Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Z ADANIE Z EGZAMINU GIMNAZJALNEGO 2015. ZADANIE Przekątna prostokąta nachylona jest do jednego z jego boków pod kątem. Uzasadnij, że pole prostokąta jest.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Z ADANIE Z EGZAMINU GIMNAZJALNEGO 2015. ZADANIE Przekątna prostokąta nachylona jest do jednego z jego boków pod kątem. Uzasadnij, że pole prostokąta jest."— Zapis prezentacji:

1 Z ADANIE Z EGZAMINU GIMNAZJALNEGO 2015

2 ZADANIE Przekątna prostokąta nachylona jest do jednego z jego boków pod kątem. Uzasadnij, że pole prostokąta jest równe polu trójkąta równobocznego o boku równym przekątnej tego prostokąta.

3 ROZWIĄZANIE narysuj prostokąt ABCD, przekątną AC i zaznacz kąt oznacz przekątną oznacz długość boku własności boków w trójkącie prostokątnym o kątach zatem długość boku D C p A B

4 obliczamy pole prostokąta ABCD obliczamy pole trójkąta równobocznego o boku długości p zatem Pole prostokąta = Pole trójkąta równobocznego Co należało wykazać :-)

5 Dziękuję za uwagę Anna Szewczyk

6 Centrum Edukacyjne Historicon ul. św. Marcin 40, 61-807 Poznań www.historicon.pl biuro@historicon.pl 535-423-900 Razem zdamy egzaminy! www.historicon.pl biuro@historicon.pl


Pobierz ppt "Z ADANIE Z EGZAMINU GIMNAZJALNEGO 2015. ZADANIE Przekątna prostokąta nachylona jest do jednego z jego boków pod kątem. Uzasadnij, że pole prostokąta jest."

Podobne prezentacje


Reklamy Google