Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ź RÓD Ł EM Ż YCIA Dnia 24.03.2015 r. wybraliśmy się na wycieczkę nad stawy Bielice w celu zbadania tamtejszej wody. Graniczą one z ugorami i znajdującymi.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ź RÓD Ł EM Ż YCIA Dnia 24.03.2015 r. wybraliśmy się na wycieczkę nad stawy Bielice w celu zbadania tamtejszej wody. Graniczą one z ugorami i znajdującymi."— Zapis prezentacji:

1

2 Ź RÓD Ł EM Ż YCIA

3

4 Dnia 24.03.2015 r. wybraliśmy się na wycieczkę nad stawy Bielice w celu zbadania tamtejszej wody. Graniczą one z ugorami i znajdującymi się w bezpośredniej bliskości za nimi osiedlami mieszkaniowymi Smulsko i Retkinia od północy, sortownią odpadów i lotniskiem Łódź – Lublinek od zachodu, otwartymi terenami wzdłuż rzeki Ner w otoczeniu łąk i pól od południa i linią kolejową od zachodu.

5 Lublinek z lotu ptaka

6 Na skraju pobliskich drzewostanów, spotkać można kuropatwy, bażanty, zające, sarny, a w okolicy stawów ptactwo wodne - m.in. kaczki. Staw Bielice to miejsce rekreacji, lęgowisk ptactwa wodnego oraz wypoczynku wędkarzy. To dzikie kąpielisko jest atrakcją dla całych rodzin. W towarzystwie kaczek krzyżówek kąpią się dorośli i dzieci.

7

8 Naszym zadaniem było pobranie próbek wody ze stawu, aby zbadać obecność amoniaku, jej zapach, przejrzystość i pH. Sprawdzaliśmy również temperaturę wody. Z naszych badań wynikło, że woda jest czysta i zawiera: - 0,2 mg/l amoniaku -10 mg/l azotanów - pH wody 6,5 - temperatura wynosiła 6,5 stopnia Celcjusza

9

10 Staw porośnięty jest trzciną, częściowo przy brzegu pokrywa go warstwa rzęsy wodnej, można również w wodzie dostrzec niewielką zawartość glonów. Widać, że miejsce to jest regularnie odwiedzane przez spacerowiczów nawet w okresie zimowym. Każdy zapewne chce pozostawić po sobie pamiątkę, bo dookoła stawu są porozrzucane papiery, foliówki, butelki po napojach, korki i kapsle. Ale nikomu widać to nie przeszkadza, nawet pieski lekceważą takie „elementy przyrody”.

11

12 Dziękujemy za uwagę uczniowie klasy V a


Pobierz ppt "Ź RÓD Ł EM Ż YCIA Dnia 24.03.2015 r. wybraliśmy się na wycieczkę nad stawy Bielice w celu zbadania tamtejszej wody. Graniczą one z ugorami i znajdującymi."

Podobne prezentacje


Reklamy Google