Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SPORT TO ZDROWIE I DOBRY HUMOR

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SPORT TO ZDROWIE I DOBRY HUMOR"— Zapis prezentacji:

1 SPORT TO ZDROWIE I DOBRY HUMOR
,,Ruch jest życiem” Arystoteles

2 RUCH JEST ŻYCIEM Każdy z nas doskonale wie, że sport to zdrowie. Dzięki niemu czujemy się lepiej. Poprawia nam nastrój i kondycję. Jest bardzo ważny w naszym życiu, jeśli chodzi o nasze zdrowie. Każdy sport powinien sprawiać nam radość, przyjemność i zadowolenie a najważniejsze powinien pomagać zachować nam dobre zdrowie, dzięki niemu czujemy się lepiej i zaczynamy z radością patrzeć w przyszłość. Uprawianie sportu zapewnia nam dobre samopoczucie i pomaga w integrowaniu się w środowisku. Już od dziecka zachęca się do ruchu na świeżym powietrzu i do zdecydowania się na uprawianie jednej z dyscyplin sportowych, która najbardziej nam odpowiada.

3 BIEGANIE

4 Bieganie Bieganie ma wiele zalet. Jogging to najprostsza i najbardziej naturalna forma ruchu, niezwykle korzystna dla zdrowia. Regularne bieganie przynosi dobre rezultaty, a nic nie kosztuje i nie wymaga zakupu specjalnych przyrządów do ćwiczeń. Zalety biegania to m.in. zmniejszanie ryzyka zawału i chorób niedokrwiennych serca, zapobieganie takim chorobom, jak osteoporoza, cukrzyca, nowotwory, nerwica, depresja, i innym cywilizacyjnym „zmorom”. Ponadto osoby, które często biegają, nie mają problemów ze zbędnymi kilogramami, a nadwaga i otyłość są im obce. Systematyczne bieganie ma pozytywny wpływ na układ krążenia i serce. Mięsień sercowy należy do jednych z najbardziej pracowitych organów w ludzkim ciele – wykonuje średnio 70 skurczów na minutę, przepompowując w tym czasie do 7 litrów krwi. W ciągu godziny serce robi 4200 uderzeń, co oznacza 400 litrów przepompowanej krwi. I tak dzień po dniu, bez najmniejszej przerwy. W ciągu 70 lat mięsień sercowy kurczy się dwa i pół miliarda razy i przepompowuje około 180 tysięcy litrów krwi. Energia, jaką wyzwala w ciągu życia serce człowieka, byłaby zdolna wyrzucić go na księżyc. Jak każdy inny mięsień, serce musi być trenowane, aby sprawnie funkcjonowało. Codzienne bieganie sprawia, że objętość serca wzrasta, co przekłada się na skuteczność jego pracy. Mięsień sercowy jest znacznie bardziej wydolny, a dodatkowo przerwy między poszczególnymi skurczami są dłuższe, dzięki czemu serce nie męczy się tak szybko.

5 Bieganie dla zdrowia Bieganie dla zdrowia jest bardzo ważne. Pozwala uchronić przed zawałem i chorobami serca, dlatego spokojny, miarowy jogging jest polecany osobom z problemami krążeniowymi. W czasie biegania należy pamiętać o właściwym tempie – nie wolno się przemęczać. Gdy masz zadyszkę, zwolnij i zacznij chód lub marsz. Pamiętaj również o odpowiednim oddychaniu. W trakcie wysiłku fizycznego wzrasta zapotrzebowanie organizmu na tlen. Dotlenione serce znacznie lepiej dostarcza krew do wszystkich narządów i komórek ciała.

6 Wpływ biegania na zdrowie
Ludzie, którzy systematycznie uprawiają bieganie, przyczyniają się do wzmocnienia odporności. Jak wykazują dane naukowe, osoby te znacznie rzadziej chorują i łagodniej przechodzą przeziębienia czy infekcje niż ludzie prowadzący bierny styl życia. Bieganie na powietrzu uodparnia organizm, hartuje go i zwiększa tolerancję na gwałtowne zmiany ciśnienia atmosferycznego. Dzięki temu maleje podatność na depresję czy złe samopoczucie powodowane zmianami pogody. Systematyczny jogging poprawia nie tylko wygląd, ale także nastrój. Podczas biegania wydzielają się endorfiny – tzw. hormony szczęścia – które działają przeciwbólowo, dają poczucie relaksu, zmniejszają niepokój i zapewniają stan równowagi psychicznej. Dlatego tak wielu ludzi na świecie jest uzależnionych od biegania.

