poziom średniozaawansowany

2 CZ.I Powtórzenie wiadomości
Elementy okna 1. Pasek menu 2. Pasek tytułu 3. Przycisk Minimalizuj 4. Przycisk Maksymalizuj 5. Przycisk Zamknij 6. Pasek przewijania 7. Krawędź

3 Powtórzenie wiadomości
Elementy typowego okna Pasek tytułu. Wyświetla nazwę dokumentu i programu (lub nazwę folderu, jeśli użytkownik pracuje w folderze). • Przyciski Minimalizuj, Maksymalizuj i Zamknij. Te przyciski umożliwiają odpowiednio: ukrycie okna, powiększenie okna do rozmiarów całego ekranu oraz zamknięcie go (poniżej zamieszczono więcej szczegółów na ten temat). • Pasek menu. Zawiera elementy, które można kliknąć, aby dokonać wyboru opcji w programie. Zobacz temat Korzystanie z menu, przycisków, pasków i pól. • Pasek przewijania. Umożliwia przewijanie zawartości okna, aby wyświetlić informacje znajdujące się obecnie poza obszarem ekranu. • Obramowania i narożniki. Te elementy można przeciągać za pomocą wskaźnika myszy, aby zmieniać rozmiar okna.

4 Powtórzenie wiadomości
Zmienianie rozmiaru okna

5 Powtórzenie wiadomości
Przełączanie między oknami Jeśli otwarto więcej niż jeden program lub dokument, pulpit może szybko zapełnić się oknami. Śledzenie okien, które pozostają otwarte, nie zawsze jest łatwe, ponieważ niektóre okna mogą częściowo lub całkowicie przykrywać inne okna. Pasek zadań umożliwia organizowanie wszystkich okien. Każdemu oknu odpowiada przycisk na pasku zadań. Aby przełączyć do innego okna, wystarczy kliknąć odpowiadający mu przycisk paska zadań.

6 Powtórzenie wiadomości
Sortowanie plików

7 Powtórzenie wiadomości
Tworzenie podziałów wizualnych w celu łatwiejszego organizowania zawartości (funkcja Grupuj według) Oprócz rozmieszczania i sortowania można także grupować pliki według właściwości. Grupowanie (podobnie jak sortowanie) nie powoduje istotnych zmian w sposobie wyświetlania plików. Umożliwia po prostu podzielenie listy plików na różne sekcje w zależności od właściwości wybranej przez użytkownika. Na przykład jeśli w folderze znajduje się wiele dokumentów tekstowych, użytkownik może pogrupować je według typów, aby sprawdzić, jakiego programu użyto do ich utworzenia. W przypadku zdjęć można pogrupować pliki według dat, aby oddzielić od siebie zdjęcia zrobione w innych dniach.

8 Powtórzenie wiadomości
Korzystanie z pola wyszukiwania w menu Start

9 Powtórzenie wiadomości
Korzystanie z pola wyszukiwania w folderze lub bibliotece

10 CZ. II EDYTOR TEKSTU WORD
Powtórzenie wiadomości - tworzenie listy punktowanej i numerowanej

11 EDYTOR TEKSTU WORD Powtórzenie wiadomości
- zmienianie orientacji całego dokumentu

12 EDYTOR TEKSTU WORD Powtórzenie wiadomości
- stosowanie orientacji pionowej i poziomej w tym samym dokumencie

13 - stosowanie orientacji pionowej i poziomej w tym samym dokumencie
EDYTOR TEKSTU WORD Powtórzenie wiadomości - stosowanie orientacji pionowej i poziomej w tym samym dokumencie

14 EDYTOR TEKSTU WORD Praca z dokumentem wielostronicowym oraz stosowanie styli - Stosowanie standardowych stylów

15 EDYTOR TEKSTU WORD Modyfikacja stylów w dokumencie

16 EDYTOR TEKSTU WORD Praca z tabelami

17 EDYTOR TEKSTU WORD Przygotowanie materiału do druku

18 EDYTOR TEKSTU WORD Ustawianie strony

19 CZ. III ARKUSZ KALKULACYJNY EXCEL
Powtórzenie wiadomości - obsługa interfejsu programu

20 ARKUSZ KALKULACYJNY EXCEL
Obszar roboczy Jak poruszać się między komórkami obszaru przy użyciu klawiatury? Przy wciśniętym klawiszu Ctrl naciśnij klawisz Strzałka w prawo. Spowoduje to przemieszczenie się kursora do prawej krańcowej komórki tego wiersza, tzn. do komórki F13 (patrz rysunek poniżej). Przy wciśniętym klawiszu Ctrl naciśnij klawisz Strzałka w górę. Spowoduje to przemieszczenie się kursora do górnej, krańcowej komórki tego zakresu tzn. do komórki F11. Ponowne naciśnięcie klawisza Strzałka w górę spowoduje przemieszczenie się kursora do zakresu B5:C8, a dokładnie do komórki z dolnej krawędzi tego zakresu, tj. do komórki F8, itd.

