psychologia komputerowa. 2.Psychiatria generatywna, od genów do sieci i do zachowania. 3.Budować w miarę poprawne modele i upraszczać, tworząc praktyczne algorytmy => informatyka neurokognitywna, język, metody uczenia maszynowego. 4.Transformacje "mózg-umysł", fizyka umysłu, zastosowania w BCI, modele na poziomie przestrzeni psychologicznych. 5.Globalna analiza trajektorii w układach dynamicznych/sieciach. 6.Modele pnia mózgu, homeostazy, generatora rytmów oddechowych, regulacji przez układ siatkowaty, innych funkcji. 7.Modele stanów świadomości, modele kreatywności.">

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Obliczeniowe neuronauki poznawcze: jak modelować funkcje mózgu i co to nam pozwoli zrozumieć? Włodzisław Duch Katedra Informatyki Stosowanej, Uniwersytet.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Obliczeniowe neuronauki poznawcze: jak modelować funkcje mózgu i co to nam pozwoli zrozumieć? Włodzisław Duch Katedra Informatyki Stosowanej, Uniwersytet."— Zapis prezentacji:

1 Obliczeniowe neuronauki poznawcze: jak modelować funkcje mózgu i co to nam pozwoli zrozumieć? Włodzisław Duch Katedra Informatyki Stosowanej, Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Toruń Google: W. Duch UJ, Kraków 8/

2 Plan O czym mogę mówić... 1.Jak działa mózg – podejście modelowe, ogólny wstęp. 2.Jak modelować neurony? Małe sieci? Duże sieci? 3.Jak uczyć sieci neuronowe modelować środowisko i wykonywać zadania. 4.Emergent – przykład architektury BICA, jak działa, co się da, jak się może dalej rozwinąć? 5.Modele funkcji mózgu: percepcja wzrokowa, uwaga, modele pamięci, język, wyższe czynności poznawcze, podejmowanie decyzji, kategoryzacja. 6.Co warto w tej dziedzinie robić?

3 Co warto... Bardzo subiektywne rekomendacje: 1.Symulacje efektów torowania: "semantic priming" to podstawa tysięcy eksperymentów => psychologia komputerowa. 2.Psychiatria generatywna, od genów do sieci i do zachowania. 3.Budować w miarę poprawne modele i upraszczać, tworząc praktyczne algorytmy => informatyka neurokognitywna, język, metody uczenia maszynowego. 4.Transformacje "mózg-umysł", fizyka umysłu, zastosowania w BCI, modele na poziomie przestrzeni psychologicznych. 5.Globalna analiza trajektorii w układach dynamicznych/sieciach. 6.Modele pnia mózgu, homeostazy, generatora rytmów oddechowych, regulacji przez układ siatkowaty, innych funkcji. 7.Modele stanów świadomości, modele kreatywności.


Pobierz ppt "Obliczeniowe neuronauki poznawcze: jak modelować funkcje mózgu i co to nam pozwoli zrozumieć? Włodzisław Duch Katedra Informatyki Stosowanej, Uniwersytet."

Podobne prezentacje


Reklamy Google