7 JAZDA NA ROWERZE

8 Jazda na rowerze Jazda na rowerze wydaje się bardzo prosta. Każdego dnia roweru używa ponad miliard ludzi, łącząc tym samym aktywność fizyczną z możliwością dostania się do celu. Rower należy do najpopularniejszych pojazdów na świecie. Tymczasem jazda na rowerze wymaga odpowiedniego przygotowania kondycyjnego, zwłaszcza gdy siadamy na rower po dłuższej przerwie, na przykład po sezonie zimowym. Trening na rowerze jest bardzo skuteczny w spalaniu tłuszczu i wzmacnianiu mięśni nóg, warto więc jak najczęściej zastępować auto rowerem.

9 Jazda na rowerze na odchudzanie
Treningi rowerowe pomagają spalić tkankę tłuszczową. Ten sport polecany jest osobom walczącym z nadwagą. Przy długiej jeździe na rowerze nasz organizm spala duże ilości kalorii – przykładowo, jeżdżąc z prędkością około 20 km/h, spalamy 600 kalorii. Poza tym jazda na rowerze sprzyja pozbyciu się cellulitu z ud i pośladków. Aby schudnąć, należy jeździć regularnie, każdego dnia, minimum 20 minut. W miarę rozwoju treningów warto zwiększać czas jazdy na rowerze. Treningi rowerowe należy zaczynać od rozgrzewki, czyli spokojnej jazdy przez około 3 minuty. W tym czasie przygotowujemy swój organizm do późniejszego wysiłku. Spokojną jazdą powinniśmy zakończyć trening. Wbrew pozorom, to nie prędkość jazdy jest najważniejsza. Jazda na rowerze pomoże schudnąć, jeśli cały czas będziemy pedałować i trzymać stałe tempo. Nasz wysiłek powinien być modyfikowany przez zmianę przerzutek lub narzucenie wyższego tempa jazdy.

10 Jazda na rowerze na odchudzanie
Jazda rowerem gwarantuje skuteczne odchudzanie. Sprawia, że sylwetka staje się bardziej smukła. Pracują mięśnie brzucha, pośladków, a także ud. Ciało staje się jeszcze bardziej jędrne, nabiera odpowiednich proporcji. Rowerowe wycieczki to nie tylko sposób na to, jak bezpiecznie schudnąć. Poza zdrowiem fizycznym, wpływają również na psychikę. Odchudzanie w taki sposób nie jest drogą przez mękę, ale naprawdę sprawia przyjemność.

11 Wpływ jazdy na rowerze na zdrowie
Jazda na rowerze to bardzo dobry trening kondycyjny i wytrzymałościowy. Regularne przejażdżki (3–4 razy w tygodniu) pozwalają bowiem obniżyć poziom ,,złego cholesterolu i podwyższyć poziom „ dobrego”. Wycieczki rowerowe wpływają pozytywnie na ogólną wydolność organizmu, kształtują wytrzymałość i siłę mięśni ud i łydek. Jazda na rowerze polepsza samopoczucie, zmniejsza napięcie i długotrwały stres. Nieustanny wysiłek sprawia, że zwiększa się pojemność płuc, krew jest bardziej bogata w tlen, a serce pracuje idealnie. Jazda rowerem wpływa również na kształtowanie mięśni i siły.

12 Wpływ jazdy na rowerze na zdrowie
Jazda rowerem nie nadwyręża stawów, a raczej powoduje odciążenie stawów i kości. Polecana jest osobom z problemami z kręgosłupem. Jednak takie osoby muszą pamiętać, aby odpowiednio dobrać typ roweru. Warto zapamiętać, że jazda rowerem zapobiega żylakom, ponieważ usprawnia przepływ krwi w łydkach. Ten rodzaj sportu powinny uprawiać osoby, które większość dnia spędzają w pozycji siedzącej lub stojącej. Na rowerowych wycieczkach obcujemy z naturą, wyciszamy się i odprężamy. Jazda na rowerze to sport, który może być uprawiany przez wszystkich. Warto zadbać o bezpieczeństwo tego treningu i zaopatrzyć się w kask, który będzie wytrzymały i będzie chronił głowę z każdej strony. Ważna jest także sprawność sprzętu, przede wszystkim dobrze działające hamulce. Wybierając się na trening rowerowy, nie można zapomnieć o zabraniu wody.

