Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

NOŚNIKI PAMIĘCI Autor: Marian Stasiowski 2017-04-19.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "NOŚNIKI PAMIĘCI Autor: Marian Stasiowski 2017-04-19."— Zapis prezentacji:

1 NOŚNIKI PAMIĘCI Autor: Marian Stasiowski

2 Dyskietka DYSK TWARDY Płyta CD Płyta DVD
Nośniki Pamięci –wszystkie informacje w komputerze (np. dokumenty, rysunki, programy) zapisywane są w pamięci zewnętrznej komputera. Do nośników tej pamięci zalicza się: Dyskietka DYSK TWARDY Płyta CD Płyta DVD

3 Dyskietka – przenośny nośnik magnetyczny o niewielkiej pojemności 1,44 MB.
Do zarówno odczytu jak i zapisu informacji na dyskietce służy napęd dyskietki.

4 Twardy dysk – jeden z typów urządzeń pamięci masowej, wykorzystujących nośnik magnetyczny do przechowywania danych. Nośnik montowany na stałe wraz z napędem wewnątrz jednostki centralnej. Jego pojemność jest różna i świadczy o jakości komputera. Napęd umożliwia zarówno odczyt jak i zapis danych.

5 Płyta kompaktowa – przenośny nośnik optyczny
Płyta kompaktowa – przenośny nośnik optyczny. Dzięki dużej pojemności (około 800 MB), niezawodności i niskiej cenie, CD-ROM stał się najbardziej popularnym nośnikiem pamięci. Rozróżniamy również płyty CD-R (jednokrotnego zapisu) i CD-RW (wielokrotnego zapisu). CD-ROM służy do odczyt płyt CD. Natomiast odczyt i zapis tych płyt umożliwia nam napęd CD-RW tak zwana nagrywarka.

6 Płyta DVD - optyczny nośnik danych, podobnym do CD (te same wymiary) lecz pozwalający osiągać większe pojemności (około 6 GB) poprzez większą gęstość zapisu. Napęd DVD-ROM odczytuje płyty DVD i CD, natomiast nagrywarka DVD-RW odczytuje i zapisuje na płyty CD i DVD.

7 Korzystając z międzynarodowej internetowej wyszukiwarki, znajdź inne rodzaje nośników pamięci.


Pobierz ppt "NOŚNIKI PAMIĘCI Autor: Marian Stasiowski 2017-04-19."

Podobne prezentacje


Reklamy Google