Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Krzysztof Ciemcioch. Technologia informacyjna Technologia informacyjna – TI (ang. Information Technology – IT) jest połączeniem zastosowań informatyki.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Krzysztof Ciemcioch. Technologia informacyjna Technologia informacyjna – TI (ang. Information Technology – IT) jest połączeniem zastosowań informatyki."— Zapis prezentacji:

1 Krzysztof Ciemcioch

2 Technologia informacyjna Technologia informacyjna – TI (ang. Information Technology – IT) jest połączeniem zastosowań informatyki z technikami komunikacji. Obszarami jej zastosowań są: posługiwanie się środkami i metodami informatyki w celu rozwiązywania problemów z życia codziennego, umożliwianie człowiekowi aktywnego funkcjonowania w społeczeństwie. (Źródło: http://portalwiedzy.onet.pl/)

3 Technologia informacyjna InformatykaKomunikacja

4 Podstawowe źródła informacji - do niedawna Książki Słowniki Leksykony Encyklopedie Radio Telewizja Prasa

5 Internet – podstawowym źródłem informacji dzisiaj? Czy Internet całkowicie zastąpi wcześniejsze źródła informacji? Czy stwierdzenie Tylko niewielki procent informacji, które zgromadzono w Internecie, jest naprawdę przydatny jest prawdziwe? Czy informacje zawarte w Internecie niosą za sobą jakiekolwiek zagrożenia dla społeczeństwa informacyjnego?

6 Komunikacja Rozmowa face to face Telefon Wideokonferencja Komunikatory Poczta elektroniczna Blog e-Learning http://vbeta.pl/2009/03/16/10-zasad-komunikacji-w- internecie/ http://vbeta.pl/2009/03/16/10-zasad-komunikacji-w- internecie/

7 Poczta elektroniczna

8 Poczta elektroniczna - zalety Prostota. Szybkość. Dyskretność. Bezpieczeństwo. Niska cena. Bezpieczeństwo środowiska naturalnego. Wirtualność.

9 Elektroniczny list – e-mail Jak pisać? Pisz zawsze z myślą o odbiorcy. Czasem mniej znaczy lepiej.

10 Supermail - wskazówki Myśl tak, jakbyś mówił. Stawiaj na dialog. Myśl w prosty sposób. Pamiętaj o zwięzłości. Więcej poufności.

11 Zagrożenia mailowe Sprawdzać zawartość poczty na początku i końcu dnia. Uaktualniać programy antywirusowe. Pomijać wiadomości budzące podejrzenie. Usuwać niepotrzebne wiadomości. Okresowo odnawiać książkę adresową. Usuwać podejrzane wiadomości bez otwierania. Informować znajomych o wykrytych wirusach.

12 Blog

13 Sukces blogowania - zasady Znajdzź temat, który cię interesuje i na którym się dobrze znasz. Pisz teksty, jakie sam chciałbyś przeczytać. Bądź wytrwały. Nie traktuj blogowania jako zawodu i nie oczekuj, że na tym zarobisz. Czytaj dużo z tego, co się dzieje w polskiej i anglojęzycznej blogosferze. Zalety bloggera: http://lajfmajster.pl/2009/03/13/zalety-blogger-com

14 10 wybranych ważnych blogów polskiej blogosfery antyweb.pl kaznowski.blox.pl kominek.blox.pl mediafum.blog.pl poradnikwebmastera.blox.pl tomasz.topa.pl webowy.pl vagla.pl zawsze-kwadrat.pl zjadamyreklamy.blox.pl

15 Jak zdobyć czytelników Pisz o tym, na czym się znasz i co lubisz. Pisz regularnie. Zaoferuj czytelnikom coś nowego, oryginalnego. Nie kopiuj treści, które można znaleźć gdzie indziej. Bądź kontrowersyjny. Nie bój się wyrażać własnych opinii. Dyskutuj z innymi blogerami w ich blogach i we własnym blogu.

