Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zmiany w organizacji ruchu kołowego w rejonie największych cmentarzy łódzkich w dniu 1 listopada 2012 r.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zmiany w organizacji ruchu kołowego w rejonie największych cmentarzy łódzkich w dniu 1 listopada 2012 r."— Zapis prezentacji:

1 Zmiany w organizacji ruchu kołowego w rejonie największych cmentarzy łódzkich w dniu 1 listopada 2012 r.

2 w rejonie cmentarzy łódzkich, Zarząd Dróg i Transportu
Z uwagi na znaczny wzrost natężenia ruchu kołowego oraz zwiększone potrzeby parkingowe w rejonie cmentarzy łódzkich, Zarząd Dróg i Transportu w dniu 1 listopada 2012 r. wprowadza następujące zmiany w organizacji ruchu:

3

4 Cmentarz "Radogoszcz" przy ul. Zgierskiej
Wprowadza się jeden kierunek ruchu na ul. Sowińskiego od ul. Zgierskiej do ul. Świetlanej oraz na ul. Świetlanej od ul. Sowińskiego do ul. Sasanek. Parkowanie pojazdów dopuszcza się na następujących ulicach: Sowińskiego, Sasanek, Świetlanej, Dereniowej, Kruszynowej, Św. Teresy oraz pozostałych ulicach rejonu cmentarza nie objętych zakazem zatrzymywania się, jak również na terenie po zachodniej stronie ul. Zgierskiej w rejonie ul. Liściastej vis a vis cmentarza.

5

6 Cmentarz przy ul. Szczecińskiej
Wprowadza się jeden kierunek ruchu na ul. Hodowlanej od ul. Szczecińskiej do końca długości cmentarza oraz na ul. Żyznej od ul. Hodowlanej do ul. Konopnej. Z uwagi na funkcjonowanie pętli autobusowej przy ul. Szczecińskiej po północnej stronie cmentarza i konieczności dopuszczenia na tej ulicy ruchu autobusów w obu kierunkach nie zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu. Od strony północnej przy ul. Sianokosy obowiązywać będzie zakaz wjazdu w ul. Szczecińską, znaki zakazu i nakazu wprowadzone będą na wszystkich skrzyżowaniach. Na wyszczególnionych wyjazdach z terenów przyległych na ul. Szczecińskiej ustawione zostaną dodatkowo znaki nakazujące jazdę w kierunku północnym. Parkowanie pojazdów dopuszcza się na następujących ulicach: Św. Teresy, Hodowlanej, Selerowej, Skibowej, wydzielonych dodatkowo placach parkingowych i pozostałych ulicach rejonu cmentarza nie objętych zakazem zatrzymywania się. W związku z kończącym się remontem ul. Aleksandrowskiej istnieje możliwość wystąpienia niewielkich utrudnień w ruchu na tej ulicy: zwężenia jezdni.

7

8 Cmentarz przy ul. Rzgowskiej
Wprowadza się jeden kierunek ruchu na starym odcinku ul. Rzgowskiej od ul. Chóralnej, na ul. Komorniki od ul. Rzgowskiej do ul. Kominowej oraz na ul. Chóralnej od starej Rzgowskiej do wjazdu na teren osiedla mieszkaniowego. Na skrzyżowaniu: Chóralna – Rzgowska zamyka się możliwość przejazdu przez torowisko ul. Rzgowskiej, co będzie skutkować brakiem możliwości skręcania w lewo w ul. Chóralną i zawracania z kierunku południowego ul. Rzgowskiej, a także nakazem jazdy w prawo z ul. Chóralnej w ul. Rzgowską. Parkowanie pojazdów dopuszcza się na następujących ulicach: Chóralnej, ulicy bez nazwy/pomiędzy ul. Chóralną i starą Rzgowską/, Komorniki oraz na starym odcinku ul. Rzgowskiej, jak również na wszystkich pozostałych ulicach rejonu Cmentarza nie objętych zakazem zatrzymywania się.

9

10 Cmentarz "Kurczaki" przy ul. Kurczaki
Zamyka się dla ruchu kołowego ul. Kurczaki na odcinku od ul. Rzgowskiej do ul. Ogniskowej. Zamyka się dla ruchu kołowego ul. Powszechną na odcinku: Sternfelda - Szumna z wyjątkiem autobusów MPK w kierunku od ul. Sternfelda do ul. Szumnej. Wprowadza się jeden kierunek ruchu na ul. Łokietka od ul. Szumnej do ul. Sternfelda. Parkowanie pojazdów dopuszcza się na następujących ulicach: Powszechnej, Strzeleckiej, częściowo Szumnej oraz na pozostałych ulicach rejonu cmentarza nie objętych zakazem zatrzymywania się. Komunikacja autobusowa kursuje zmienionymi trasami.

