Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Autor: Oskar Giczela kl. I TŻŚ. Jest to ruch, w którym zmienia się kierunek ruchu, a nie zmienia się wartość prędkości. Szczególnym przypadkiem tego ruchu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Autor: Oskar Giczela kl. I TŻŚ. Jest to ruch, w którym zmienia się kierunek ruchu, a nie zmienia się wartość prędkości. Szczególnym przypadkiem tego ruchu."— Zapis prezentacji:

1 Autor: Oskar Giczela kl. I TŻŚ

2 Jest to ruch, w którym zmienia się kierunek ruchu, a nie zmienia się wartość prędkości. Szczególnym przypadkiem tego ruchu jest ruch jednostajny po okręgu, w którym zmiana kierunku jest jednostajna, wartość prędkości stała i stałe przyspieszenie dośrodkowe. Ruch krzywoliniowy

3

4

5 Ruch krzywoliniowy -jest rzutem poziomym (torem ruchu nie jest linia prosta). Rzut poziomy składa się z dwóch ruchów odbywających się jednocześœnie:

6 w kierunku poziomym - ruch jednostajny (ponieważ nie działa siła) - zobacz: pierwsza zasada dynamiki. w kierunku pionowym (w dół) - ruch jednostajnie przyspieszony działa siła ciężkośœci zobacz: druga zasada dynamiki, swobodne spadanie ciał. Torem ruchu ciała jest parabola.

7 Ruch krzywoliniowy w kierunku pionowym i poziomym

8 Ruch krzywoliniowy po okręgu

9 Ruch krzywoliniowy w praktyce

10


Pobierz ppt "Autor: Oskar Giczela kl. I TŻŚ. Jest to ruch, w którym zmienia się kierunek ruchu, a nie zmienia się wartość prędkości. Szczególnym przypadkiem tego ruchu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google