Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

JAN PAWEŁ II (1920-2005) „Totus tuus”.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "JAN PAWEŁ II (1920-2005) „Totus tuus”."— Zapis prezentacji:

1 JAN PAWEŁ II ( ) „Totus tuus”

2 Ojciec Święty Dewiza: Totus Tuus Cały Twój Imię łacińskie:
Ioannes Paulus II Data wyboru: 16 października 1978 Imię i nazwisko: Karol Wojtyła Data urodzenia: 18 maja 1920 Data śmierci: 2 kwietnia 2005

3 PIELGRZYMKI DO POLSKI 1979- pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do ojczyzny. Najbardziej zapamiętane przez naród wołanie Ojca Świętego na Placu Zwycięstwa w Warszawie : „Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi, tej ziemi” 1983- druga pielgrzymka Ojca Świętego do Polski była znacznie trudniejsza. W kraju panował stan wojenny. Papież solidaryzuje się z cierpiącym narodem. 1987- podczas tej pielgrzymki modli się m.in.nad ofiarami obozu koncentracyjnego na Majdanku. 1991- w jednym ze swoich przemówień wyraża zadowolenie z powodu upadku systemu totalitarnego i wolnego, suwerennego Państwa Polskiego. Myślą przewodnią wizyty w kraju jest dialog ekumeniczny. 1997- Głównym mottem 6 pielgrzymki Jana Pawła II do Polski jest : „Jezus Chrystus ,wczoraj ,dziś ,na wieki” 1999 –siódma ,najdłuższa wizyta papieża do Polski .Ojciec Święty odwiedził 21 miast. 2002 –17 sierpnia w sanktuarium w Łagiewnikach papież dokonuje uroczystego aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu.

4 Wizyta Jana Pawła II w Tarnowie
Podczas wizyta w Tarnowie papież ogłosił błogosławioną Karolinę Kózkę, modlił się w tarnowskiej Katedrze. Podczas jego wizyty zgromadziło się mnóstwo mieszkańców Tarnowa. Dla naszego miasta było to ważne i szczególne wydarzenie.

5 Pogrzeb Ojca Świętego Pogrzeb Jana Pawła II odbył się w piątek 8 kwietnia 2005 r. Trumnę z prostych desek z drewna cyprysowego (symbolu nieśmiertelności) ustawiono wprost na rozłożonym na bruku placu św. Piotra dywanie. Mszy świętej koncelebrowanej przez kolegium kardynalskie i patriarchów katolickich Kościołów wschodnich przewodniczył dziekan kolegium, kardynał Joseph Ratzinger (jedenaście dni później wybrano go na nowego papieża - Benedykta XVI). Uczestniczyło w niej na placu św. Piotra ok. 300 tysięcy wiernych oraz 200 prezydentów i premierów, a także przedstawiciele wszystkich wyznań świata, w tym duchowni islamscy i żydowscy.

6 PREZENTACJĘ PRZYGOTOWAŁ
Janusz Syrowy


Pobierz ppt "JAN PAWEŁ II (1920-2005) „Totus tuus”."

Podobne prezentacje


Reklamy Google