Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dlaczego warto jeść śniadanie ? Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Daje energię do działań, pracy, nauki.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dlaczego warto jeść śniadanie ? Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Daje energię do działań, pracy, nauki."— Zapis prezentacji:

1

2 Dlaczego warto jeść śniadanie ? Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Daje energię do działań, pracy, nauki.

3 Co powinniśmy jeść na śniadanie? płatki śniadaniowe z mlekiem, smaczne i odżywcze kanapeczki z wędliną, serem oraz warzywami, jajecznicę, na deser, po śniadaniu owoc, który dodaje dużo energii w ciągu dnia

4 Przykładowy jadłospis na II śniadanie: W roli drugiego śniadania doskonale sprawdzi się zdrowa kanapka. – W jej składzie powinien znajdować się ser lub wędlina oraz obowiązkowo warzywa (np. sałata, plasterki ogórka, rzodkiewki lub pomidora). Kanapkę najlepiej przygotować na ciemnym pełnoziarnistym pieczywie, które ma więcej witamin z grupy B oraz błonnika.

5 Piramida żywieniowa

6 Dlaczego zdrowe odżywianie jest takie ważne? Dlatego, gdyż możesz zapobiec wielu chorobom tj.: cukrzyca, zawał serca, udar mózgu, nowotwory, alergie, choroby kości i stawów.

7 Nasza klasa również propaguje zdrowy styl odżywiania 27 listopada 2013 roku, cała klasa przyłączyła się do akcji,,Śniadanie daje moc” Wspólnie spożywaliśmy przygotowane drugie śniadanie. Było smacznie zdrowo i kolorowo. Zobaczcie sami

8 Cześć! To my, klasa II ze SP nr 4 w Grudziądzu.

9 Najpierw spożyliśmy jogurty i płatki z mlekiem.

10 Soczki owocowo-warzywne, też były smaczne

11 A kolorowe kanapki, które pięknie wyglądały, tak samo nam smakowały.

12 Dziękujemy również naszym mamom, za pyszne i zdrowe kanapki oraz pięknie przygotowany stół!

13 12 przykazań na temat zdrowego odżywiania 1. Zawsze myj ręce przed posiłkiem. Przez kontakt brudnych rąk z jedzeniem można wprowadzić do organizmu bakterie i wirusy chorobotwórcze! 2. Pięć posiłków w ciągu dnia jest na piątkę. 3. Jedz o stałych porach i nie spiesz się. 4. Mleko, jogurty i sery to podpora mocnych kości. 5. Mięso, jaja i ryby –to jest to! 6. Pamiętaj o kaszach, jedz chleb nie bułeczki. 7. Dzień bez świeżych warzyw i owoców to dzień stracony. 8. Do szkoły wychodź po śniadaniu i ze śniadaniem 9. Posiłek obiadowy to zapas energii na aktywne popołudnie. 10. Kolację zjadaj wieczorem, nie tuż przed snem. 11. Czystą wodą gaś pragnienie. 12. Ruch na co dzień, słodycze od święta.

14 DO ZOBACZENIA ZA ROK!!!


Pobierz ppt "Dlaczego warto jeść śniadanie ? Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Daje energię do działań, pracy, nauki."

Podobne prezentacje


Reklamy Google