Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kornelia Lewandowska.  Na przykład spożywanie zbyt dużej ilości pokarmów (lub nieprawidłowe proporcje składników pokarmowych w diecie) może prowadzić.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kornelia Lewandowska.  Na przykład spożywanie zbyt dużej ilości pokarmów (lub nieprawidłowe proporcje składników pokarmowych w diecie) może prowadzić."— Zapis prezentacji:

1 Kornelia Lewandowska

2

3  Na przykład spożywanie zbyt dużej ilości pokarmów (lub nieprawidłowe proporcje składników pokarmowych w diecie) może prowadzić do wielu chorób.

4 PIRAMIDA ŻYWIENIOWA

5 Ważną zasadą zbilansowanej diety jest regularność jadania posiłków. Śniadanie jest jej nieodłącznym elementem. Rozpoczynanie dnia z pustym żołądkiem i czekanie na pierwszy posiłek zmniejsza siły obronne organizmu i, jak pokazują najnowsze badania, sprzyja powstaniu nadwagi. Praca lub nauka z pustym żołądkiem są zdecydowanie mniej efektywne, niż po zjedzeniu śniadania. W pełni wartościowe śniadanie powinno zawierać też warzywa lub owoce.

6

7 Warzywa i owoce zalicza się do produktów o wysokiej wartości odżywczej- są źródłem witamin, składników mineralnych, błonnika a także kwasów organicznych i olejków eterycznych. Codzienne spożywanie warzyw i owoców zmniejsza ryzyko choroby wieńcowej, zawału serca oraz nowotworów, ze względu na zawarte w tych produktach przeciwutleniacze- witaminy C, E, beta- karoten, likopen i flawonoidy. Chronią one przed utlenieniem,,złego” cholesterolu, dzięki czemu jest mniej miażdżycorodny.

8  Jogurt jest bogaty w białko, składniki mineralne: wapń i żelazo oraz witaminy, zwłaszcza z grupy B. Pomaga odbudowywać florę bakteryjną układu pokarmowego, która często jest niszczona poprzez zażywanie antybiotyków. Polecany jest zwłaszcza osobom, które mają problem z trawieniem mleka- jest bardziej strawny.

9


Pobierz ppt "Kornelia Lewandowska.  Na przykład spożywanie zbyt dużej ilości pokarmów (lub nieprawidłowe proporcje składników pokarmowych w diecie) może prowadzić."

Podobne prezentacje


Reklamy Google