13 PŁYWANIE

14 Pływanie Pływanie to dyscyplina sportowa oraz forma aktywności fizycznej, która rozwija mięśnie całego ciała. Pływanie korzystnie wpływa na kręgosłup, kształtuje mięśnie klatki piersiowej oraz redukuje napięcie mięśniowe. Przed treningiem pływania powinno się wykonać rozgrzewkę, która pobudzi pracę serca i przygotuje organizm do zwiększonego wysiłku fizycznego. Sport wodny jest adresowany do wszystkich – niezależnie od wieku i płci, a szczególnie do osób, które mają problemy z kręgosłupem i nadwagą. Pływanie bowiem umożliwia szybkie spalanie kalorii.

15 Wpływ pływania na zdrowie
Pływanie poprawia ogólny stan zdrowia, kształtuje mięśnie kręgosłupa, odchudza i daje dużą satysfakcję – to tylko jedne z wielu zalet tej dyscypliny sportu. Aktywność wodna wpływa na kondycję oraz jest zbawienna dla całego ciała. Jest przeznaczona dla wszystkich bez względu na wiek i płeć, zarówno dla ludzi aktywnych fizycznie, jak i dla tych, którzy dopiero zaczynają trenować.

16 Sport wodny Sport wodny uprawiany w regularnych odstępach czasu poprawia pracę układu oddechowego i krążenia, a także usprawnia przemianę materii. Pływanie jest dobrym sposobem na zahartowanie ciała, bo uodparnia nasz organizm na przeziębienia. Kiedy ruszasz się w wodzie, krew w organizmie lepiej krąży, a wszystkie komórki nerwowe są dotlenione. Sport ten jest idealny dla ludzi mających schorzenia kręgosłupa. Aktywność fizyczna wzmacnia mięśnie i redukuje uczucie bólu, poprawia kondycję naszego ciała, koryguje wady postawy, wzmacnia szkielet, zapobiega skrzywieniom kręgosłupa. Ludzie, którzy bardzo często pływają, prawie nigdy się nie garbią i mają prostą sylwetkę.

17 GIMNASTYKA W WODZIE Gimnastyka w wodzie bardzo korzystnie wpływa na pracę serca i całego układu krwionośnego. Woda wywiera ciśnienie na nasze ciało. Limfa wypierana jest z tkanek do układu naczyniowego. Serce pompuje określoną ilość krwi. Naczynia krwionośne stają się bardziej elastyczne, więc mięśnie całego ciała są bardziej dotlenione. Podczas pływania organizm układa się w pozycji poziomej, co wpływa korzystnie na serce, które pompuje idealnie krew.

18 joga

19 Joga Joga to świetny sposób na stres. Ta forma aktywności fizycznej łączy ćwiczenia rozciągające, kontrolowane oddychanie i medytację. Niektóre pozycje jogi są bardzo proste, chociaż są też takie, które wymagają od ćwiczącego dużej zwinności i gibkości. Ćwiczenie jogi umożliwia łagodzenie napięcia mięśniowego, zwiększanie zakresu ruchów oraz eliminowanie objawów stresu. Jak każdy inny wysiłek fizyczny, joga poprawia sprawność, kondycję, zdrowie i samopoczucie. Taki rodzaj treningu wskazany jest dla każdego, niezależnie od wieku i stanu zdrowia.

20 Wpływ jogi na zdrowie Joga opiera się na wykonywaniu ćwiczeń i pozycji przy jednoczesnym oddychaniu w sposób kontrolowany. Ważnym jej elementem jest również medytacja. Jogę można uprawiać w grupach pod kierunkiem instruktora, jak również samodzielnie. Uprawianie jogi w domu pozwala zrelaksować się i wrócić do równowagi po ciężkim dniu lub stresującej sytuacji. Chociaż należy do dziedziny medycyny alternatywnej, korzyści z niej płynące są udowodnione. Największą zaletą jogi jest łagodzenie objawów stresu . Dzięki powolnym, precyzyjnym ruchom, pozycjom wymagającym koncentracji oraz oddychaniu w sposób kontrolowany, joga odsuwa nasze myśli od problemów codziennego życia. Ćwicząc, skupiamy się na sobie i swoim ciele, a tym samym oczyszczamy umysł.

