Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Daniel Murawski Denis Cieśliński

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Daniel Murawski Denis Cieśliński"— Zapis prezentacji:

1 Daniel Murawski Denis Cieśliński
Hiszpania

2 Flaga Hiszpanii

3 Godło hiszpanii

4 Stadion Realu Madryt Stadion piłkarski w stolicy Hiszpanii jest obiektem Realu Madryt. Mecze rozgrywa na nim także reprezentacja Hiszpanii. 22 czerwca 1944 roku ówczesny prezes Realu Madryt, Santiago Bernabeu, uzyskał kredyt bankowy na budowę nowego stadionu dla swojego klubu. Na jego cześć został nazwany stadion. Stadion ma własną stację metra.

5 Stadion FCB Stadion piłkarski w Barcelonie, na którym na co dzień gra FC Barcelona, jest jednym z największych stadionów na całym świecie. Decyzja o budowie nowego stadionu zapadła w 1954 roku. Według UEFA stadion zasługuje na 5 gwiazdek. FC Barcelona jest właścicielem dwóch kompleksów sportowych.

6 Sagrada Familia Świątynia Pokutna Świętej Rodziny.
Budowę kościoła rozpoczęto w 1882 roku. Wieże kościoła ukończono w 1920 r. Sześć lat później architekt zginął, wpadając pod przejeżdżający omnibus. Jedna z wież nie jest zbudowana do dziś. 7 listopada 2010 w niedzielę podczas uroczystej mszy świętej, w której uczestniczyło 62 tys. osób, papież Benedykt XVI konsekrował Bazylikę Świętej Rodziny.

7 Katedra Santa Eulalia Znajduje się w Barcelonie.
To jeden z cenniejszych przykładów architektury gotyckiej w Hiszpanii. Świątynia poświęcona jest świętej Eulalii, która według tradycji zginęła w Barcelonie w czasie ostatnich prześladowań chrześcijan. Eulalia, zanim zginęła, była torturowana i znieważana.

8 Casa Mila To budynek w Barcelonie powstały w latach 1906-1910.
Znajduje się w środkowej części miasta. Zaprojektował go i wykonał Antoni Gaudí dla przedsiębiorcy Pere Mili i jego żony. Casa Milá, jak pragnął sam Gaudí, miała być odpowiedzią na brak interesujących budynków w mieście. Jest to najbardziej dojrzały i ostatni projekt "świecki" tego architekta.

9 Plaża w Hiszpanii Otoczona przez Ocean Atlantycki, Morze Śródziemne, cieśniny i zatoki. Hiszpania posiada ponad km wspaniałego piaszczystego i skalistego wybrzeża morskiego. Dla turysty spragnionego plaży, słońca i wypoczynku nie ma lepszego miejsca w Europie na wypoczynek niż Hiszpania. Praktycznie przez 11 miesięcy w roku można tutaj wypoczywać i wrócić do domu ze świetną opalenizną.

10 Plaża Nudystów To plaża, na której dozwolone jest przebywanie w „stroju Adama i Ewy”, czyli nago. Na innych plażach jest to niedozwolone i karalne. Takich plaż w Hiszpanii jest bardzo dużo. Jednak nie wszyscy przebywający na tej plaży są nago. Niektórzy się wstydzą. Kiedyś to miejsce było wyłącznie dla dorosłych. Teraz plaża jest ogólnodostępna.

11 museu Nacional Wieczorem odbywają się tu pokazy pięknych fontann, które sa podświetlone i zmieniają kolor i formę do rytmów muzyki klasycznej. Położone na wzgórzu Montjuïc w Barcelonie. Począwszy od 1934 r. muzeum znajduje się w Palau Nacional. Muzeum gromadzi najznamienitszą na świecie kolekcję sztuki romańskiej.

12 Plaza mayor Jest jednym z najbardziej znanych placów w Madrycie.
W średniowieczu był zwykłym rynkiem usytuowanym poza murami miasta. Plaza de Mayor był świadkiem wielu ważnych wydarzeń. Odbywały się tu koronacje królów. Wystawiano tu sztuki teatralne, odbywały się tu corridy, a nawet egzekucje skazańców. Obecnie plac jest atrakcją turystyczną, wszystkie budynki zostały odrestaurowane, w ich oficynach mieszczą się kawiarnie i restauracje.

13 Walencja Miasto w Hiszpanii.
Leży nad rzeką Turia na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Jest trzecim pod względem liczby ludności miastem Hiszpanii i dwudziestym pierwszym w Unii Europejskiej. Nazwa pochodzi od łac. Valens „silny”.

14 alkazar Sławny pałac królewski, którego początki sięgają XI w.
Rozbudowany w latach przez Piotra I Okrutnego w stylu mudejar. Późniejsi królowie kontynuowali rozbudowę, przystosowując rezydencję do własnych potrzeb. Tutaj Krzysztof Kolumb został przyjęty przez Izabelę Kastylijską i Ferdynanda Aragońskiego po podróży do Ameryki.

15 Arena walk byków Arena walki z bykiem w Sewilli, najstarsza w Hiszpanii. HISTORIA: rozpoczęcie budowy okrągłej areny w miejscu wcześniejszej prostokątnej ukończenie wewnętrznej fasady areny zakończenie budowy odnowienie głównych trybun pod kierownictwem architekta Aníbala Gonzálesa.

16 Muzeum sztuk pięknych Muzeum w Sewilli utworzone w roku 1841 w budynku klasztornym. Zawiera kolekcję malarstwa hiszpańskiego od średniowiecza aż po czasy najnowsze, lecz najważniejszy jest zbiór obrazów wielkich malarzy z Sewilli. Muzeum udostępnia zwiedzającym 14 sal. W salach na parterze eksponowane są dzieła od XIV wieku do manieryzmu, na piętrze natomiast od baroku do początku XX wieku.

17 san sebastian Leży w Kraju Basków.
San Sebastian położone jest w północno-wschodniej Hiszpanii nad Zatoką Biskajską, tuż przy granicy z Francją. Głównie dzięki malowniczemu wybrzeżu jest to popularna miejscowość wypoczynkowa.

18 widoki hiszpanii

19

20

21

22

23

24 Fontanna przy Museum Nacional

25 koniec


Pobierz ppt "Daniel Murawski Denis Cieśliński"

Podobne prezentacje


Reklamy Google