Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wierzymy, że Szkoła powinna kształcić

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wierzymy, że Szkoła powinna kształcić"— Zapis prezentacji:

1 Wierzymy, że Szkoła powinna kształcić
świadomych i aktywnych obywateli. Od 15 lat wspieramy aktywność młodych ludzi i rozwijamy kompetencje nauczycieli. W ramach 28 programów współpracujemy regularnie z ok.   3000 szkołami i 300 samorządami lokalnymi. Prowadzimy 28 programów edukacyjnych. Nasze działania zostały docenione nagrodą „Pro Publico Bono”, odznaką MEN „Za zasługi dla oświaty”, przyznaniem nagrody na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos oraz akredytacji Schwab Foundation for Social Entrepreneurship.

2 Programy wokół tematyki wodnej
Aktywni z natury to program edukacji ekologicznej, w którym szkoły działają na rzecz poprawy stanu środowiska, zmniejszenia emisji dwutlenku węgla i racjonalnego korzystania z zasobów naturalnych. Patrz i zmieniaj to projekt edukacji globalnej wykorzystujący filmy dokumentalne. Do udziału w nim zapraszamy nauczycieli i uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. W ramach projektu nauczyciele prowadzą na podstawie filmów zajęcia o globalnych współzależnościach, uczniowie zakładają kluby filmowe i prowadzą działania informacyjne.

3 Miedzna: „Płynie, wije się rzeczka”
Miedzanka to niewielka rzeka wpadająca do Bugu, przecinająca wieś Miedzna, gdzie uczniowie klasy VI b ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki zrealizowali projekt „Płynie, wije się rzeczka”. Jego celem było rozpoznanie zagrożeń dla rzeki i promocja ograniczenia zużycia detergentów i środków ochrony roślin. Zamierzone cele uczniowie postanowili osiągnąć, uświadamiając mieszkańcom skutki używania środków chemii gospodarczej na otoczenie i zachęcając do mądrego korzystania z rzeki.

4 Dziękuję za uwagę ! Nina Gałuszka: www.ceo.org.pl


Pobierz ppt "Wierzymy, że Szkoła powinna kształcić"

Podobne prezentacje


Reklamy Google