Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

2 czerwca 2015 klasa 2a na wycieczce w Teatrze Muzycznym na musicalu pt. „Zorro”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "2 czerwca 2015 klasa 2a na wycieczce w Teatrze Muzycznym na musicalu pt. „Zorro”"— Zapis prezentacji:

1 2 czerwca 2015 klasa 2a na wycieczce w Teatrze Muzycznym na musicalu pt. „Zorro”

2 " Ty też możesz być Zorro" Z takim przesłaniem wrócili uczniowie klasy 2a z Teatru Muzycznego w Łodzi. Wyjazd, na ten wspaniały musical dla dzieci w każdym wieku, zorganizowała dla swoich podopiecznych pani Iwona Karbownik – wychowawca klasy. Szczególnie utkwił uczniom w pamięci refren piosenki: „Zorro, Zorro, t y także Zorro możesz być, wystarczy tylko, żebyś był odważny, sprawiedliwy i chciał ze wszystkich sił!” Po powrocie z teatru jeszcze długo wspominaliśmy wspaniałą grę aktorów, piękną muzykę, popisy zespołu wokalno-tanecznego, dekoracje, kostiumy, scenografię, grę świateł na scenie. " Ty też możesz być Zorro" Z takim przesłaniem wrócili uczniowie klasy 2a z Teatru Muzycznego w Łodzi. Wyjazd, na ten wspaniały musical dla dzieci w każdym wieku, zorganizowała dla swoich podopiecznych pani Iwona Karbownik – wychowawca klasy. Szczególnie utkwił uczniom w pamięci refren piosenki: „Zorro, Zorro, t y także Zorro możesz być, wystarczy tylko, żebyś był odważny, sprawiedliwy i chciał ze wszystkich sił!” Po powrocie z teatru jeszcze długo wspominaliśmy wspaniałą grę aktorów, piękną muzykę, popisy zespołu wokalno-tanecznego, dekoracje, kostiumy, scenografię, grę świateł na scenie.

3 Zorro, podobnie jak Robin Hood, jest postacią znaną wielu pokoleniom. Dowcipny i mądry tekst, nawiązujący do współczesności, zabawne sytuacje, którego bohaterem jest gapowaty sierżant Garcia, sympatyczny służący Diego Bernardo, konie, które mówią, muzyka w hiszpańskim rytmie, z rokowym duchem, to niewątpliwie atuty tego przedstawienia. Całej historii przewodzi myśl – należy szanować innych. Dzieci przekonały się, że na zło nie możemy być obojętni. W finale bohaterowie śpiewają, że każdy z nas może być Zorro. Wystarczy tylko odwaga, sprawiedliwość i dobre intencje. Młodzi widzowie nagrodzili występ gromkimi brawami, nie pozwolili aktorom zejść ze sceny. Dla wielu z nich oglądanie musicalu było pierwszą możliwością obcowania z prawdziwym teatrem i sztuką. Zorro, podobnie jak Robin Hood, jest postacią znaną wielu pokoleniom. Dowcipny i mądry tekst, nawiązujący do współczesności, zabawne sytuacje, którego bohaterem jest gapowaty sierżant Garcia, sympatyczny służący Diego Bernardo, konie, które mówią, muzyka w hiszpańskim rytmie, z rokowym duchem, to niewątpliwie atuty tego przedstawienia. Całej historii przewodzi myśl – należy szanować innych. Dzieci przekonały się, że na zło nie możemy być obojętni. W finale bohaterowie śpiewają, że każdy z nas może być Zorro. Wystarczy tylko odwaga, sprawiedliwość i dobre intencje. Młodzi widzowie nagrodzili występ gromkimi brawami, nie pozwolili aktorom zejść ze sceny. Dla wielu z nich oglądanie musicalu było pierwszą możliwością obcowania z prawdziwym teatrem i sztuką.

4 Obsada 2 czerwca 2015

5

6 Z niecierpliwością, ale ogromną kulturą, czekamy na rozpoczęcie musicalu.

7 Dzięki uprzejmości taty Ani Pawlak mogliśmy, jako jedyna grupa, zwiedzić niektóre miejsca w teatrze m.in.: salę operatora kamer i dźwięku.

8 Nie mogło oczywiście zabraknąć zdjęcia na scenie. Choć przez chwilę poczuliśmy się jak aktorzy.

9 Po spektaklu przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia. Nad wszystkim czuwała oczywiście nasza pani, której chętnie pozowaliśmy. Nasze szczere uśmiechy były odzwierciedleniem emocji, które nam towarzyszyły.

10 Ostatnia wycieczka, ostatnie zdjęcie w roku szkolnym 2014/2015. Już dzisiaj zastanawiamy się, co będzie się działo po wakacjach. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wyjazdy.

11 " Warto być bohaterem" Warto ludziom pomagać, dobrym być bohaterem, w biedzie nadzieję dawać, nie kosztuje to wiele. Gdy krzywda ci się dzieje i narzekasz na los, nawet, gdy z nieba leje, śpiewaj na cały głos. Będziemy świat naprawiać, tak odważni jak lwy, i złu się przeciwstawiać, nie zwycięży nas nikt. Będziemy obrońcami, każdy może nim być, zaśpiewaj razem z nami, łatwiej będzie ci żyć. Bądź bohaterem – to piękny cel, innym pomagaj – to dobry plan. Bądź bohaterem – polubią cię, już nigdy więcej nie będziesz sam. " Warto być bohaterem" Warto ludziom pomagać, dobrym być bohaterem, w biedzie nadzieję dawać, nie kosztuje to wiele. Gdy krzywda ci się dzieje i narzekasz na los, nawet, gdy z nieba leje, śpiewaj na cały głos. Będziemy świat naprawiać, tak odważni jak lwy, i złu się przeciwstawiać, nie zwycięży nas nikt. Będziemy obrońcami, każdy może nim być, zaśpiewaj razem z nami, łatwiej będzie ci żyć. Bądź bohaterem – to piękny cel, innym pomagaj – to dobry plan. Bądź bohaterem – polubią cię, już nigdy więcej nie będziesz sam.


Pobierz ppt "2 czerwca 2015 klasa 2a na wycieczce w Teatrze Muzycznym na musicalu pt. „Zorro”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google