Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Daniel Murawski Denis Cieśliński.  Stadion piłkarski w stolicy Hiszpanii jest obiektem Realu Madryt.  Mecze rozgrywa na nim także reprezentacja.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Daniel Murawski Denis Cieśliński.  Stadion piłkarski w stolicy Hiszpanii jest obiektem Realu Madryt.  Mecze rozgrywa na nim także reprezentacja."— Zapis prezentacji:

1 Daniel Murawski Denis Cieśliński

2

3

4  Stadion piłkarski w stolicy Hiszpanii jest obiektem Realu Madryt.  Mecze rozgrywa na nim także reprezentacja Hiszpanii.  22 czerwca 1944 roku ówczesny prezes Realu Madryt, Santiago Bernabeu, uzyskał kredyt bankowy na budowę nowego stadionu dla swojego klubu.  Na jego cześć został nazwany stadion.  Stadion ma własną stację metra.

5  Stadion piłkarski w Barcelonie, na którym na co dzień gra FC Barcelona, jest jednym z największych stadionów na całym świecie.  Decyzja o budowie nowego stadionu zapadła w 1954 roku.  Według UEFA stadion zasługuje na 5 gwiazdek.  FC Barcelona jest właścicielem dwóch kompleksów sportowych.

6  Świątynia Pokutna Świętej Rodziny.  Budowę kościoła rozpoczęto w 1882 roku. Wieże kościoła ukończono w 1920 r. Sześć lat później architekt zginął, wpadając pod przejeżdżający omnibus.  Jedna z wież nie jest zbudowana do dziś.  7 listopada 2010 w niedzielę podczas uroczystej mszy świętej, w której uczestniczyło 62 tys. osób, papież Benedykt XVI konsekrował Bazylikę Świętej Rodziny.

7  Znajduje się w Barcelonie.  To jeden z cenniejszych przykładów architektury gotyckiej w Hiszpanii.  Świątynia poświęcona jest świętej Eulalii, która według tradycji zginęła w Barcelonie w czasie ostatnich prześladowań chrześcijan.  Eulalia, zanim zginęła, była torturowana i znieważana.

8  To budynek w Barcelonie powstały w latach 1906-1910.  Znajduje się w środkowej części miasta.  Zaprojektował go i wykonał Antoni Gaudí dla przedsiębiorcy Pere Mili i jego żony.  Casa Milá, jak pragnął sam Gaudí, miała być odpowiedzią na brak interesujących budynków w mieście.  Jest to najbardziej dojrzały i ostatni projekt "świecki" tego architekta.

9  Otoczona przez Ocean Atlantycki, Morze Śródziemne, cieśniny i zatoki.  Hiszpania posiada ponad 4.000 km wspaniałego piaszczystego i skalistego wybrzeża morskiego.  Dla turysty spragnionego plaży, słońca i wypoczynku nie ma lepszego miejsca w Europie na wypoczynek niż Hiszpania.  Praktycznie przez 11 miesięcy w roku można tutaj wypoczywać i wrócić do domu ze świetną opalenizną.

10  To plaża, na której dozwolone jest przebywanie w „stroju Adama i Ewy”, czyli nago.  Na innych plażach jest to niedozwolone i karalne.  Takich plaż w Hiszpanii jest bardzo dużo.  Jednak nie wszyscy przebywający na tej plaży są nago. Niektórzy się wstydzą.  Kiedyś to miejsce było wyłącznie dla dorosłych. Teraz plaża jest ogólnodostępna.

11  Wieczorem odbywają się tu pokazy pięknych fontann, które sa podświetlone i zmieniają kolor i formę do rytmów muzyki klasycznej.  Położone na wzgórzu Montjuïc w Barcelonie.  Począwszy od 1934 r. muzeum znajduje się w Palau Nacional.  Muzeum gromadzi najznamienitszą na świecie kolekcję sztuki romańskiej.

12  Jest jednym z najbardziej znanych placów w Madrycie.  W średniowieczu był zwykłym rynkiem usytuowanym poza murami miasta.  Plaza de Mayor był świadkiem wielu ważnych wydarzeń. Odbywały się tu koronacje królów. Wystawiano tu sztuki teatralne, odbywały się tu corridy, a nawet egzekucje skazańców.  Obecnie plac jest atrakcją turystyczną, wszystkie budynki zostały odrestaurowane, w ich oficynach mieszczą się kawiarnie i restauracje.

13  Miasto w Hiszpanii.  Leży nad rzeką Turia na wybrzeżu Morza Śródziemnego.  Jest trzecim pod względem liczby ludności miastem Hiszpanii i dwudziestym pierwszym w Unii Europejskiej.  Nazwa pochodzi od łac. Valens „silny”.

14  Sławny pałac królewski, którego początki sięgają XI w.  Rozbudowany w latach 1350-69 przez Piotra I Okrutnego w stylu mudejar. Późniejsi królowie kontynuowali rozbudowę, przystosowując rezydencję do własnych potrzeb.  Tutaj Krzysztof Kolumb został przyjęty przez Izabelę Kastylijską i Ferdynanda Aragońskiego po podróży do Ameryki.

15  Arena walki z bykiem w Sewilli, najstarsza w Hiszpanii.  HISTORIA:  1749 - rozpoczęcie budowy okrągłej areny w miejscu wcześniejszej prostokątnej  1765 - ukończenie wewnętrznej fasady areny  1881 - zakończenie budowy  1914-1915 - odnowienie głównych trybun pod kierownictwem architekta Aníbala Gonzálesa.

16  Muzeum w Sewilli utworzone w roku 1841 w budynku klasztornym.  Zawiera kolekcję malarstwa hiszpańskiego od średniowiecza aż po czasy najnowsze, lecz najważniejszy jest zbiór obrazów wielkich malarzy z Sewilli.  Muzeum udostępnia zwiedzającym 14 sal.  W salach na parterze eksponowane są dzieła od XIV wieku do manieryzmu, na piętrze natomiast od baroku do początku XX wieku.

17  Leży w Kraju Basków.  San Sebastian położone jest w północno-wschodniej Hiszpanii nad Zatoką Biskajską, tuż przy granicy z Francją.  Głównie dzięki malowniczemu wybrzeżu jest to popularna miejscowość wypoczynkowa.

18

19

20

21

22

23

24 Fontanna przy Museum Nacional

25


Pobierz ppt "Daniel Murawski Denis Cieśliński.  Stadion piłkarski w stolicy Hiszpanii jest obiektem Realu Madryt.  Mecze rozgrywa na nim także reprezentacja."

Podobne prezentacje


Reklamy Google