11

12 Cmentarz "Doły" przy ul. Palki
Zamyka się dla ruchu kołowego ul. Telefoniczną na odcinku od ul. Strykowskiej do ul. Tamka oraz ul. Smutną od ul. Strykowskiej do ul. Doły. Wprowadza się wygrodzenie zaporami jezdni ul. Strykowskiej na przedłużeniu pasa dzielącego jezdnię ul. Strykowskiej na skrzyżowaniu z ul. Telefoniczną, uniemożliwiające wykonywanie manewrów zawracania w tym miejscu. Wprowadza się jeden kierunek ruchu na ul. Tamka od ul. Telefonicznej. Parkowanie pojazdów dopuszcza się na następujących ulicach: Strykowskiej, Wojska Polskiego, Brzezińskiej, Chryzantem, Doły, Telefonicznej / w kierunku wschodnim od ul. Tamka/, Tamka /po jednej stronie/, Matejki, Lubeckiego oraz pozostałych ulicach rejonu cmentarza nie objętych zakazem zatrzymywania się. W pasie dzielącym ul. Strykowskiej od strony jezdni wschodniej będą ustawione płotki.

13

14 Cmentarz "Zarzew" przy ul. Lodowej
Zamyka się dla ruchu kołowego, z wyjątkiem autobusów MPK i Taxi, ul. Lodową na odcinku od ul. Przybyszewskiego do ul. Andrzejewskiej. Parkowanie pojazdów dopuszcza się na następujących ulicach: Przybyszewskiego, Puszkina, Andrzejewskiej, Lodowej/z wyjątkiem zamkniętego odcinka/ oraz na pozostałych ulicach rejonu cmentarza nie objętych zakazem zatrzymywania się. Na nowo urządzony parking w rejonie cmentarza katolickiego przy ul. Lodowej (po stronie cmentarza od strony ul. Andrzejewskiej – wyłączony z ruchu odcinek ul. Lodowej) służby porządkowe wpuszczać będą jedynie pojazdy osób niepełnosprawnych oraz przewożące osoby w podeszłym wieku.

15

16 Cmentarz "Stary" przy ul. Ogrodowej
Zamyka się dla ruchu kołowego ul. Ogrodową na odcinku od ul. Cmentarnej do ul. Karskiego, od strony ul. Karskiego do początku cmentarza dopuszcza się wjazd taksówek osobowych. Wprowadza się zakaz wjazdu na ul. Cmentarną i Jerzego od ul. Legionów. Wprowadza się jeden kierunek ruchu na ul. Srebrzyńskiej od ul. Kasprzaka do ul. Cmentarnej. Parkowanie pojazdów dopuszcza się na następujących ulicach: Srebrzyńskiej, Jerzego, Legionów, Mielczarskiego, Gdańskiej oraz pozostałych ulicach rejonu cmentarza nie objętych zakazem zatrzymywania się.

17

18 Cmentarz "Mania" przy ul. Solec
Wprowadza się jeden kierunek ruchu na ul. Wieczność od ul. Solec do ul. Siewnej, na ul. Biegunowej od ul. Krakowskiej do ul. Srebrzyńskiej, na ul. Solec od ul. Borowej do ul. Mania oraz na ul. Mania od ul. Solec do ul. Jęczmiennej. Zamyka się dla ruchu kołowego ul. Solec na długości cmentarza, dopuszczając jedynie wjazd taksówek osobowych. Parkowanie pojazdów dopuszcza się na następujących ulicach: Wieczność, Solec/z wyjątkiem zamkniętego odcinka/, Jęczmiennej, Jarzynowej, Krakowskiej, Mania oraz pozostałych ulicach rejonu cmentarza nie objętych zakazem zatrzymywania się.

19

20

21

22 Omawiane zmiany w bieżącym roku obowiązywać będą tylko w dniu 1 listopada (czwartek). Wprowadzenie oznakowania czasowego nastąpi w godzinach wieczornych dnia 31 października (środa) i utrzymane będzie do godzin wieczornych (20.00 – 21.00) w dniu 1 listopada (czwartek). Nie wyklucza się wcześniejszych godzin przywrócenia stałej organizacji ruchu. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o ścisłe przestrzeganie wprowadzonego oznakowania oraz stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy Policji i Straży Miejskiej. Od zdyscyplinowania kierujących zależeć będzie w znacznym stopniu sprawność i bezpieczeństwo ruchu w rejonach cmentarzy. Prosimy aby w miarę możliwości rezygnować w tym dniu z dojazdów do cmentarzy indywidualnymi środkami lokomocji, na rzecz korzystania z komunikacji zbiorowej. Prosimy kierujących aby brali pod uwagę występujące natężenie ruchu w bezpośrednim sąsiedztwie cmentarzy. Zaparkowanie pojazdu dalej od cmentarza też jest możliwe.