16 Cytaty Blog przepełniony wartościową wiedzą, skupiający się tylko na jednym temacie, prowadzony ciekawie i przez znającą się na nim osobę – to najkrótszy przepis na treści, które będą chcieli czytać internauci. Nawet najlepszy blog nie zdobędzie popularności z dnia na dzień – kluczem do sukcesu jest wytrwałość.

17 Więcej niż SMS, mniej niż E-MAIL – Twitter – serwis mikroblogowy 2006 – Uruchomienie Twittera - Jack Dorsey, obecny prezes Twittera, przedstawia aplikację ułatwiającą wymianę SMS-ów w większej grupie ludzi. Do tego został dobudowany interfejs sieciowy, który pozwalał na publikowanie tzw. statusów. 2007 – Popularność rośnie – popularność Twittera przechodzi najśmielsze oczekiwania. Serwis co chwilę ma problemy techniczne, bo nie nadąża z obsługą gigantycznego ruchu.

18 Twitter – ciąg dalszy 2008 – Pierwsza kampania wyborcza w Twitterze – Z Twittera zaczynają korzystać kandydaci na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych. Rozpoczyna się pierwsza w dziejach Ameryki twitterowa kampania wyborcza. 2009 – Twitter ma 20 milionów użytkowników – staje się jednym z najważniejszych filarów Web 2.0 platformą wymiany informacji w czasie rzeczywistym. Za kilka lat może zdobyć miliard użytkowników.

19 Mikroblogi nad Wisłą pinger.pl – jako miniblog. flaker.pl – zbiera aktywność danego użytkownika z wielu miejsc w Sieci i łączy w jego profilu (tzw. lifestreaming). blip.pl – najstarszy założony w 2007 przez Marcina Jagodzińskiego i Zbigniewa Sobieckiego, a obecnie zależy do Gadu-Gadu. spinacz.pl – założony w lipcu br. przez Rafała Agnieszczaka, właściciela Fotka.pl. sledzik.pl – najmłodszy mikroblog, dzieło twórców naszej-klasy.pl

20 Pytanie? Czy mamy do czynienia z chwilowym szaleństwem, czy z trwałą zmianą w sposobie komunikacji międzyludzkiej?

21 Nowe trendy w komunikacji internetowej Wave – jest najnowszym produktem Googlea, łączącym funkcje zarządzania informacjami oraz komunikację w czasie rzeczywistym. Do tego dochodzi obsługa zewnętrznych aplikacji. To mieszanka o ogromnym potencjale. Jesteśmy świadkami kolejnej małej internetowej rewolucji. http://wave.google.com/help/wave/about.html

22 e-Learning Treści przekazywane poprzez komputer. Brak fizycznego kontaktu z nauczycielem. Uczenie na odległość (distance learning). Samodyscyplina w nauce. Samodzielne dostosowanie tempa nauki. Oszczędność czasu. Lepsze przyswajanie treści. Łatwy sposób monitorowania postepów.

23 Wielowarstwowość treści Ogry są jak cebula. Shrek Kursy e-learningowe powinny być jak kremówka.

24 Trójwarstwowa struktura elementu treści wchodzącego w skład kursu e-learningowego Reklama elementu wiedzy Sprzedaż wiedzy Pogłębienie wiedzy

25 Internet - zagrożenia CYBERPRZEMOC PORNOGRAFIA PLAGIATY ZŁE OPROGRAMOWANIE

26 Linki przydatne w pracy nauczyciala lub pedagaga Na stronie biblioteki WSP mają Państwo nieograniczony dostęp do ciekawych linków: http://www.biblioteka.wsp.lodz.pl/

27 Komunikatory powrót


Pobierz ppt "Krzysztof Ciemcioch. Technologia informacyjna Technologia informacyjna – TI (ang. Information Technology – IT) jest połączeniem zastosowań informatyki."

Podobne prezentacje


Reklamy Google