Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przyjaciele lasu. Las jest przyjacielem ludzi i zwierząt ponieważ: daje tlen, daje schronienie, daje pożywienie, kumuluje wodę, chroni przed silnym wiatrem.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przyjaciele lasu. Las jest przyjacielem ludzi i zwierząt ponieważ: daje tlen, daje schronienie, daje pożywienie, kumuluje wodę, chroni przed silnym wiatrem."— Zapis prezentacji:

1 Przyjaciele lasu

2 Las jest przyjacielem ludzi i zwierząt ponieważ: daje tlen, daje schronienie, daje pożywienie, kumuluje wodę, chroni przed silnym wiatrem. A kto jest przyjacielem lasu?

3 Dzik – buchtuje czyli ryje ziemię. Dzięki temu miesza ściółkę z glebą, przyspiesza rozkład zbutwiałych liści i powstawanie próchnicy. Dzik zjada też larwy i poczwarki szkodliwych owadów z gleby.

4 Ptaki owadożerne – zjadają groźne szkodniki lasu. Dzięcioł Sikora Kos Szpak Drozd Wilga Do tej grupy ptaków należą:

5 Ptaki drapieżne – zjadają gryzonie oraz słabe i chore zwierzęta. Jastrząb Myszołów Krogulec

6 Owady Mrówki – usuwają martwe szczątki roślin i zwierząt. Mrówka rudnica – likwiduje larwy szkodników.

7 Grzyby żyjące w ściółce – pomagają rozkładać martwe igły, liście i inne szczątki organizmów. Grzyby mikoryzowe – zaopatrują rośliny w związki mineralne, głównie fosforowe i azotowe.

8 Leśnicy – ich zadaniem jest dbanie o las i o jego mieszkańców.

9 Każdy człowiek może być przyjacielem lasu jeżeli: nie zaśmieca lasu, nie zrywa rzadkich i chronionych roślin, nie zabija zwierząt, nie rozpala ognisk w lesie, nie pozostawia szkła w lesie, nie wycina samowolnie drzew, przestrzega regulaminów, szanuje i kocha przyrodę.

10 Dzi ę kuj ę za uwag ę ! Hanna Pawlak klasa IV d Szko ł a Podstawowa nr 31 w Warszawie ul. Kobia ł ka 49


Pobierz ppt "Przyjaciele lasu. Las jest przyjacielem ludzi i zwierząt ponieważ: daje tlen, daje schronienie, daje pożywienie, kumuluje wodę, chroni przed silnym wiatrem."

Podobne prezentacje


Reklamy Google