Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

RAK WCZEŚNIE WYKRYTY JEST WYLECZALNY dr med. Maria Pamucka RAK WCZEŚNIE WYKRYTY JEST WYLECZALNY dr med. Maria Pamucka.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "RAK WCZEŚNIE WYKRYTY JEST WYLECZALNY dr med. Maria Pamucka RAK WCZEŚNIE WYKRYTY JEST WYLECZALNY dr med. Maria Pamucka."— Zapis prezentacji:

1 RAK WCZEŚNIE WYKRYTY JEST WYLECZALNY dr med. Maria Pamucka RAK WCZEŚNIE WYKRYTY JEST WYLECZALNY dr med. Maria Pamucka

2 NOWOTWÓR - CO TO ZNACZY ?

3 NOWOTWÓR ŁAGODNY Jego wzrost czyli tzw. nowotworzenie przebiega najczęściej powoli, Jego wzrost czyli tzw. nowotworzenie przebiega najczęściej powoli, Jego komórki nie powodują niszczenia prawidłowych tkanek okolicznych, Jego komórki nie powodują niszczenia prawidłowych tkanek okolicznych, Jego komórki nie przenoszą się do innych narządów czyli nie dają przerzutów. Jego komórki nie przenoszą się do innych narządów czyli nie dają przerzutów.

4 NOWOTWÓR ZŁOŚLIWY Jego wzrost czyli tzw. nowotworzenie przebiega szybciej niż w nowotworach łagodnych, Jego wzrost czyli tzw. nowotworzenie przebiega szybciej niż w nowotworach łagodnych, Jego komórki zawsze niszczą prawidłowe tkanki otoczenia (naciekanie) Jego komórki zawsze niszczą prawidłowe tkanki otoczenia (naciekanie) Jego komórki przenoszą się drogami krwionośnymi i chłonnymi do różnych innych narządów (przerzuty). Jego komórki przenoszą się drogami krwionośnymi i chłonnymi do różnych innych narządów (przerzuty).

5 BADANIA DAJĄ ODPOWIEDZI NA PYTANIA Czy choroba jest nowotworem? Czy choroba jest nowotworem? Czy jest to nowotwór łagodny czy złośliwy? Czy jest to nowotwór łagodny czy złośliwy? Czy nowotwór może być leczony? Czy nowotwór może być leczony? Jak powinien być leczony? Jak powinien być leczony? Jakie są szanse na wyleczenie? Jakie są szanse na wyleczenie?


Pobierz ppt "RAK WCZEŚNIE WYKRYTY JEST WYLECZALNY dr med. Maria Pamucka RAK WCZEŚNIE WYKRYTY JEST WYLECZALNY dr med. Maria Pamucka."

Podobne prezentacje


Reklamy Google