Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Biały Dom Biały Dom ( z ang. White House ) - siedziba prezydentów USA. Nazwa taka została nadana budynkowi w 1901 roku przez prezydenta Roosevelta. Wcześniej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Biały Dom Biały Dom ( z ang. White House ) - siedziba prezydentów USA. Nazwa taka została nadana budynkowi w 1901 roku przez prezydenta Roosevelta. Wcześniej."— Zapis prezentacji:

1 Biały Dom Biały Dom ( z ang. White House ) - siedziba prezydentów USA. Nazwa taka została nadana budynkowi w 1901 roku przez prezydenta Roosevelta. Wcześniej nazywany był Pałacem Prezydenckim, Domem Prezydenckim i Siedzibą Władz Wykonawczych.

2 Wieża Eiffla Symbol Paryża i Francji - wieża Eiffla - jest magnesem, który od początku swojego istnienia przyciągnął do siebie blisko 230 milionów turystów z całego globu. Jej wysokość wynosi 300,5m, wraz z anteną 324m. Wieżę z okazji Wystawy Światowej zaprojektował Gustaw Eiffel. Budowa rozpoczęła się w 1887 roku, a zakończyła dwa lata później - 31 marca Zużyto ponad 7000 ton stali, 2.5 mln nitów, przy jej budowie pracowało 300 robotników, 1 stracił życie.

3 ‘’Drapacze chmur’’ Wieżowiec (drapacz chmur) to bardzo wysoki, wielokondygnacyjny budynek zdolny (w przeciwieństwie do innych konstrukcji, takich jak wieże i maszty) tworzyć warunki do życia i zamieszkania. Wprawdzie nie istnieją żadne ogólne oficjalne regulacje, ale oprócz wysokości, również inne kryteria, takie jak kształt, wygląd, lokalizacja i obecność innych budynków, mogą wpłynąć na sklasyfikowanie budynku jako wieżowca.

4 Fernsehturm Berlin Alexanderplatz (niem. plac Aleksandra) - centralny węzeł komunikacyjny i plac we wschodniej części Berlina. Plac został nazwany na cześć imperatora Rosji Aleksandra I, przez berlińczyków nazywany jest w skrócie Alex. Leży w dzielnicy Mitte i codziennie odwiedzany jest przez ponad osób. W XIII wieku teren obecnego placu znajdował się na północny wschód od ówczesnych murów miejskich, bezpośrednio przed Bramą św. Jerzego - znajdował się na nim przytułek św. Jerzego. Od XVI w. brama ta, zwana początkowo także Bramą Oderberską (Oderberger Thor), stanowiła główny wjazd do miasta, w związku z tym, że spotykało się przed nią kilka dróg prowadzących do różnych miast kupieckich.

5 Pałac Kultury i Nauki w Warszawie
Wybudowany w trzy lata i oddany do użytku w Wzniesiony jako dar narodu radzieckiego dla narodu polskiego, budynek jest dziełem radzieckiego architekta Lwa Rudniewa, inspirowany jest chicagowskimi i moskiewskimi budowlami. Architektonicznie jest mieszanką art déco, socrealizmu i polskiego historyzmu. Obecnie siedziba wielu firm oraz instytucji użyteczności publicznej, takich jak kina, teatry, księgarnia, kluby sportowe, wyższe uczelnie (m.in. Collegium Civitas), instytucje naukowe oraz władz Polskiej Akademii Nauk.

6 Kluczbork Muzeum im. Jana Dzierżona
Muzeum im. Jana Dzierżona rozpoczęło swą działalność w 1959 r. jako Oddział Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu. W 1962 r. przekształcone zostało w muzeum regionalne. Na swoją siedzibę otrzymało użytkowany do dziś budynek, który został wzniesiony na fundamentach zamku stojącego przy murach miejskich, niedaleko Bramy Polskiej (Krakowskiej). Przylegająca do budynku od strony południowej dawna baszta zamkowa została przebudowana na wieżę ciśnień (1907).

7 Machu Picchu

8 Watykan Bazylika sw Piotra
Kościół – w religii chrześcijańskiej budynek przeznaczony do celów sakralnych: odprawiania nabożeństw, sprawowania sakramentów, odmawiania modlitw itp. Początki budownictwa kościelnego, jako budowli odrębnych, sięgają IV wieku, wcześniej istniały jedynie kościoły domowe oraz kaplice w katakumbach. Kościół w akcie konsekracji, dokonywanym przez biskupa, otrzymuje wezwanie czyli imię patrona świątyni – w Kościele katolickim najczęściej świętego lub Matki Boskiej, zaś w innych Kościołach związane z Jezusem Chrystusem, Duchem Świętym lub Trójcą Świętą.

9 Monstrancja Monstrancja wykonana z mosiądzu, złocona 24 - karatowym złotem i srebrzona, ze zdobioną nóżką, podstawa polerowana zmatowiona,   Wymiary: - wysokość 31 cm - średnica tarczy 13 cm

10 Wieża Tokijska

11 Sender gliwice

12 Pomnik Chrystusa Budowa monumentu w Świebodzinie została rozpoczęta w 2005 roku, pomysłodawcą był proboszcz parafii p.w. Miłosierdzia Bożego ks. Sylwester Zawadzki. Pomnik ma 50 metrów wysokości z czego 16 metrów, to usypany kopiec. Szacowany ciężar całej konstrukcji to 440 ton, ciężar samej głowy o średnicy 3,5 metra wraz z pozłacaną koroną wynosi 15 ton.

13 Tądz-Mahal

14 Wielkie budowle

15 Partenon

16 Rękodzieło artystyczne - rzeźba w drewnie

17 Najstarsza wieża

18 Fogtower

19 Trójkąt

20 Kwadrat

21

22 Gotycki zabytek

23 Pałac w Willanowie

24

25

26

27

28 Piramida Cheopsa, Wielka Piramida (Egipt)

29 Sfinks sfinks

30


Pobierz ppt "Biały Dom Biały Dom ( z ang. White House ) - siedziba prezydentów USA. Nazwa taka została nadana budynkowi w 1901 roku przez prezydenta Roosevelta. Wcześniej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google