Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

14. Dbamy o zabezpieczenie komputera

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "14. Dbamy o zabezpieczenie komputera"— Zapis prezentacji:

1 14. Dbamy o zabezpieczenie komputera

2 Zabezpieczenie komputera.

3 Programy antywirusowe
Program antywirusowy – program komputerowy którego zadaniem jest wykrywanie, zwalczanie i usuwanie wirusów. Obecnie jest to jednak cały pakiet programów chroniących komputer przed różnymi zagrożeniami. Antywirusy są wyposażone w dwa niezależnie działające moduły: skaner – sprawdza pliki na żądanie lub co jakiś czas robi to samodzielnie, służy także do przeszukiwania dysku, monitor – sprawdza pliki przez cały czas, służy do kontrolowania bieżących operacji komputera.

4 Należy także dodać iż obecnie pakiet
antywirusowy poza skanerem, monitorem i modułem do aktualizacji sygnatur z sieci zawiera również zaporę sieciową, moduł wykrywania i zapobiegania włamaniom, skaner pamięci i strażnika MBR oraz moduły kontroli przesyłek poczty elektronicznej i plików pobieranych z sieci.

5 Przykłady firm programów antywirusowych
Współcześnie do wyboru mamy wiele firm programów antywirusowych np.: Avira GmbH – niemiecka firma zajmująca się produkcją programów antywirusowych. Została założona 1988r. jej siedziba znajduje się w Tettnang w Niemczech. Obecnie produkty firmy Avira są dostępne w czternastu językach: angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, włoskim, holenderskim, portugalskim, tureckim, rosyjskim, japońskim, chińskim i koreańskim. Jednym z popularnych, wyprodukowanych przez tą firmę programów jest Avira Free Antivirus.

6 AVAST Software a.s. - czeskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją programów antywirusowych i oprogramowań narzędziowych avast. Powstało w 1991r. i ma swoja siedzibę w Pradze. Jednym z produktów tego przedsiębiorstwa jest Avast Free Antivirus.

7 AVG Technologies CZ, s. r. o
AVG Technologies CZ, s.r.o. – czeska firma zajmująca się produkcją programów ochrony antywirusowej. Została założona w 1991r. przez Jana Gritzbacha i Tomasa Hofera. Jednym z jej programów jest AVG Antivirus Free

8 ESET, spol. s r.o. – słowackie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją programów do ochrony komputerów przed wirusami. Zostało założone w 1992r. Ma swoja siedzibę w Bratysławie. W 2008r. został utworzony polski oddział tej firmy. Jednym z jej produktów jest ESET Smart Security.

9 Ankieta W ostatnich dniach przeprowadziliśmy
wśród naszych kolegów i koleżanek z I, II i III gimnazjum ankietę na temat ,, Z jakiego programu antywirusowego korzystasz?’’.

10 W ankiecie wzięło udział 25 gimnazjalistów. Wyniki przedstawiają się
następująco: 17 uczniów, czyli znaczna większość odpowiedziała, że korzysta z programu Avast Free Antivirus, 3 uczniów korzysta z AVG Antivirus Free, 2 uczniów wykorzystuje Avira Free Antivirus, 1 uczeń do ochrony komputera wykorzystuje program ESET Smart Security, natomiast 2 uczniów zadeklarowało, iż nie korzysta z żadnych programów antywirusowych. 2 uczniów 3 uczniów 2 uczniów 1 uczeń 17 uczniów

11 Procentowo przedstawia się to tak:
Avast Free Antivirus – 68 % ankietowanych AVG Antivirus Free – 12% ankietowanych Avira Free Antivirus – 8% ankietowanych ESET Smart Security – 4% ankietowanych nie korzysta z żadnych programów antywirusowych – 8 % ankietowanych

12 Źródła http://pl.wikipedia.org/wiki/Eset http://www.dobreprogramy.pl/


Pobierz ppt "14. Dbamy o zabezpieczenie komputera"

Podobne prezentacje


Reklamy Google