Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

T: BROŃ KONWENCJONALNA (klasyczna)

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "T: BROŃ KONWENCJONALNA (klasyczna)"— Zapis prezentacji:

1 T: BROŃ KONWENCJONALNA (klasyczna)

2 OGÓLNY PODZIAŁ BRONI WSPÓŁCZESNEJ.
a) Broń konwencjonalna (klasyczna); b) Broń masowego rażenia;

3 Broń konwencjonalna (klasyczna);
Broń biała; Broń specjalna; Broń palna; Podział broni klasycznej

4 Broń biała; Służy do walki wręcz dzieli się na: Broń sieczną np.:
miecz, szpada, szabla. Obuchową np.: maczuga, topór. Drzewcową np.: oszczep, włócznia, pika. Kłującą np.: bagnet, sztylet.

5 Na współczesnym polu walki broń biała odgrywa znacznie mniejszą rolę.
W wyposażeniu każdej armii pozostały: bagnety, - Służące tak do walki wręcz jak i spełniające wraz z pochwą rolę nożyc. noże specjalne, - Często w rękojeści posiadają przestrzeń którą można wykorzystać w zależności od potrzeb.

6 Szable czy kordziki stanowią znaczne wyróżnienie dla żołnierza.
Broń biała natomiast zadomowiła się na stale w czasie ceremonii wojskowych i jest nieodłączną częścią tradycji oręża. Szable czy kordziki stanowią znaczne wyróżnienie dla żołnierza.

7 Broń Palna; Strzelecka; Artyleryjska;
Pojawił się na początku XIV wieku, jej działanie polega na spalaniu się prochu. Jest stale doskonalona, modyfikowana i ulepszana. Pod wzglądem kalibru (to średnica lufy) dzieli się na strzelecką do 20 mm oraz artyleryjską ponad 20 mm. Strzelecka; Indywidualną, Zespołową. Artyleryjska; Lufową, Rakietowa; (to specyficzny rodzaj broni strzeleckiej).

8 Karabinek „Beryl” 5.56

9 Broń specjalna; Bomby lotnicze; Miny; Torpedy; Granady ręczne;
Różnią się od siebie ciężarem- tonażem oraz zastosowanym środkiem bojowym. Miny; Przeznaczone są w ważności od potrzeby zwalczanych środków, mogą być: Lekkie - Przeciw piechotne, Średnie – przeznaczone do zwalczania pojazdów lekkich Ciężkie - przeznaczone do zwalczania pojazdów opancerzonych Torpedy; Są to pociski z własnym napędem służące do zwalczania części podwodnych jednostek pływających. Granady ręczne; Służą do walki z bliskich odległości, w natarciu i obronie. Odłamkowe, Przeciw pancerne, Specjalne – zadymiające, zapalające.

10

11

12 Ochrona przed czytnikami rażenia bronią konwencjonalną.
Do ochrony przed czynnikami rażenia bronią konwencjonalną zalicza się: Schrony Umocnione podpiwniczenia Szczeliny przeciw lotnicze Do ochrony indywidualnej przed bronią strzelecka stosujcie się: Kamizelki kuloodporne, taktyczne.

13 Budowanie umocnień;

14 Kamizelka z płytą stalową
Kamizelka z płytami keflarowymi

15 Dziękuję


Pobierz ppt "T: BROŃ KONWENCJONALNA (klasyczna)"

Podobne prezentacje


Reklamy Google