21 ĆWICZENIA ROZCIĄGAJĄCE
Ćwiczenia rozciągające to podstawa jogi. W miarę ćwiczeń i sięgania po nowe pozycje rozwija się sprawność, zwinność, równowagę, a także siłę. Osoby trenujące jogę są w lepszej kondycji fizycznej, a tym samym rzadziej grożą im urazy. Udowodniony jest korzystny wpływ jogi na zdrowie, w tym leczenie chorób przewlekłych. Najkorzystniej uprawianie jogi wpływa na układ sercowo-naczyniowy, pomagając w walce z wieloma chorobami krążeniowymi. Jako forma aktywności fizycznej, joga sprzyja utracie zbędnych kilogramów. Warto również pamiętać, że w rzeczywistości joga jest nie tylko sportem, ale stylem życia, łączącym ćwiczenia fizyczne z odpowiednią dietą i postawą życiową. Przyjęcie takiego stylu ułatwia kontrolowanie wagi przy otyłości, jak również w przypadku zaburzeń łaknienia, np. bulimii.

22 Przeciwwskazania do uprawiania jogi
Joga jest uważana za jedną z najbezpieczniejszych form aktywności sportowej, którą można uprawiać w każdym wieku i niezależnie od stanu zdrowia. Jednakże w niektórych przypadkach wskazane jest zachowanie szczególnej ostrożności: u osób mających problemy z równowagą; u osób cierpiących na niekontrolowane skoki ciśnienia; u chorych na jaskrę; przy zaawansowanej osteoporozie; w ciąży; u osób ze sztucznymi stawami. Nie oznacza to, że osoby te powinny zrezygnować z uprawiania jogi, a jedynie, że powinny to robić w sposób kontrolowany. Niekiedy konieczne jest zrezygnowanie z niektórych pozycji, zwłaszcza podczas ćwiczeń rozciągających.

23 Ćwiczenie jogi Ćwiczenie jogi to doskonały wybór dla osób zestresowanych, a także dla tych, którzy pragną ćwiczyć w sposób bezpieczny, bez zbytnich przeciążeń. Uprawiać jogę mogą nawet osoby starsze, a także cierpiące na choroby układu krążenia.

24 Nordic Walking

25 Nordic Walking Nordic walking to technika marszu z wykorzystaniem specjalnych kijków z zapięciami. Przypomina narciarstwo biegowe, tylko bez nart. Zastosowanie kijków sprawia, że trening jest skuteczniejszy niż zwykły marsz. Zaletą nordic walking jest również fakt, iż tę formę aktywności ruchowej uprawiać może każdy, niezależnie od płci i wieku. Zanim jednak zdecydujemy się na trening nordic walking, musimy się zapoznać z techniką chodzenia z kijkami. Właściwa technika nordic walking umożliwia połączenie pracy nóg z pracą rąk.

26 Przygotowanie do nordic walking
Pierwszym krokiem przygotowań do treningu nordic walking jest zakup kijków. Odpowiedni dobór kijów jest niezwykle ważny dla prawidłowego wykonywania tej techniki. Niestety kije do nordic walking są dość kosztowne (około 200 zł), jednak warto w nie zainwestować, aby otrzymać markowy produkt o wysokiej jakości. Można wybrać spośród kijów teleskopowych lub kijów o stałej długości. Przy ich wyborze koniecznie należy zwrócić uwagę na ich długość, która powinna być dostosowana do wzrostu. Odpowiednią długość kijków można wyliczyć ze wzoru: 0,7 x wzrost. Dodatkowo trzeba sprawdzić, czy zapięcia przy kijach są wygodne i stabilne, gdyż pełnią one ważną rolę w wykonywaniu poprawnych ruchów podczas treningu. Po zaopatrzeniu się w odpowiednie kijki można przejść do zapoznawania się z techniką nordic walking.

