Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

8 LISTOPADA DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA. To my uczniowie klasy II ZSP w Wieszczętach Do konkursu „Śniadanie daje moc” zgłosiła nas nasza pani. Przygotowania.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "8 LISTOPADA DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA. To my uczniowie klasy II ZSP w Wieszczętach Do konkursu „Śniadanie daje moc” zgłosiła nas nasza pani. Przygotowania."— Zapis prezentacji:

1 8 LISTOPADA DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

2 To my uczniowie klasy II ZSP w Wieszczętach Do konkursu „Śniadanie daje moc” zgłosiła nas nasza pani. Przygotowania rozpoczęły się już od poniedziałku 4 listopada. Pierwszego dnia rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu i naszych ulubionych produktach żywnościowych. Drugiego dnia poznaliśmy 12 zasad zdrowego odżywania. Trzeciego dnia odbył się konkurs plastyczny. Wykonywaliśmy ilustracje do wybranych przez siebie zasad zdrowego odżywiania. Czwartego dnia każdy z nas sporządził listę produktów niezbędnych następnego dnia. W piątek 8 listopada w dniu konkursu w klasie czekała na nas niespodzianka. Nasza pani z mamą Patrycji przygotowała salę lekcyjną do śniadania. Był pięknie nakryty stół, a nim mnóstwo smakołyków ( wszystkie bardzo zdrowe).

3

4 Były nawet śmieszne kanapki.

5 Zaraz po przyjściu do klasy odbyło się losowanie, które zdecydowało o przydziale ról. Najpierw oczywiście zadbaliśmy o czyste ręce.

6 Produkty, które przynieśliśmy do klasy zostały podzielone na cztery grupy: wędliny, sery, warzywa, pieczywo.

7 Każda grupa musiała pięknie poukładać przydzielone jej produkty, które następnie przenieśliśmy na wspólny stół. W końcu nastąpiła najważniejsza część:  kanapki według własnego pomysłu i smaku:

8

9 Przyjemnie było zjeść wspólny posiłek samodzielnie przygotowany. Rekordziści zjedli nawet po 6 kanapek.

10 Na koniec każdy z nas mógł przygotować kanapki dla rodziców, które zabraliśmy do domu.

11

12

13

14

15

16

17

18 TO BYŁ BARDZO UDANY I SMACZNY DZIEŃ!!!


Pobierz ppt "8 LISTOPADA DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA. To my uczniowie klasy II ZSP w Wieszczętach Do konkursu „Śniadanie daje moc” zgłosiła nas nasza pani. Przygotowania."

Podobne prezentacje


Reklamy Google