Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniach Przydatne wskazówki nie tylko dla kierowców.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniach Przydatne wskazówki nie tylko dla kierowców."— Zapis prezentacji:

1 Pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniach Przydatne wskazówki nie tylko dla kierowców

2 niedziela, 2 grudnia 2007 AKtualizacja: AS 2 Pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniach mają zawsze:  Pojazdy uprzywilejowane biorące udział w akcji to znaczy: - pojazd wysyłający sygnały świetlne w postaci niebieskich świateł błyskowych i jednocześnie sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie, jadący z włączonymi światłami mijania lub drogowymi. - pojazd wysyłający sygnały świetlne w postaci niebieskich świateł błyskowych i jednocześnie sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie, jadący z włączonymi światłami mijania lub drogowymi.

3 niedziela, 2 grudnia 2007 AKtualizacja: AS 3 Hierarchia ważności norm, znaków, sygnałów oraz poleceń w ruchu drogowym  Polecenia i sygnały dawane przez osoby kierujące ruchem lub uprawnione do jego kontroli.  Sygnalizacja świetlna  Znaki drogowe  Normy zgodne z kodeksem drogowym

4 niedziela, 2 grudnia 2007 AKtualizacja: AS 4 Zbliżając się do skrzyżowania, jesteś obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa przejazdu.

5 niedziela, 2 grudnia 2007 AKtualizacja: AS 5 Rodzaje skrzyżowań

6 niedziela, 2 grudnia 2007 AKtualizacja: AS 6 Skrzyżowania równorzędne

7 niedziela, 2 grudnia 2007 AKtualizacja: AS 7 Skrzyżowanie o ruchu okrężny

8 niedziela, 2 grudnia 2007 AKtualizacja: AS 8 Pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniach równorzędnych mają: wszystkie pojazdy nadjeżdżające z twojej prawej strony;wszystkie pojazdy nadjeżdżające z twojej prawej strony; pojazdy szynowe, nawet gdy nadjeżdżają z twojej lewej strony.pojazdy szynowe, nawet gdy nadjeżdżają z twojej lewej strony. skręcając w lewo - wszystkim pojazdom nadjeżdżającym z przeciwka jadącym na wprost lub skręcającym w prawoskręcając w lewo - wszystkim pojazdom nadjeżdżającym z przeciwka jadącym na wprost lub skręcającym w prawo

9 niedziela, 2 grudnia 2007 AKtualizacja: AS 9 Sytuacje na skrzyżowaniach równorzędnych. Zgodnie z zasadą pierwszeństwa z prawej strony kierujący pojazdem B - skręcający w lewo, ustępuje pierwszeństwa pojazdowi A nadjeżdżającemu z przeciwka, jadącemu na wprost.

10 niedziela, 2 grudnia 2007 AKtualizacja: AS 10 Zgodnie z zasadą pierwszeństwa z prawej strony kierujący pojazdem A ustępuje pierwszeństwa kierującemu pojazdem B.

11 niedziela, 2 grudnia 2007 AKtualizacja: AS 11 Kierujący pojazdem A ma pierwszeństwo przed pojazdem B, ale sam ustępuje pierwszeństwa tramwajowi (pojazd C).

12 niedziela, 2 grudnia 2007 AKtualizacja: AS 12 Skrzyżowania nierównorzędne

13 niedziela, 2 grudnia 2007 AKtualizacja: AS 13 Skrzyżowanie o ruchu okrężny

14 niedziela, 2 grudnia 2007 AKtualizacja: AS 14 Pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniach nierównorzędnych mają: wszystkie pojazdy będące na drodze z pierwszeństwem przejazdu i nadjeżdżające z twojej prawej strony. wszystkie pojazdy będące na drodze z pierwszeństwem przejazdu i nadjeżdżające z twojej prawej strony. pojazdy szynowe, które znajdują się na drodze z pierwszeństwem przejazdu, nawet gdy nadjeżdżają z twojej lewej strony. pojazdy szynowe, które znajdują się na drodze z pierwszeństwem przejazdu, nawet gdy nadjeżdżają z twojej lewej strony.

15 niedziela, 2 grudnia 2007 AKtualizacja: AS 15 Sytuacje na skrzyżowaniach nierównorzędnych.  Kierujący rowerem A ustępuje pierwszeństwa rowerzyście B, kierujący rowerem C ustępuje pierwszeństwa rowerzyście B, rowerzysta B ma pierwszeństwo przejazdu przed rowerzystami A i C.

16 niedziela, 2 grudnia 2007 AKtualizacja: AS 16 Pojazd szynowy B przed znakami A-7 i C-12 ustępuje pierwszeństwa wszystkim, którzy są w ruchu okrężnym; pojazd szynowy C zjeżdża z ronda. Kierujący pojazdem A ustępuje pierwszeństwa tylko pojazdowi C

17 niedziela, 2 grudnia 2007 AKtualizacja: AS 17 Zarówno kierujący pojazdem A, jak i pojazdem szynowym B, mimo iż są na drodze z pierwszeństwem, ustępują pierwszeństwa pojazdowi uprzywilejowanemu w akcji C. Rowerzysta A pojedzie w tym przypadku jako ostatni, gdyż pojazd szynowy C także ma wobec niego pierwszeństwo.

18 niedziela, 2 grudnia 2007 AKtualizacja: AS 18 Kierującemu pojazdem zabrania się wjeżdżania na skrzyżowanie, jeżeli na skrzyżowaniu lub za nim nie ma miejsca do kontynuowania jazdy. Rafał Czub


Pobierz ppt "Pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniach Przydatne wskazówki nie tylko dla kierowców."

Podobne prezentacje


Reklamy Google