Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie"— Zapis prezentacji:

1 za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie
Jak coś zadedykować? Markowi Kowalskiemu za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie Wychowawczyni klasy 2c Marzena Wiśniewska Gdańsk, 29. czerwca 2013 r.

2 Dedykacja Tekst autora jakiegoś dzieła artystycznego lub naukowego, informujący, komu jest ono poświęcone;

3 Dedykacja – A. de Saint-Exupery „Mały Książę”

4 Dedykacja Tekst, który na jakimś dziele, np. książce, okładce płyty kompaktowej, wypisuje (zwykle odręcznie) autor albo osoba, która darowuje je komuś.

5 Przykład dedykacji w książce
Your Subtopics Go Here

6 Przykład dedykacji w książce
Ćwiczenie Na podstawie podanych dalej przykładów wyodrębnij charakterystyczne elementy dedykacji

7 Przykład dedykacji w książce
Your Subtopics Go Here %3Ddedykacja%2Bw%2Bksi%25C4%2585%25C5%25BCce%2Bzdj%25C4%2599cie%26tbm%3Disch%26tbo%3Du&zoom=1&q=dedykacja+w+ksi%C4%85%C5%BCce+zdj%C4%99cie&usg=__WMgTXMQv9pu9z8ReRJx1IcXAcu0=&docid=0dnrEF8xPnRajM&hl=pl&sa=X&ei=I1n4UOTJMY7KtAbX2oDIDw&ved=0CDUQ9QEwAA&dur=2797

8 Przykład dedykacji w książce
Your Subtopics Go Here

9 Rozwiązanie zadania - elementy dedykacji
Adresat – dla kogo? (np. dla Kasi) Nadawca – od kogo? (np. od babci) Miejscowość i data – kiedy? (np. Gdańsk, r.) Powód/życzenia (opcjonalnie) – z jakiej okazji/za co? (np. z okazji urodzin)

10 ćwiczenie Z podanych informacji ułóż poprawny tekst dedykacji:
Annie Kowalskiej, Gimnazjum nr 1 w Zakopanem, Szanownej Pani, które uświadomiły nam, 20 marca 2011 r., istotę prawdziwego aktorstwa, Uczniowie, na pamiątkę wspaniałych warsztatów, Warszawa.

11 Rozwiązanie zadania Szanownej Pani Annie Kowalskiej
na pamiątkę wspaniałych warsztatów, które uświadomiły nam istotę prawdziwego aktorstwa. Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Zakopanem Warszawa, 20 marca 2011 r.

12 Przykład dedykacji Your Subtopics Go Here

13 Przykład dedykacji Your Subtopics Go Here

14 Przykład dedykacji Your Subtopics Go Here

15 Przykłady cytatów w dedykacjach
Cytat w dedykacji Dedykacja może zawierać w sobie także motto, cytat. Przykłady cytatów w dedykacjach Ktoś kiedyś mi powiedział: „To Ty jesteś płótnem na którym maluje mój świat bez Ciebie nie ma nic”. Z dedykacją temu KOMUŚ J. „Bycie z osobą kochaną jest niezwykłą sprawą, bo pozwala nam zwrot - Kocham Cię - wprowadzić do codziennego użytku”. Dla Mojej Żony Marek

16 Cytat w dedykacji powinien być: krótki,
zrozumiały dla osoby, dla której dedykacja jest przeznaczona, zapisany w cudzysłowie, komentarze autora czy narratora, powinny być wydzielone myślnikami, na końcu zawsze powinna być kropka, po urwanym cytacie, po cudzysłowie stosuje się wielokropek.

17 Przykład dedykacji z cytatem
Your Subtopics Go Here

18 Przykład dedykacji z cytatem
Your Subtopics Go Here

19 Ćwiczenie Zredaguj dedykację do książki, w której użyjesz jednego z wybranych cytatów: „Nikomu nie wolno drżeć przed nieznanym, gdyż każdy jest w stanie zdobyć to, czego pragnie i to, czego mu potrzeba”. Paulo Coelho „Jeśli posłuchamy głosu dziecka, które mieszka w naszej duszy, oczy nasze znowu nabiorą blasku”.

20 Przykład rozwiązania zadania
„Nikomu nie wolno drżeć przed nieznanym, gdyż każdy jest w stanie zdobyć to, czego pragnie i to, czego mu potrzeba”. Paulo Coelho Michałowi Wiśniewskiemu w uznaniu jego sportowych osiągnięć trener szkolnej drużyny koszykarskiej Jan Kowalski Gdańsk, r.


Pobierz ppt "za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google