Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przyjaciółmi lasu są przede wszystkim zwierzęta, ale także ludzie którzy dbają o środowisko leśne. Najczęściej są nimi leśniczy, ale i inni ludzie którzy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przyjaciółmi lasu są przede wszystkim zwierzęta, ale także ludzie którzy dbają o środowisko leśne. Najczęściej są nimi leśniczy, ale i inni ludzie którzy."— Zapis prezentacji:

1

2 Przyjaciółmi lasu są przede wszystkim zwierzęta, ale także ludzie którzy dbają o środowisko leśne. Najczęściej są nimi leśniczy, ale i inni ludzie którzy nie zaśmiecają środowiska leśnego.

3 Dzik ryje ziemię więc dzięki temu stara ziemia, kora i liście łatwiej się rozkładają.

4 Biedronki zjadają mszycę, pszczoły zapylają kwiaty, dzięcioły wyjadają z drzew szkodniki, a inne ptaki rozsiewają różne nasiona.

5 Żaby zjadają muchy i inne owady które zagrażają roślinom rosnącym w lesie.

6 Ludzie dbają o środowisko leśne poprzez: zbieranie śmieci i sadzenie drzew. Pan leśniczy dokarmia zimą zwierzęta które również dbają o las na swój sposób.

7

8 Las ma wielu przyjaciół lecz najważniejszym jego przyjacielem jest przyroda, ponieważ to dzięki przyrodzie w lesie jest tyle różnych roślin i zwierząt.

9 Przyroda

10


Pobierz ppt "Przyjaciółmi lasu są przede wszystkim zwierzęta, ale także ludzie którzy dbają o środowisko leśne. Najczęściej są nimi leśniczy, ale i inni ludzie którzy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google