Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TRADYCJE ŚWIĄTECZNE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TRADYCJE ŚWIĄTECZNE."— Zapis prezentacji:

1 TRADYCJE ŚWIĄTECZNE

2 Święta Wielkanocne Drugie święta jakie chcemy opisać to Święta Wielkanocne. Są one bardzo radosnymi świętami i przywołującymi uśmiechy na każdej twarzy, ponieważ obchodzi się wtedy zmartwychwstanie Pana Jezusa. W naszych rodzinach obchodzi się je w domu u babci z całą rodziną. Po podzieleniu się z całą rodziną poświęconym jajkiem i chlebem wszyscy siadają i jedzą obiad ale również nie może zabraknąć pysznych słodkości które zostały poświęcone w wielkanocnym koszyczku kiedy dorośli wołają dzieci do zjedzenia tej (tony) słodkich baranków i babeczek to aż im się uszy trzęsą. Kiedy wszyscy zjedzą już obiad dzieci biegną zbierać jajka poukrywane wcześniej przez dorosłych, kto znajdzie najwięcej dostaje jajko niespodziankę, a w każdym z jajek zbieranych są słodycze.

3 Śmigus dyngus Trzecie święto, a i jest ono po świętach wielkanocnych. Wszyscy mają dobre zdanie na temat śmigusa dyngusa. Jest to po prostu lany poniedziałek i chodzi w nim o to żeby lać się wodą. Z rańca zawsze oblewa nas tata a potem przychodzą starsi bracia i wrzucają nas pod prysznic i włączają wodę natomiast odwdzięczamy się im tym samym albo biegniemy po wiadro i lejemy wodą i tak się zaczyna dzień. Potem po obiedzie u babci razem z braćmi idziemy do znajomych żeby ich oblać z zaskoczenia i zawsze się udaje.

4 Święta Bożego Narodzenia i wigilia
Pierwsze święta jakie chcemy pokazać to św. Bożego Narodzenia i wigilia. Kiedy święta się zbliżają wokół każdego panuje ciepła i miła atmosfera. Obchodzi się to święto wśród kochającej się rodziny. Chcemy opowiedzieć o swoich własnych świętach Bożego Narodzenia i wigilii, i opisać wszystkie tradycje jakie goszczą u nas przy wigilijnym stole. Chcemy też dodać, że wszystko jest napisane jak ciąg jednego dnia świąt, ale są w nim zmieszane tradycje z każdej z nas tradycji świątecznych i jest to wszędzie użyte także w innych świętach. Gdy rodzina się już zbiera wszyscy razem szykujemy się do podania pierwszego dania z dwunastu jakie powinny być przygotowane i również czytamy tekst w Piśmie Świętym o tym jak Jezus przyszedł na świat i łamiemy opłatek z każdym członkiem rodziny składając mu życzenia. Po zjedzeniu każdy z nas musi opowiedzieć jaką kolędę lubi najbardziej i ją zaśpiewać. Potem (każdy musi zjeść przynajmniej jedną łyżkę z każdego przygotowanego dań. Kiedy zbliża się już północ młodzież oraz dzieci przyszykowane wcześniej przez najstarszą z grupy śpiewa dla wszystkich dorosłych kolędy a to dlatego, że każdy kto zaśpiewa dostanie prezent. Na koniec już jak zbliża się północ i po śpiewaniu kolęd wszystkie dzieci otwierają prezenty. Kończąc już wigilie każdy idzie na pasterkę do kościoła.

5 Sylwester Czwarte święto to sylwester czyli koniec danego roku. Na początku dnia robimy zakupy i sprzątamy dom. Następnie przygotowujemy wraz z rodzicami sale taneczną i kącik z jedzeniem. Potem przygotowujemy posiłki i muzykę jaką puścimy podczas tańców. Kiedy już za godzinę goście zaczną się zjeżdżać my natomiast przygotowujemy własny ubiór i makijaże na imprezę. Jak do północy jeszcze godzina to dzieci prezentują przygotowany przez siebie układ taneczny i wokalny. Kiedy północ już się zbliża włączamy telewizje z programem gdzie emitują koncert a na koniec mają jest odliczanie. Jak zaczyna być minuta wszyscy zaczynają odliczać, a kiedy jest dziesięć sekund wszystkim aż tchu braknie z krzyczenia i na koniec wielki okrzyk na powitanie nowego roku, polewanie szampania i życzenia. Potem idziemy puszczać fajerwerki. Na koniec kiedy dzieci idą spać dorośli organizują sobie własną potańcówkę aż do rana.

6 KONIEC


Pobierz ppt "TRADYCJE ŚWIĄTECZNE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google