Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Do wykonania potrzebne nam będą: *kolorowa kartka papieru, *igła, *nitka, *nożyczki, *kilka koralików, *taśma klejąca (niekoniecznie).

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Do wykonania potrzebne nam będą: *kolorowa kartka papieru, *igła, *nitka, *nożyczki, *kilka koralików, *taśma klejąca (niekoniecznie)."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Do wykonania potrzebne nam będą: *kolorowa kartka papieru, *igła, *nitka, *nożyczki, *kilka koralików, *taśma klejąca (niekoniecznie).

4 Czynności, które musimy wykonać przed wbiciem igły w kartkę: 1) na kartce rysujemy ołówkiem serce, 2) na narysowanym serduszku zaznaczamy punktakiem miejsca wkłucia igły- ważne jest, żeby była ich parzysta liczba, 3) przebijamy igłą miejsca zaznaczone wcześniej- później będzie nam łatwiej przeplatać nitkę przez kartkę.

5 Następnie przeplatamy nitkę przez igłę i na końcu wiążemy supełek. Przeciągamy igłę z nitką przez pierwszą dziurkę, tak jak pokazano na rysunku, (można wzmocnić taśmą klejącą) później przeciągamy ją przez następną dziurkę, która znajduje się w dół na lewy skos od pierwszej.

6 W następnej kolejności przeciągamy nitkę pod spodem kartki do kolejnego oczka, na prawo od drugiego wkłucia. Później prowadzimy nitkę do oczka znajdującego się na lewo od oczka pierwszego i przeciągamy igłę nad górną stroną kartki.

7 Robimy to samo z następną grupą oczek, wykonując kolejno te same czynności.

8 Powtarzamy te same czynności do momentu, gdy uzyskamy całe wyhaftowane serduszko.

9 Na zakończenie można doszyć na środku serduszka dodatkowe koraliki, do celów estetycznych. Po zakończeniu pracy wykończone serduszko prezentuje się wyjątkowo.

10


Pobierz ppt "Do wykonania potrzebne nam będą: *kolorowa kartka papieru, *igła, *nitka, *nożyczki, *kilka koralików, *taśma klejąca (niekoniecznie)."

Podobne prezentacje


Reklamy Google