Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DZIAŁALNOŚĆ ZIELONEGO PATROLU NR 6 GIMNAZJUM NR 1 W KIELCACH. LIDER MAŁGORZATA SZYMCZYK.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "DZIAŁALNOŚĆ ZIELONEGO PATROLU NR 6 GIMNAZJUM NR 1 W KIELCACH. LIDER MAŁGORZATA SZYMCZYK."— Zapis prezentacji:

1 DZIAŁALNOŚĆ ZIELONEGO PATROLU NR 6 GIMNAZJUM NR 1 W KIELCACH. LIDER MAŁGORZATA SZYMCZYK

2 Wycieczka ekologiczna. W czerwcu wspólnie z ZŚiNPK w Kielcach została zorganizowana wycieczka ekologiczna. Zielony Patrol z Gimnazjum nr 1 w Kielcach obejrzał ujecie wody pitnej dla mieszkańców Małogoszczy, lokalną ale nowoczesną oczyszczalnię ścieków. Wycieczkę zakończono w zagrodzie chłopa świętokrzyskiego, gdzie młodzież poznawała gatunki chronionych płazów.

3

4

5

6

7

8

9

10

11 Wycieczka ekologiczno-krajoznawcza. W dniu 10 września 2014 r. korzystając z pięknej pogody klasa II b pod opieką wychowawczyni pani E. Zapały i pani M. Szymczyk wyruszyła na pieszą wędrówkę. Uczniowie wędrowali szlakiem czerwonym, od Białogonu, przez Górę Brusznię, kamieniołom Grabina do Karczówki. Uczestnicy zapoznali się z bardzo ciekawą historią Białogonu, obejrzeli kościół w stylu zakopiańskim. Na trasie rozpozawali pospolite gatunki roślin naczyniowych i nagonasiennych. W kamieniołmie Grabina obejrzeli wapienie dewonu środkowego i zlepieńce permu. Wycieczka była bardzo ciekawa.

12

13

14 PATROLUJEMY TEREN We wrześniu korzystając z pięknej, jesiennej pogody ZP nr 6 udał się na patrol przydzielonego obszaru- okolice Białogonu. Sprawdzaliśmy, czy nie pojawiły się nowe nielegalne wysypiska śmieci.

15

16 Wyprawa Zielonego Patrolu W niedzielę 21 września Zielony Patrol z Gimnazjum nr 1 uczestniczył w plenerowej imprezie edukacyjno- promocyjnej "Dary Świętokrzyskich Lasów". Pod opieką pani J. Kot i M. Szymczyk uczniowie oglądali okazy grzybów, roślin i zwierząt występujących w lasach świętokrzyskich. Było bardzo ciekawie!

17

18

19

20

21 W dniu 7 listopada Zielony Patrol Nr 6 przy Gimnazjum Nr 1 w Kielcach udał się do schroniska w Dyminach. W październiku ogłoszono akcję pt. "Złotóweczka dla pieseczka". Zebraną karmę, koce, miski dla zwierząt zawieziono do schroniska. Ponadto za zebrane podczas akcji pieniądze zakupiono dodatkową karmę dla psów i kotów. Dary bardzo się przydały, otrzymaliśmy podziękowanie za pomoc dla zwierząt.

22

23

24 Wystawa z ZŚiNPK W Gimnazjum nr 1 została wyeksponowana wystawa dotycząca walorów parków krajobrazowych. Uczniowie poznali walory przyrodnicze, kulturowe parków krajobrazowych. Po wystawie oprowadzała przewodniczka świętokrzyska M. Szymczyk.

25

26

27 PRELEKCJA Członkowie ZP nr6 wysłuchali prelekcji nt. walorów przyrodniczych, kulturowych i historycznych parków krajobrazowych woj. Świętokrzyskiego.

28

29

30 UDZIAŁ W KONKURSIE ZORGANIZOWANYM PRZEZ ZŚINPK Daniel Kołodziejski – aktywnie pracujący w ZP uczestniczył w konkursie fotograficznym pn. „Walory Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych”. Otrzymał podziękowanie.

31

32 W dniu 31 października odbyło się wręczenie nagród w konkursie pt. " Pomniki przyrody w naszym mieście" Konkurs zorganizowały: M. Szymczyk i E. Zapała. Najlepsze zdjęcia wykonali Marta Jarosz, Daniel Kołdziejczyk i Paweł Sobczyk.

33 Laureaci konkursu fotograficznego z panią dyrektor U. Pyk.

34

35

36 Pomoc dla schroniska. Ponownie w kwietniu Zielony Patrol nr 6 zorganizował akcję pomocy dla schroniska. Zebrano karmę, pieniądze dla psów i kotów. Do akcji przyłączył się sklepik szkolny „Dziupla” działający w Gimnazjum nr 1 w Kielcach.

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47 Członkowie Zielonego Patrolu nr 6 byli na wycieczce w „Jaskini Raj”.

48

49

50


Pobierz ppt "DZIAŁALNOŚĆ ZIELONEGO PATROLU NR 6 GIMNAZJUM NR 1 W KIELCACH. LIDER MAŁGORZATA SZYMCZYK."

Podobne prezentacje


Reklamy Google