Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Młody Asyż. Młodzież na rzecz tolerancji i pokoju. Religia Katolicka jest dla nas ważna, poznajemy ją i pogłębiamy od najmłodszych lat. A czym inne religie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Młody Asyż. Młodzież na rzecz tolerancji i pokoju. Religia Katolicka jest dla nas ważna, poznajemy ją i pogłębiamy od najmłodszych lat. A czym inne religie."— Zapis prezentacji:

1 Młody Asyż. Młodzież na rzecz tolerancji i pokoju. Religia Katolicka jest dla nas ważna, poznajemy ją i pogłębiamy od najmłodszych lat. A czym inne religie różnią się od naszej? Jakie są ważne święta na sąsiednim kontynencie?

2 Dzięki uprzejmości Instytutu Dialogu Międzykulturowego w Krakowie miałyśmy okazję uzyskać odpowiedź na nasze pytania i poznać religijne ludzi mieszkających w Chinach. Po specjalnie przygotowanych warsztatach, w których miałyśmy przyjemność brać udział postanowiłyśmy poszukać informacji i opisać chińskie święto, które najbardziej się nam spodobało.

3 Święto Środka Jesieni To jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu chińskim. Przypada on piętnastego dnia ósmego miesiąca (druga połowa września). Święto wywodzi się z kultów lunarnych (Księżyca), a że księżyc symbolizuje siłę żeńską (yin) jest to również święto kobiet w Chinach.

4 Właśnie w ten dzień księżyc jest największy i najjaśniejszy. Rodziny gromadzą się razem i wspólnie spożywają "ciasteczka księżycowe". Uczta zaczyna się wraz z pojawieniem się księżyca na niebie, ponieważ to z nim i duchami przodków należy się podzielić potrawami.

5 Księżyc w pełni w tradycji chińskiej kojarzony jest z ponownym połączeniem członków rodziny i symbolizuje wspólnotę rodziny. Często święto nazywane jest także "Świętem ponownego połączenia". Dla ludzi mieszkających poza rodzinnymi okolicami, święto jest okazją do nostalgicznego podziwiania światła księżyca.

6 W trakcie trwania warsztatów własnoręcznie wykonałyśmy lampiony oraz króliki z origami mające duży związek ze Świętem Księżyca.

7 W prezentacji wykorzystano informacje ze stron internetowych: http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awi%C4%99to_%C5%9Arodka_Jesienihttp://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awi%C4%99to_%C5%9Arodka_Jesieni http://www.kartki.pl/pl/events/swieto-srodka-jesieni-chiny-246 Fotografie: Instytut Dialogu Międzykulturowego w Krakowie W trakcie pracy nad projektem szukamy elementów wspólnych, tego co nas łączy z innym religiami, poznajemy to, co wartościowe. Szukamy takich wartości jak POKÓJ i RÓWNOŚĆ, które staramy się realizować w życiu. „Nie wszystko da się zrobić od razu, ale musimy robić to, co da się zrobić dzisiaj, z nadzieją na to, co może okazać się możliwe jutro”. (Jan Paweł II) Autorzy: Sabina Kubiszewska, Maja Stalmach Opiekunowie projektu: Agnieszka Kurnik, ks. Grzegorz Zastawny


Pobierz ppt "Młody Asyż. Młodzież na rzecz tolerancji i pokoju. Religia Katolicka jest dla nas ważna, poznajemy ją i pogłębiamy od najmłodszych lat. A czym inne religie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google