Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szwajcaria kraina sera, zegarków oraz banków. Flaga i Herb.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szwajcaria kraina sera, zegarków oraz banków. Flaga i Herb."— Zapis prezentacji:

1 Szwajcaria kraina sera, zegarków oraz banków

2 Flaga i Herb

3

4 Szwajcaria w liczbach Powierzchnia wynosi 41 290 km² Powierzchnia wynosi 41 290 km² Liczba ludności 7 725 200 Liczba ludności 7 725 200 Gęstość zaludnienia 186 osób/km² Gęstość zaludnienia 186 osób/km² Najwyższy szczyt Dufourspitze 4634 m n.p.m. Najwyższy szczyt Dufourspitze 4634 m n.p.m.

5 Szwajcaria - fakty Języki urzędowe : Języki urzędowe :*niemiecki*francuski*włoski*retoromański stolica: stolica:*Berno

6 Największe miasta Szwajcarii Zurych Genewa Lozanna Berno

7 Podróż przez Szwajcarię… Szwajcaria jest piękna o każdej porze roku, to idealne miejsce do wypoczynku. Nigdzie indziej nie można znaleźć tak wyjątkowej różnorodności na niewielkiej powierzchni: góry, jeziora, lodowce, pełne życia miasta i dziewicze krajobrazy. Wszędzie można łatwo i wygodnie dojechać dzięki wyjątkowej sieci transportu publicznego. W zależności od kantonu, można czuć się jak we Francji, Włoszech czy w Niemczech. Współistnienie różnych kultur zaowocowało wieloma ciekawymi zabytkami architektury i sztuki.

8 Kościół Grossmünster w Zurichu

9 Lozanna – Katedra Notre Dame

10 Wiesen – Wiadukt Landwasser Najsłynniejszy szwajcarski pociąg, czyli Ekspres Lodowcowy łączy główne ośrodki narciarskie kraju Zermatt i St. Moritz.

11 Genewa – Katedra St. Pierre

12 Z czego słynie Szwajcaria…

13 ZEGARKI

14 Czekolada

15 Sery

16 Kuchnia Tradycyjną potrawą Szwajcarską Tradycyjną potrawą Szwajcarską jest Fondue, czyli potrawa z roztopionego sera. Sery szwajcarskie takie jak emmentaler podgrzewa się w specjalnym kociołku z dodatkiem pieprzu, czosnku i białego wina. Do nabierania roztopionego sera używa się świeżego chleba.

17

18 Słynni sportowcy Simon Ammann

19 Andreas Küttel

20 Roger Federer


Pobierz ppt "Szwajcaria kraina sera, zegarków oraz banków. Flaga i Herb."

Podobne prezentacje


Reklamy Google