Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

22-23 CZERWCA W programie wycieczki między innymi:

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "22-23 CZERWCA W programie wycieczki między innymi:"— Zapis prezentacji:

1 22-23 CZERWCA W programie wycieczki między innymi:

2 Wilanów Wilanów - dzielnica Warszawy położona w lewobrzeżnej części miasta. Jest jedną z 18 jednostek pomocniczych m.st. Warszawy. Do 1951 miejscowość była siedzibą wiejskiej gminy Wilanów, którą przyłączono do Warszawy

3 Pałac w Wilanowie to główny obiekt i centrum zabytkowego zespołu pałacowo-ogrodowego. Jest jednym z najcenniejszych zabytków polskiej kultury narodowej. Wilanów był ulubioną letnią siedzibą króla Jana III Sobieskiego. W ciągu ponad 300 lat swojego istnienia pałac w Wilanowie przeżywał okresy upadku i świetności. Gromadzone w Pałacu zbiory artystyczne, dzieła twórców polskich i zagranicznych świadczą o wysokim poziomie narodowego kolekcjonerstwa pomimo wielu strat w okresach wojennych.

4

5

6

7 Łazienki Królewskie w Warszawie zespół pałacowo-parkowy w Warszawie założony w XVIII wieku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Oprócz budynków pałacowych, pawilonów oraz wolnostojących rzeźb znajdują się tutaj trzy ogrody: Ogród Królewski, Ogród Romantyczny i Ogród Modernistyczny. Od 2014 roku istnieje również Ogród Chiński. Łazienki są miejscem wielu wydarzeń o charakterze kulturalnym, naukowym i rozrywkowym, a także jednym z ulubionych miejsc spacerów warszawiaków i gości stolicy.

8

9

10

11 Ogród Chiński w Łazienkach ogród w stylu chinoiserie znajdujący się na terenie Łazienek Królewskich w Warszawie.

12

13

14

15 Stadion Narodowy w Warszawie wielofunkcyjny stadion sportowy (głównie piłkarski) znajdujący się przy alei Księcia Józefa Poniatowskiego 1 w Warszawie, wybudowany w latach 2008-2011 w niecce byłego Stadionu Dziesięciolecia z myślą o turnieju finałowym Mistrzostw Europy UEFA Euro 2012 i oficjalnie otwarty w dniu 29 stycznia 2012.

16

17

18 Zamek Królewski w Warszawie barokowo -klasycystyczny zamek królewski znajdujący się w Warszawie przy placu Zamkowym 4. Pełni funkcje muzealne i reprezentacyjne. Pierwotnie rezydencja książąt mazowieckich, a od XVI wieku siedziba władz I Rzeczypospolitej: króla i Sejmu (Izby Poselskiej i Senatu).

19

20

21

22 Stare Miasto w Warszawie najstarszy ośrodek miejski Warszawy będący zwartym zespołem architektury zabytkowej, przeważnie z XVII i XVIII wieku o średniowiecznym układzie zabudowy, otoczone pierścieniem murów obronnych z XIV–XVI wieku. Ma rynek rozmieszczony na planie prostokąta

23

24

25

26 Dziękuje za uwagę !!!


Pobierz ppt "22-23 CZERWCA W programie wycieczki między innymi:"

Podobne prezentacje


Reklamy Google