Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ur. 1841 w Limoges, zm. 1919 w Cagnes, Malarz i rzeźbiarz francuski. We latach młodzieńczych zajmował się zdobieniem porcelany i wachlarzy. Uczęszczał.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ur. 1841 w Limoges, zm. 1919 w Cagnes, Malarz i rzeźbiarz francuski. We latach młodzieńczych zajmował się zdobieniem porcelany i wachlarzy. Uczęszczał."— Zapis prezentacji:

1

2 Ur. 1841 w Limoges, zm. 1919 w Cagnes, Malarz i rzeźbiarz francuski. We latach młodzieńczych zajmował się zdobieniem porcelany i wachlarzy. Uczęszczał do Atelier Gleyre którą wraz z nimi porzucił, aby się oddać studiom plenerowym.

3 Na jego wczesną twórczość oddziałały dzieła Courbeta, a także renesansowego malarstwa weneckiego i francuskiego XVIII w.; malował wówczas kompozycje realistyczne utrzymane w ciemnej tonacji. Na jego wczesną twórczość oddziałały dzieła Courbeta, a także renesansowego malarstwa weneckiego i francuskiego XVIII w.; malował wówczas kompozycje realistyczne utrzymane w ciemnej tonacji. Alphonsine Fournaise, 1879 Alphonsine Fournaise, 1879

4 Child in White, 1883 Child in White, 1883

5 Bouquet, 1871

6 W okresie impresjonistycznym tworzył przeważnie sceny figuralne i portrety a także pejzaże i martwe natury, utrzymane w jasnym, pastelowym kolorycie. Po podróżach do Włoch odszedł od impresjonizmu, dążąc w swych obrazach do większej dyscypliny kompozycji, określonego konturu i modelunku i stosując chłodny koloryt.

7 Po 1866 malował głównie zmysłowe akty kobiece, utrzymane w gamie ciepłej czerwieni. Pod koniec życia tworzył głównie rzeźby; częściowo sparaliżowany kierował pracą uczniów. Zostawił tez liczne grafiki i rysunki. The Luncheon of the Boating Party, 1880-1881

8 Camille Monet and Her Son Jean in the Garden at Argenteuil, 1874

9 http://www.wikipaintings.org/en/pierre-auguste- renoir#supersized-featured-218234 http://www.wikipaintings.org/en/pierre-auguste- renoir#supersized-featured-218234 http://www.galerieart.cz/avantgarda_4.htm http://impresjonizm.com.pl/august-renoir/

10 Kinga Fikus Małgorzata Grzegorczyk Patrycja Henzler Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "Ur. 1841 w Limoges, zm. 1919 w Cagnes, Malarz i rzeźbiarz francuski. We latach młodzieńczych zajmował się zdobieniem porcelany i wachlarzy. Uczęszczał."

Podobne prezentacje


Reklamy Google