Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Patron Naszego Wolontariatu Serafin Józef Zwoliński!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Patron Naszego Wolontariatu Serafin Józef Zwoliński!"— Zapis prezentacji:

1 Patron Naszego Wolontariatu Serafin Józef Zwoliński!

2 Brat Serafin z Poskwitowa!

3 Życie w Bogu!  W dniu 28.VIII. 1902 wstąpił do Zgromadzenia Braci Posługujących Ubogim i został przyjęty przez założyciela św. Brata Alberta. Dnia 17 września 1902 roku został wpisany przez o. Ferdynanda do Trzeciego Zakonu św. Franciszka działającego przy klasztorze OO. Bernardynów w Krakowie.  Śluby wieczyste złożył w Zgromadzeniu Braci Albertynów dnia 20 marca 1934 roku na ręce przełożonego generalnego brata Wincentego Wolniarskiego.  W Zgromadzeniu pełnił różne funkcje, miedzy innymi przełożonego klasztoru na Kalatówkach w Zakopanem. Otrzymał również nominację na stanowisko mistrza nowicjuszy. Wypełniał bardzo gorliwie swoje obowiązki, zabiegał o duchowy rozwój powierzonych swojej formacji braci nowicjuszy.  Następnie podjął obowiązki kwestarza, i funkcję tę pełnił przez długie lata swojego życia zakonnego.

4 CZASY OKUPACJI HITLEROWSKIEJ!  Po wybuchu II wojny światowej padł ofiarą prześladowań okupanta i został uwięziony przez Gestapo w dniu 13 stycznia 1940 roku. Przebywał w kilku więzieniach i obozach koncentracyjnych :  w Krakowie na Montelupich  w Wiśniczu  w Oświęcimiu z numerem obozowym 837  w Dachau gdzie otrzymał numer obozowy 22203.  Zmarł z wyczerpania 26 grudnia 1940 roku.

5 MISJA  Zapamiętany został z apostolatu prowadzonego wśród więźniów obozu, którego owocem były liczne nawrócenia.  Cechy charakteru jakimi jest opisywany: pokora, miłość Boga i bliźnich oraz nabożeństwo do Jezusa Miłosiernego i Matki Bożej.  Propagowanie Koronki do Bożego Miłosierdzia i godne znoszenie cierpienia legło u podstawy beatyfikacji brata Serafina.  Jest jednym z 122 Sług Bożych wobec których 17 września 2003 roku rozpoczął się, proces beatyfikacyjny drugiej grupy męczenników z okresu II wojny światowej.

6 KONIEC!!!  DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ  JULIA MACIEJASZ


Pobierz ppt "Patron Naszego Wolontariatu Serafin Józef Zwoliński!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google