Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

OBRAZ MATKI BOSKIEJ ZIELNEJ. Matka Boska z Dzieciątkiem na ręku w imponująco bogatych szatach, barwnych i wzorzystych. Wokół obrazu rodzaj wieńca utworzonego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "OBRAZ MATKI BOSKIEJ ZIELNEJ. Matka Boska z Dzieciątkiem na ręku w imponująco bogatych szatach, barwnych i wzorzystych. Wokół obrazu rodzaj wieńca utworzonego."— Zapis prezentacji:

1 OBRAZ MATKI BOSKIEJ ZIELNEJ

2 Matka Boska z Dzieciątkiem na ręku w imponująco bogatych szatach, barwnych i wzorzystych. Wokół obrazu rodzaj wieńca utworzonego przez kwiaty, gałęzie,liście, owoce, zboża i trawy. Z lewej strony – grabie. W tle- daleki krajobraz. Koronę Matki Boskiej podtrzymują dwa aniołki. Szaty Matki Boskiej – suknia czerwona, podbicie płaszcza granatowo- chabrowe w kwiaty popielato- niebieskie, płaszcz beżowo- złoty w kolorowe kwiaty.Obraz bardzo barwny, kolory żywe: czerwony, zielony, złoty, granatowy, beżowy, niebieski. Obraz znajduje się w ołtarzu bocznym lewym. Matka Boska z Dzieciątkiem na ręku w imponująco bogatych szatach, barwnych i wzorzystych. Wokół obrazu rodzaj wieńca utworzonego przez kwiaty, gałęzie,liście, owoce, zboża i trawy. Z lewej strony – grabie. W tle- daleki krajobraz. Koronę Matki Boskiej podtrzymują dwa aniołki. Szaty Matki Boskiej – suknia czerwona, podbicie płaszcza granatowo- chabrowe w kwiaty popielato- niebieskie, płaszcz beżowo- złoty w kolorowe kwiaty.Obraz bardzo barwny, kolory żywe: czerwony, zielony, złoty, granatowy, beżowy, niebieski. Obraz znajduje się w ołtarzu bocznym lewym.

3 Styl tworzenia obrazu Styl – sztuka nowoczesna Czas powstawania – 1917 rok Autor – Zdzisław Jasiński Materiał – olej, płótno Wymiar – 3,8m – 2,4m Miejsce przechowywania obrazu – Kościół parafialny pod wezwaniem. Św. Bartłomieja.

4 Matka Boska z Dzieciątkiem na ręku w imponująco bogatych szatach, barwnych i wzorzystych. Wokół obrazu rodzaj wieńca utworzonego przez kwiaty, gałęzie,liście, owoce, zboża i trawy.

5 Z lewej strony – grabie. W tle- daleki krajobraz.

6 Koronę Matki Boskiej podtrzymują dwa aniołki.

7 Szaty Matka Boska – suknia czerwona, podbicie płaszcza granatowo- chabrowe w kwiaty popielato- niebieskie, płaszcz beżowo- złoty w kolorowe kwiaty.Obraz bardzo barwny, kolory żywe: czerwony, zielony, złoty, granatowy, beżowy, niebieski. Obraz znajduje się w ołtarzu bocznym lewym.


Pobierz ppt "OBRAZ MATKI BOSKIEJ ZIELNEJ. Matka Boska z Dzieciątkiem na ręku w imponująco bogatych szatach, barwnych i wzorzystych. Wokół obrazu rodzaj wieńca utworzonego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google