27 Technika nordic walking
Technika nordic walking wiąże się z wykonywaniem ruchów w odpowiedni sposób: krok rozpoczynamy, podnosząc kijek prawą ręką i wysuwając do przodu jednocześnie prawy kijek i lewą stopę, podłoża dotykamy piętą, prawą rękę uginamy w łokciu tak, aby kijek był ustawiony pod kątem 60 stopni do podłoża, równolegle do prawej nogi, lewą ręką odpychamy się od pasków kijka i prostujemy ją do tyłu, prawa noga wspiera się na palcach i jest wyprostowana z tyłu, wybijamy się prawą ręką i lewą stopą, a dłonie mijają się z przodu, prawą ręką odpychamy się, gdy przekroczy z tyłu linię bioder, jednocześnie lewa ręka wysuwa się do przodu, prawą nogę lekko uginamy w kolanie, ciężar ciała spoczywa na lewej nodze i prawej ręce, po odepchnięciu ręką prostuje się ją, a palce puszczają rękojeść kijka, przy kolejnym odepchnięciu wykorzystuje się paski zapięcia.

28 Zalety nordic walking Jak każda forma sportu, spacer z kijkami poprawia kondycję i wydolność organizmu, a także odciąża stawy. Dzięki zastosowaniu kijków spacery są ułatwione, można chodzić dłużej bez zmęczenia. Co więcej, w trakcie takiego marszu aktywowane są również górne partie ciała. Nawet osoby starsze i po przebyciu choroby mogą uprawiać nordic walking. Odchudzanie jest ułatwione, gdyż podczas intensywnego marszu spala się dużo kalorii. Osoby otyłe mogą dzięki tej technice bezpiecznie kształtować swoją sylwetkę. Co jest równie ważne, podczas treningu w organizmie zwiększa się produkcja endorfin, czyli hormonów szczęścia, dzięki czemu poprawia się nasz nastrój.

29 Trening nordic walking
Trening nordic walking ma wiele zalet: ćwiczenia z wykorzystaniem tej techniki to idealny sposób na zdrowe spędzanie wolnego czasu oraz na zaktywizowanie osób, którym brakuje ruchu.

30 Siłownia Siłownia to nie tylko sposób na wyrzeźbienie mięśni, ale także na skuteczne odchudzanie. Na siłowni można ćwiczyć różne partie mięśni – brzucha, nóg, ramion, grzbietu. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj ćwiczeń zostanie wybrany. Jeśli marzysz o wymodelowaniu ud i łydek, najlepiej postaw na marsz na stepperze, rowerek eliptyczny lub chód na bieżni. Jeśli chcesz wyrzeźbić mięśnie górnej partii ciała i klatki piersiowej, dobrym wyborem będą ćwiczenia na wzmocnienie mięśni obręczy barkowej, na przykład ćwiczenia na ławce z użyciem sztangi i sztangielek. Ćwiczenia na atlasach i podnoszenie ciężarów to propozycja przede wszystkim dla panów, którzy marzą o rozbudowie masy mięśniowej. Jest to dobry trening kulturystyczny. Na wzmocnienie mięśni ramion odpowiednie jest podnoszenie sztangi. Ręce muszą być wyprostowane, ramiona przylegać do oparcia przyrządu, a sztanga trzymana podchwytem na szerokość barków. Należy maksymalnie ugiąć ręce do pionowego położenia przedramion, równocześnie wdychając powietrze. Trzeba pamiętać o usztywnieniu nadgarstków. Powrót do pozycji początkowej następuje przez wolny wyprost rąk.

31 Ćwiczenia siłowe Ćwiczenia siłowe nie są dla wszystkich. Droga do ładnie zarysowanych bicepsów i kształtnej sylwetki jest długa i żmudna. Siłownia wyposażona jest w sprzęt do ćwiczeń różnego rodzaju, dlatego każdy znajdzie sobie tam coś dla siebie. Trenować można samodzielnie lub pod okiem doświadczonego trenera personalnego. Najlepiej jednak udać się na siłownię w konkretnym celu, np. aby zrzucić zbędne kilogramy, zbudować masę mięśniową, poprawić kondycję fizyczną lub uzyskać ładnie wyrzeźbioną sylwetkę. O swoich dążeniach należy poinformować trenera, który dobierze zestaw ćwiczeń idealny dla danej osoby.

32 Sport i aktywny wypoczynek

33 Sport i aktywny wypoczynek
Aktywny wypoczynek na łonie natury nie tylko sprzyja kondycji, ale również dobrze wpływa na samopoczucie psychiczne i poprawia nastrój. Rodzinna wycieczka rowerowa, wspólny nordic walking lub basen ze znajomymi to świetne sposoby na spędzenie wolnego czasu i zadbanie o zdrowie. Różnego rodzaju dyscypliny sportowe, uprawiane regularnie, wymagają motywacji i samozaparcia. Warto jednak podjąć wysiłek i spróbować ćwiczeń fizycznych. Skutek może być zadziwiający – lepsza wydolność organizmu, poczucie odprężenia i znacznie mniej centymetrów w talii.