23 Informacja na temat funkcjonowania komunikacji miejskiej w okresie Wszystkich Świętych

24 Dodatkowe linie tramwajowe w dniu 1 listopada:
Linia D2 CMENTARZ OGRODOWA - CMENTARZ ZARZEW KOZINY - Srebrzyńska, Cmentarna, Legionów, plac Wolności, Pomorska, Kilińskiego, Przybyszewskiego - LODOWA Linia D3 CMENTARZ OGRODOWA - CMENTARZ DOŁY KOZINY - Srebrzyńska, Cmentarna, Legionów, Zachodnia, Ogrodowa, Północna, Franciszkańska, Wojska Polskiego, Strykowska – STRYKOWSKA

25 Czwartek, r. Tramwaje linie 1, 2, 3, 6, 7, 8, 10, 11, 13, 15, 16A (na trasie Helenówek – Kurczaki) wzmacniane będą w godzinach od ok. 8:30 do ok. 18:00 dodatkowym taborem, który kursował będzie na linii wg specjalnych rozkładów jazdy, pozostałe linie 4, 5, 9, 9A, 12, 14 i 16 kursować będą wg niedzielnego rozkładu jazdy, linie tramwajowe 1, 4, 5, 7 obsługiwane będą składami wagonów 2 x 805Na Autobusy linie 50A, 51A, 52, 53A, 54A, 55A, 57, 60A, 62, 62A, 63, 64, 68, 69A (dodatkowe autobusy kursować będą na skróconej w tym dniu trasie Rokicińska – Kusocińskiego bez wjazdu w Nowe Sady), 70A, 73, 74, 76, 77, 79, 81, 82A, 83, 84, 85A, 87, 89, 93, 96 i 98 (wzmacniane będą w godz. od ok. 8:30 do ok. 18:00 dodatkowym taborem, który kursował będzie na linii wg specjalnych rozkładów jazdy, pozostałe linie kursować będą wg niedzielnego rozkładu jazdy).

26 Sobota i Niedziela, 27 i r. Komunikacja miejska będzie funkcjonować wg rozkładu jazdy na sobotę i niedzielę. Linie tramwajowe: 1, 4, 5, 7 obsługiwane będą składami wagonów 2 x 805Na. Linia Z6 w dniu (niedziela) będzie kursować wg sobotniego rozkładu jazdy. Poniedziałek, Wtorek, Środa, r. Komunikacja miejska będzie funkcjonować wg rozkładu jazdy z dnia roboczego. Piątek, r. Sobota i Niedziela, 3 i r. Komunikacja miejska będzie funkcjonować wg rozkładu jazdy na sobotę i niedzielę.

27 Uwagi do rozkładów jazdy linii autobusowych:
Rokicińska – Kusocińskiego bez wjazdu w Nowe Sady, dodatkowe kursy linii 98 będą kursowały w skróconej relacji Janów – Maratońska, dodatkowe kursy linii 54A realizowane będą w relacji Wydawnicza – Nowosolna, zostaną uruchomione dodatkowe kursy linii 55A na trasie Janów – Obywatelska. Zmiany tras linii autobusowych: linia 52 – z pętli Dw. Kaliski do ul. Rzgowskiej bez zmian, a następnie: Rzgowską, św. Wojciecha, Sternfelda, Powszechną, Szumną, Łokietka, Starnfelda, św. Wojciecha, Rzgowską i dalej właściwą trasą do pętli Dw. Łódź-Kaliska Linia 56 – z pętli Wydawnicza w kierunku Arturówka bez wjazdu w ul. Telefoniczną, Doły i Smutną Linie 74, 83, 97 i N3 – trasą obecnego objazdu obowiązującego na czas prac drogowych na ul. Siewna, Wieczność i Biegunowa Linia 77 – w obu kierunkach: Puszkina, Przybyszewskiego, Lodową.

28 Remonty dróg Bałuty Ul. Aleksandrowska – Wykonawca planuje do dnia zakończyć prace związane z wymianą nawierzchni. W dniu na obu jezdniach ul. Aleksandrowskiej będzie przejezdna z niewielkimi utrudnieniami w obrębie przystanków autobusowych i przejść dla pieszych. Górna Ul. Felińskiego - będzie przejezdna. Widzew W okresie od dnia do dnia ul. Niciarniana będzie przejezdna - zawężenie z określonym kierunkiem jazdy  tj. od al. Piłsudskiego w kierunku ul. Przybyszewskiego. Polesie Ul. Biegunowa od  dnia  będzie przejezdna w obu kierunkach. Śródmieście Ul. Wólczańska - W dniu 1 listopada ulica będzie przejezdna na całej długości z  zawężeniami. Ul. Wschodnia będzie przejezdna z niewielkimi zawężeniami

29 DZIĘKUJEMY


Pobierz ppt "Zmiany w organizacji ruchu kołowego w rejonie największych cmentarzy łódzkich w dniu 1 listopada 2012 r."

Podobne prezentacje


Reklamy Google