Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Klasa II c Szkoła Podstawowa Nr 3 W Myślenicach. Żyjemy zdrowo Jesień była piękna tego roku, więc staraliśmy się dużo czasu spędzać na grach i zabawach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Klasa II c Szkoła Podstawowa Nr 3 W Myślenicach. Żyjemy zdrowo Jesień była piękna tego roku, więc staraliśmy się dużo czasu spędzać na grach i zabawach."— Zapis prezentacji:

1 Klasa II c Szkoła Podstawowa Nr 3 W Myślenicach

2 Żyjemy zdrowo Jesień była piękna tego roku, więc staraliśmy się dużo czasu spędzać na grach i zabawach na świeżym powietrzu oraz spacerach po naszej okolicy. Ponieważ wracaliśmy zmęczeni, więc chętnie piliśmy soki warzywne i owocowe, a także sięgaliśmy po owoce, które znajdują się w naszym kąciku przyrodniczym.

3 Odżywiamy się zdrowo Ponieważ wiemy, że warzywa i owoce są źródłem witamin i zdrowia przynieśliśmy je na zajęcia i zrobiliśmy pyszny sok – palce lizać!

4 Piramida żywieniowa Wiemy, jak ważna jest codzienna dawka witamin w naszej codziennej diecie. Poznajemy ich smak i zapach w naturalnej postaci. A na przerwach zamiast słodyczy chrupiemy jabłka, gruszki, paprykę i marchewkę.

5 Czas do pracy, aby było zdrowo i smacznie Ważny dzień! Od samego rana w klasie II c pełna gotowość – fartuszki, deseczki, warzywa, serki, pieczywko ciemne ryżowe, pełnoziarniste – rękawy podkasane i do pracy!

6 Porządek i higiena też musi być! Dbamy, aby kanapki były zdrowe, piękne, pyszne. Każda grupa stara się, aby było czysto i higienicznie. Tutaj dowodzi chyba Zosia!

7 Kiedy będziemy w końcu jeść? Pracujemy i pracujemy, końca nie widać. Kacper, cały czas podjadał ogórki, nawet sałatę – czym zwrócił ogólne zainteresowanie Radka i Stasia. Czy starczy mu tych warzyw na kanapki skoro ciągle je?

8 Smacznego i zdrowego! W końcu Pani się nad nami zlitowała, pozwoliła jeść nasze samodzielnie przygotowane kanaki. Oczywiście wcześniej były czynności porządkowe i higieniczne. A jak pachniało w naszej klasie –nawet zajrzała do nas Pani Woźna!

9 Drugie śniadanie - daje moc! Po tak obfitym i zdrowym śniadaniu mamy wielka siłę i moc, więc teraz nasza Pani nie wystraszy nas już nawet najtrudniejszym zadaniem tekstowym, ani torem przeszkód na zajęciach ruchowych.


Pobierz ppt "Klasa II c Szkoła Podstawowa Nr 3 W Myślenicach. Żyjemy zdrowo Jesień była piękna tego roku, więc staraliśmy się dużo czasu spędzać na grach i zabawach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google