34 Sport i aktywny wypoczynek
Ludzie coraz częściej wybierają w czasie urlopu wyjazdy dla aktywnych. Zależy im już nie tylko na samym zwiedzeniu ciekawych miejsc i zobaczeniu interesujących zabytków, ale również na dawce adrenaliny i ekscytujących wrażeniach. Niezapomnianych emocji można się spodziewać podczas uprawiania sportów ekstremalnych albo terenowych, np. przy jeździe na quadach, skatingu, grze w paintball czy lotach na paralotni. Niektórzy wolą w czasie wolnym aktywność umysłową i rozwijanie swoich talentów oraz zainteresowań. Dlatego wybierają wycieczki z kursami fotograficznymi czy językowymi.

35 Sport i aktywny wypoczynek
Coraz większą popularnością cieszą się urlopy spędzane w gospodarstwach agroturystycznych. Ludzie, pragnąc się wyciszyć i odpocząć od zgiełku miasta, wyjeżdżają na wieś, gdzie mają kontakt z naturą, spokój i mogą spróbować ekologicznego jedzenia. Wyjazd na wieś to wspaniały relaks dla każdego i w każdym wieku. Im dalej od miasta, tym więcej drzew, zieleni, łąk i lasów. Spacer leśnymi ścieżkami lub polnymi dróżkami pomaga skołatanym nerwom, poprawia samopoczucie i kondycję fizyczną.

36 Jak znaleźć czas na sport?
Zanim zaczniemy uprawiać sport szukamy motywacji, a czasami nawet wymówki żeby tylko nie robić tego. Często też, mimo, że bardzo chcemy uprawiać sport nie możemy znaleźć na niego czasu. Szukamy, ale mamy tyle zajęć w ciągu dnia, że nie jesteśmy w stanie. Jak więc znaleźć czas na sport?

37 Jak znaleźć czas na sport?
Gdy nadchodzi lato, wakacje, urlop zarzekamy się, że od tego czasu zaczniemy uprawiać sport. Znajdziemy coś, co nas zainteresuje i będziemy regularnie go uprawiać. Jednak często nasze codzienne obowiązki, zajęcia uniemożliwiają nam to. Jak znaleźć czas na sport, który pragniemy uprawiać? Przeważnie nasze wymówki są po prostu z lenistwa, z braku samodyscypliny. Więc musimy się zastanowić jak to z nami jest tak naprawdę. A jeszcze inaczej jest, jeśli sami sobie stawiamy za wysoką poprzeczkę. Nie musimy przecież poświęcać naszego czasu codziennie na uprawianie sportu. Nikt od nas tego nie wymaga, więc i my nie róbmy tego. Jeśli naprawdę nie możemy znaleźć czasu na sport musimy dopasować sport to naszej dyspozycyjności.

38 Jak znaleźć czas na sport?
Takim sportem dla niemających czasu jest pływanie, bieganie, jazda na rowerze – i to, że nie będziemy codziennie go uprawiać nie zaszkodzi naszemu ciału i nam. Musimy po prostu dopasować sport do naszego grafiku tygodniowego. Kiedy mamy czas, akurat niespodziewanie coś tam się w ciągu dnia zwolniło. Wtedy wsiadamy na rower i nawet dla samej rozrywki, wyładowania stresu jedziemy. To samo z basenem czy bieganiem. Nie musimy codziennie biegać, wystarczy jak poświęcimy naszą drogę z pracy do domu czy odwrotnie na spacer. Wystarczy tylko dopasować sport do naszego planu dnia. Aby znaleźć czas na sport to naszą motywacją mogą być dzieci, koleżanki, siostra, brat – wtedy razem możemy zaplanować sobie tydzień i znaleźć czas na chwilę ćwiczeń. Razem raźniej, ale i motywacja jest większa.

39 Sport to zdrowie Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie, wybierze sport który najbardziej będzie mu odpowiadał. Argumenty, które przedstawiłam w pełni potwierdzą tezę, że sport to zdrowie.


Pobierz ppt "SPORT TO ZDROWIE I DOBRY HUMOR"

Podobne prezentacje


Reklamy Google