Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny"— Zapis prezentacji:

1 Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
IV Spotkanie nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników oświaty Diecezji Łomżyńskiej Ostrów Mazowiecka Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny r. Irena Konopko

2 Powitali nas: Ks. Prałat dr J. Okuła - proboszcz
Pierwszy Z-pca Burmistrza p. D. Janusz J. E. Ks. Biskup Łomżyński T. Bronakowski Ks. dr Z. Pyskło – Diecezjalny Duszpasterz Nauczycieli i Wychowawców

3 Program spotkania: 10.00 – Przywitanie uczestników: Ks. Prałat dr Jan Okuła, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Mazowieckiej – Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa z udziałem uczestników spotkania – Konferencja: „Przygotowanie Kościoła i wiernych do Roku Wiary": Ks. dr Wojciech Nowacki, Rektor WSD w Łomży – Przerwa (kawa, herbata) – Wykład: „Budowanie autorytetu wychowawcy w dialogu z młodzieżą”: Dr hab. Jacek Kurzępa, prof. Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu – Msza święta koncelebrowana. Przewodniczy - J.E. Bp Tadeusz Bronakowski, Biskup Pomocniczy Diecezji Łomżyńskiej – Koncert „Romuald Spychalski i przyjaciele” (duet Romuald Spychalski i Anna Jurczyńska oraz saksofonista - solista Adam Wojtasik) - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowi Mazowieckiej ul. Warchalskiego – Agapa

4 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa
Do Serca Twojego uciekamy się Jezu, Boski Zbawicielu. Naszymi grzechami racz się nie zrażać, o Panie święty, ale od wszelakich złych czynów racz nas zawsze zachować, Boże łaskawy i najlitościwszy. O Jezu, o Jezu, o Jezu dobry, Zbawicielu słodki, Pośredniku Boski, jedyna ucieczko nasza! W Sercu Twoim racz nas obmyć. Do Serca Twojego racz nas przytulić. W Twym Sercu na wieki racz nas zachować. Zbawicielu słodki, Pośredniku Boski, jedyna ucieczko nasza!

5 Wykład – ks. dr. W. Nowacki – Rektor WSD w Łomży
Po nabożeństwie do N.S.P.J. ks. dr W. Nowacki omówił przygotowaniach do obchodów Roku Wiary , który rozpocznie się w Kościele r. i będzie trwał do r. Prelegent rozpoczął wykład od świadectwa formacji swojej osoby w tej świątyni.

6 Przypomniał historię I Roku Wiary w dziejach Kościoła, ogłoszonego przez Papieża Pawła VI i przedstawił współczesne założenia: „Rok Wiary ma przyczynić się do nawrócenia do Jezusa i do odkrycia wiary”, aby wszyscy członkowie Kościoła stali się w dzisiejszym świecie „wiarygodnymi i radosnymi świadkami zmartwychwstałego Pana” oraz zdobyli zdolność pokazania wielu poszukującym „bramy wiary”. Wiarę, opartą na spotkaniu ze Zmartwychwstałym Jezusem Chrystusem, będzie można odkrywać w jej integralności i w pełnym blasku. «Również w naszych czasach wiara jest darem, który trzeba na nowo odkryć, pielęgnować i dawać o nim świadectwo», ażeby Pan «sprawił, że każdy z nas doświadczy z radością, jak pięknie jest być chrześcijaninem»

7 Rozpoczęcie Roku Wiary zbiega się z pełnym wdzięczności upamiętnieniem dwóch wielkich wydarzeń, które ukształtowały oblicze Kościoła naszych dni: pięćdziesiątą rocznicą otwarcia Soboru Watykańskiego II, który zwołał błogosławiony Jan XXIII (11 października 1962 r.), i dwudziestą rocznicą ogłoszenia Katechizmu Kościoła Katolickiego, ofiarowanego Kościołowi przez błogosławionego Jana Pawła II (11 października 1992 r.)

8 Ks. dr Nowacki przedstawił też wskazania - płaszczyzny przeżywania Roku Wiary:
- Na płaszczyźnie Kościoła Powszechnego - Na płaszczyźnie Konferencji Biskupów - Na płaszczyźnie diecezjalnej - W parafiach / wspólnotach / stowarzyszeniach / ruchach Jako przykład inicjatywy twórczej opowiedział o celebracji 40-lecia Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej m. in. na stadionie w Kołobrzegu, gdzie spotkanie prowadzili ojcowie Enrique i Antonello z Brazylii.

9 Wielkie święto wiary. Kołobrzeg 2012 r.

10 Wiara „jest towarzyszką życia, pozwalającą nam dostrzegać wciąż na nowo cuda, które czyni dla nas Bóg. Wiara, która stara się rozpoznawać znaki czasu we współczesności, zobowiązuje każdego z nas do stawania się żywymi znakami obecności Zmartwychwstałego w świecie”. Wiara jest aktem osoby i zarazem wspólnoty: jest darem Boga, a żyje się nim w wielkiej wspólnocie Kościoła i musi on być przekazany światu. Każda inicjatywa podjęta w ramach Roku Wiary chce wspierać radosne odkrycie i odnowione świadectwo wiary.

11 Zaproponowane tu wskazania mają na celu pobudzenie wszystkich członków Kościoła do zaangażowania się, ażeby ten Rok stał się owocną okazją do dzielenia się tym, co dla chrześcijanina jest najdroższe: Chrystusem Jezusem, Odkupicielem człowieka, Królem Wszechświata, «który nam w wierze przewodzi i ją wydoskonala» (Hbr 12, 2).

12 Przerwa na kawę/herbatę

13 Msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa T
Msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa T. Bronakowskiego.

14

15 Przemarsz do MOSiR

16 Koncert „Romuald Spychalski i przyjaciele” - hala MOSiR - duet Romuald Spychalski i Anna Jurczyńska oraz saksofonista - solista Adam Wojtasik

17

18 Agapa

19 Do zobaczenia na V Spotkaniu w …


Pobierz ppt "Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny"

Podobne prezentacje


Reklamy Google