Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

1. Czego będziemy się uczyć na lekcjach matematyki w klasie czwartej?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "1. Czego będziemy się uczyć na lekcjach matematyki w klasie czwartej?"— Zapis prezentacji:

1 1. Czego będziemy się uczyć na lekcjach matematyki w klasie czwartej?

2 Co musi posiadać uczeń na lekcji ? -zeszyt w kratkę 60 kartkowy, -książka i ćwiczenia, -długopis ( niebieski lub czarny wkład), -długopis ( zielony wkład) do zaznaczania ważnych informacji, -2 zatemperowane ołówki, -linijka, -ekierka, -kątomierz, -gumka do mazania, -cyrkiel, -brudnopis.

3 Kiedy uczeń zgłasza nieprzygotowanie do lekcji: brak zadania domowego, brak zeszytu, brak przyborów geometrycznych, brak książki, brak ćwiczeń. W przypadku braku pisemnego zgłoszenia nieprzygotowania uczeń otrzymuje ocenę niedostateczną.

4 W jaki sposób uczeń zgłasza nieprzygotowanie do lekcji? Uczeń nieprzygotowanie do lekcji zgłasza tylko w formie pisemnej. Kartka ze zgłoszeniem nieprzygotowania musi być położona na biurku nauczyciela niezwłocznie po wejściu uczniów do klasy. Informacja jaka powinna pojawić się n a kartce: „ Zgłaszam nieprzygotowanie do lekcji matematyki w dniu 3.09.2012r. Krzysztof Kowalski”

5 Jak poprawnie odrabiać lekcje z matematyki. 1. Przeczytaj w zeszycie jaki temat był przerabiany na lekcji. 2. Dokładnie przeczytaj ten temat w podręczniku (wykonaj przykłady rozwiązane w podręczniku). 3. Przeczytaj wszystkie informacje dotyczące tego tematu zapisane w zeszycie. 4. Naucz się na pamięć ważnych informacji ( definicji). 5. Rozwiąż i przeanalizuj przykłady wykonane na lekcji. 6. Rozwiąż zadania zadane na zadanie domowe.

6 Jak wygląda lekcja na której odbywa się sprawdzian pisemny : Uczeń zobowiązany jest wykonać wszystkie zadania z przerabianego działu: -w ćwiczeniach „sprawdź czy umiesz”, -w programie Matlandia, Uczeń może mieć na ławce długopis, przybory geometryczne, ołówek, gumkę, kartkę z brudnopisu, ćwiczenia, Uczeń po otrzymaniu kartki z zadaniami w pierwszej kolejności podpisuje kartkę : imię i nazwisko, klasa, data sprawdzianu, Uczeń zapoznaje się samodzielnie z zadaniami jeszcze ich nie rozwiązując, Nauczyciel omawia zadania ( jeżeli uczeń nie rozumie treści zadania może wówczas zadać pytanie), Uczeń ma 30 minut na samodzielne rozwiązanie zadań ( w tym czasie uczeń nie może zadawać już pytań). Uczeń kończy rozwiązywanie zadań równo z dzwonkiem kończącym lekcje (odkłada długopis i pozostaje na miejscu do czasu odebrania pracy przez nauczyciela).


Pobierz ppt "1. Czego będziemy się uczyć na lekcjach matematyki w klasie czwartej?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google