21 ARKUSZ KALKULACYJNY EXCEL
Jak poruszać się między komórkami obszaru przy użyciu myszy? Wskaż myszą prawą krawędź ramki otaczającej komórkę aktywną i kliknij dwukrotnie. w wyniku tego działania komórką aktywną stanie się komórka F13, będąca prawą skrajną komórką zakresu. Wskaż myszą górną krawędź ramki otaczającej komórkę aktywną i kliknij dwukrotnie. w wyniku tego działania komórką aktywną stanie się komórka F11, będąca górną skrajną komórką zakresu. Ponowne naciśnięcie klawisza Strzałka w górę spowoduje przemieszczenie się kursora do zakresu B5:C8, a dokładnie do komórki F9, itd.

22

23 ARKUSZ KALKULACYJNY EXCEL
Jak wpisać formułę do komórki? Wybierz komórkę. Wpisz formułę rozpoczynając ją znakiem równości (=). Potwierdź formułę klawiszem Enter. Organizacja pracy w arkuszu Jeśli poszczególne tabele, które tworzysz dotyczą innych formuł oraz mają różną strukturę, warto umieszczać je w oddzielnych arkuszach skoroszytu. Ułatwi to znacznie odnajdywanie się w większej ilości danych.

24 ARKUSZ KALKULACYJNY EXCEL
Zapisywanie dokumentu do pliku Aby zapisać skoroszyt (wszystkie arkusze) do jednego pliku należy: 1. Kliknąć polecenie Plik. 2. Wybrać polecenie Zapisz. 3. Wybrać lokalizację, określić nazwę pliku i potwierdzić przyciskiem Zapisz.

25 ARKUSZ KALKULACYJNY EXCEL
Przygotowanie dokumentu do druku Jak wybrać drukarkę? Po kliknięciu w Przycisk Plik wybierz polecenie Drukuj, w polu Drukarka wybierz żądaną drukarkę.

26 ARKUSZ KALKULACYJNY EXCEL
Przygotowanie dokumentu do druku Jak wybrać drukarkę? Po kliknięciu w Przycisk Plik wybierz polecenie Drukuj, w polu Drukarka wybierz żądaną drukarkę.

27 CZ. IV INTERNET Powtórzenie wiadomości Poczta elektroniczna

28 INTERNET Poczta elektroniczna

29 INTERNET Poczta elektroniczna

30 INTERNET Przeglądarka internetowa - drukowanie

31 INTERNET Przeglądarka internetowa
Rozszerzenia przeglądarki internetowej Przeglądarka internetowa Chrome ma możliwość zainstalowania rozszerzeń, aby uzyskać nowe funkcje. W ten sposób możesz dostosować przeglądarkę do swoich potrzeb. Aby zainstalować rozszerzenia należy: Otwórz Chrome Web Store – przejdź na stronę https://chrome.google.com/webstore. Znajdź i wybierz rozszerzenie, które chcesz zainstalować. Kliknij Dodaj do Chrome. Pojawi się okno dialogowe z listą danych, do których rozszerzenie będzie miało dostęp. Kliknij Dodaj, by zainstalować rozszerzenie i udzielić mu dostępu do danych.

32 INTERNET Przeglądarka internetowa

33 INTERNET Przeglądarka internetowa
Najlepsze rozszerzenia do przeglądarki Chrome: AdBlock – blokuje reklamy na stronach internetowych, WOT: Web of Trust – wskazuje użytkownikowi, którym witrynom może zaufać, Speed Dial – wyświetla ulubione strony na stronie głównej Chrome, Ghostery – potrafi dostrzec ukryte strony, znaczniki, robaki internetowe, które śledzą użytkownika. w Chrome Web Store możesz znaleźć wiele innych interesujących dodatków.

34 INTERNET Ciekawe strony www wiadomości.tvp.pl www.tvp.info
finanse.rankomat.pl INFORMACYJNE

35 INTERNET Ciekawe strony www meteo.pl twojapogoda.pl POGODOWE

36 INTERNET Ciekawe strony www zagrajsam.pl mapa.polskaniezwykla.pl
mozgowiec.pl ROZRYWKOWE

37 INTERNET Ciekawe strony www kuchnia.o2.pl/forum
pasja-eksploracja.com/forum podrozeforum.pl FORA INTERNETOWE

38 INTERNET Zakładanie konta na portalu społecznościowym FACEBOOK

39 INTERNET Zakładanie konta na portalu społecznościowym FACEBOOK

40 INTERNET Zakładanie konta na portalu społecznościowym Gadu-Gadu

41 INTERNET Komunikatory internetowe - skype

42 INTERNET Komunikatory internetowe - skype

43 INTERNET Komunikatory internetowe - skype


Pobierz ppt "poziom średniozaawansowany"

Podobne prezentacje


Reklamy Google