Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe"— Zapis prezentacji:

1

2 Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe
jest największym i najstarszym w Polsce stowarzyszeniem pogrzebowym. Zostało zarejestrowane w 1998 r. nr KRS: Sąd Rejonowy dla M. Stołecznego Warszawa Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego. Pierwotnie jako Polskie Stowarzyszenie Kremacyjne i Administratorów Cmentarzy.

3 Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe zrzesza administratorów cmentarzy zarówno komunalnych jak i wyznaniowych, właścicieli krematoriów, właścicieli, dyrektorów i prezesów przedsiębiorstw pogrzebowych a także producentów urządzeń techniki cmentarnej, balsamistów, oraz artykułów i akcesoriów funeralnych. Na stałe współpracujemy z organami administracji rządowej, samorządowej, przedsiębiorcami, duchownymi, itp..

4 Władze Stowarzyszenia
PREZES Krzysztof Wolicki

5 Wiceprezesi Franciszek Maksymiuk Marek Cichewicz

6 Skarbnik Sekretarz Jan Szczuciński Adam Ragiel

7 Członkowie Zarządu Arkadiusz Durek Marian Sarniak

8 Stowarzyszenie zajmuje się wszelkimi aspektami funkcjonowania cmentarzy i firm pogrzebowych, począwszy od zagadnień etyczno-moralno-prawnych, poprzez problemy techniki, technologii i architektury, na sprawach balsamacji, tanatopraksji, ceremoniału, i kremacji kończąc.

9 Od 3 czerwca 2006 roku

10 W dniu 30 maja 2014 roku podczas Światowej Konwencji FIAT-IFTA w Dusseldorfie odbywającej się w trakcie Targów Pogrzebowych BEFA 2014, Marek Cichewicz wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego, został wybrany na stanowisko Wiceprezydenta FIAT-IFTA i będzie odpowiedzialny za sprawy międzynarodowych przewozów zwłok. Na uwagę zasługuje fakt, iż w tajnym głosowaniu pokonał konkurentów z Chin i USA. Marek jest najmłodszym wiceprezydentem w dotychczasowej historii organizacji. FIAT – IFTA jest największą światową organizacją pogrzebową i skupia w swych szeregach prawie 600 firm i organizacji pogrzebowych z 74 krajów świata

11 Organizujemy szkolenia dla zarządców cmentarzy i przedsiębiorców pogrzebowych a także konferencje środowiskowe, poświęcone m. in.: kremacji jako obrzędowi pogrzebowemu; pracom budowlanym, zagadnieniom współczesnej balsamacji (tanatopraksji); i wieloma innymi.

12 Konferencje i Szkolenia

13

14 Konferencje i szkolenia
Kalisz

15 Konferencje i szkolenia
Toruń

16 Konferencje i szkolenia
Gdańsk - Gdynia

17 Konferencje i szkolenia
Dyskusja

18 Konferencje i szkolenia
OSSA – Rawa Mazowiecka

19 Konferencje i szkolenia
Kraków

20 Konferencje i szkolenia
Hamburg - Niemcy

21 Targi Pogrzebowe Od 2000 roku jesteśmy organizatorem Targów Branży Pogrzebowej MEMENTO. Pierwsza edycja targów została zorganizowana przez ówczesnego prezesa Wojciecha Krawczyka w podwarszawskim Czosnowie. Kolejne edycje odbywały się już w Warszawie, a od 2012 roku w Poznaniu. Nosząc nazwę MEMENTO Poznań im. Wojciecha Krawczyka

22 Czosnów 2000 rok

23 Warszawa 2004 rok

24 Poznań 2012 rok

25

26 Dwumiesięcznik MEMENTO
Stowarzyszenie jest właścicielem i wydawców Dwumiesięcznika Funeralnego MEMENTO najstarszego bo ukazującego się od marca 1995 roku, pogrzebowego periodyku.

27

28 FIAT-IFTA Światowa Organizacja Firm Pogrzebowych jest jedyną Organizacją Funeralną posiadającą status Organizacji Pozarządowej w UNESCO oraz Radzie Społecznej i Gospodarczej (ECOSOC) ONZ. Tylko członkowi Narodowemu FIAT-IFTA, w przypadku Polski, jest to Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe przysługuje Status Organizacji Pozarządowej – Konsultanta w zakresie Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

29 Stowarzyszenie jest członkiem Pogrzebowej Grupy Wyszehradzkiej V4
Polska Czechy Słowacja Węgry

30 Trencin (Słowacja) 5.11.2014 r. Konferencja Pogrzebowej Grupy Wyszehradzkiej V4

31 Wspólnie z Grupą PREVOIR opracowaliśmy i wprowadziliśmy Ubezpieczenie „NA POGRZEB”

32 Stowarzyszenie w Mediach

33 Stowarzyszenie w Mediach

34

35 Szanowna Pani, Szanowny Panie
Serdecznie zapraszam do wstępowania w szeregi członków naszej Organizacji i aktywnej działalności wszystkich tych którym na sercu leży dobro szeroko rozumianej branży usług cmentarno-pogrzebowych. Krzysztof Wolicki Prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego


Pobierz ppt "Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe"

Podobne prezentacje


Reklamy Google