Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nauka w szkole niemieckiej

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nauka w szkole niemieckiej"— Zapis prezentacji:

1 Nauka w szkole niemieckiej
GIMNAZJUM

2 SYSTEM OŚWIATY szczepanska.pdf

3 NAUKA W NIEMIECKIM GIMNAZJUM
GIMNAZJUM (Das Gymnasium) Nauka w gimnazjum trwa 8 lat (klasy 5-13) do matury. Uczęszczają do niego uczniowie wykazujący się najlepszymi osiągnięciami. Do klasy 11 obowiązuje tzw. system kursowy. Przed przystąpieniem do egzaminu maturalnego (Das ABITUR) każdy uczeń musi ukończyć ustalona liczbę kursów na podstawie, których układany jest jego profil egzaminów końcowych. Kady uczeń musi zdawać egzamin z języka niemieckiego, języka obcego i wybranego przedmiotu. Świadectwo maturalne upoważnia do podjęcia studiów w szkole wyższej.

4 Szkoła im. Mikołaja Kopernika (po niemiecku- Kopernikus Oberschule)
LOKALIZACJA SZKOŁY Szkoła im. Mikołaja Kopernika (po niemiecku- Kopernikus Oberschule) Adres szkoły: Kopernikus Oberschule Berlin- Steglitz, Lepsiuss Str.24-28, Berlin

5 Szkoła im. Mikołaja Kopernika Jest to państwowa szkoła całodzienna
Szkoła im. Mikołaja Kopernika Jest to państwowa szkoła całodzienna. Uczniowie uczęszczają do niej codziennie. Zajęcia rozpoczynają się o godz. 8.00, a kończą o Każda klasa liczy około 23 uczniów (min. 21- max. 25). Strój dowolny (mundurki nie obowiązują). Uczniowie są bardzo aktywni, dzięki ich pomysłowości organizowany jest wolontariat i różne imprezy, na których gimnazjaliści zapewniają gościom wiele atrakcji.

6 Na lekcjach uczniowie korzystają
z komputerów i laptopów szkolnych, ale tablice nadal zostają tradycyjne-kredowe. Współpraca międzynarodowa: uczniowie nie biorą udziału w żadnych projektach międzynarodowych. W ramach współpracy jeżdżą na tzw. wymiany do Danii-Kopenhaga i Anglii-Londyn. Uczniowie tego gimnazjum mogą uczęszczać na bardzo ciekawe zajęcia pozalekcyjne : Taniec, szybowce, żegluga jachtowa, gotowanie, fotografia oraz kółko astrologiczne. Na wycieczki gimnazjaliści jeżdżą po całych Niemczech oraz za granicę: Austria, Holandia, Turcja, Francja- wycieczki kilkudniowe organizowane są raz w roku. Jeżdżą także na wycieczki po Berlinie- muzea, kino, teatr. Lekcje trwają po 90 minut; są dwie przerwy po 15 minut i jedna 35 minutowa tzw. Lunchpause. Do szkoły uczęszczają uczniowie z całego świata.

7 Kevin Jego przygoda z gimnazjum rozpoczęła się w wieku 13 lat (tak jak w Polsce). Teraz Kevin jest w 9 klasie, został mu jeszcze rok nauki do tzw. Małej matury, którą każdy niemiecki gimnazjalista powinien zdawać w 10 klasie, natomiast do ukończenia szkoły zostały mu 4 lata. Kevin należy do szkolnej drużyny koszykówki, bardzo chwali obiekty sportowe w swoim gimnazjum.

8 Szkoła im. Mikołaja Kopernika ma swoją własną stronę, a na niej: aktualności, galeria zdjęć, plan lekcji, informacje o różnych uroczystościach i imprezach okolicznościowych.

9 BIBLIOGRAFIA http://www.kopernikus.be.schule.de/#
szczepanska.pdf


Pobierz ppt "Nauka w szkole niemieckiej"

Podobne prezentacje


Reklamy Google