Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sala sztuki ludowej Zrealizowana w ramach lekcji plastyki metodą projektu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sala sztuki ludowej Zrealizowana w ramach lekcji plastyki metodą projektu."— Zapis prezentacji:

1 Sala sztuki ludowej Zrealizowana w ramach lekcji plastyki metodą projektu

2 Podjęte działania Stworzenie mapy ludowych regionów Polski. Wyszukanie informacji na temat aktywności regionów w dziedzinie folkloru. Przedstawienie głównych dziedzin sztuki ludowej. Pozyskanie informacji na temat rodzimych twórców ludowych. Stworzenie wytworów inspirowanych sztuką ludową.

3 Sala sztuki ludowej

4 Tworząc mapę regionów, szukaliśmy informacji w Internecie, w podręcznikach (np. do muzyki), encyklopediach. Mapę wymalowaliśmy własnoręcznie i ozdobiliśmy kartkami, pochodzącymi z kolekcji taty kolegi z grupy.

5 Zdjęcia strojów ludowych wyszukaliśmy w Internecie i wydrukowaliśmy w szkolnej pracowni

6 WYCINANKA WYCINANKA jest najbardziej dominującą dziedziną obrazującą folklor dawnej wsi.

7 BIBUŁKARSTWO W poszukiwaniu technik ludowych sięgnęliśmy do encyklopedii „Sztuka ludowa w Polsce” Ewy Fryś, Anny Irackiej, Mariana Prokopka oraz do „Encyklopedii tradycji polskich” Renaty Hryń-Kuśmierek i Zuzanny Śliwy.

8 WYROBY WYROBY ze słomy

9 APLIKACJE i KORONKARSTWO

10 W naszej miejscowości żyła i tworzyła Władysława Grudzińska. Poświęciliśmy jej szczególne miejsce, gdyż bardzo lubiła dzieci i była częstym gościem w szkole. Zmarła w 2000 r. Zdjęcia o niej znaleźliśmy w kronikach szkolnych i GOK.

11 Otrzymaliśmy od mieszkańców Grabowca jej rękodzieła, które często rozdawała w dowód sympatii, oraz napisaliśmy biografię, korzystając z kronik znajdujących się w GOK.

12 Pan Tadeusz Nosko również znalazł się na naszej liście regionalnych twórców ludowych, którym poświęciliśmy specjalny folder.

13 Tak wygląda kolejna ściana naszej sali, na której umieściliśmy kapliczki, biografię rodzimej twórczyni ludowej i stroje ludowe.

14 Jak zaprezentowaliśmy swoją pracę? W grudniu odbyło się tutaj spotkanie opłatkowe uczniów klasy Vc i ich rodziców, którzy przynieśli potrawy regionalne. Dzieci przystroiły choinkę ozdobami ze słomy i papieru.

15 Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny gościliśmy w naszej szkole pisarza, który osiedlił się na naszym terenie i był bardzo zainteresowany naszym regionem.

16 Taka jest historia powstania sali ludowej w naszej szkole, w której codziennie odbywają się zajęcia lekcyjne. Jest to również najlepsza promocja naszej pracy. Dziękujemy Pani Greniuk za ten pomysł, który zainspirował nas, zaangażował naszych rodziców i znalazł aprobatę dyrekcji.


Pobierz ppt "Sala sztuki ludowej Zrealizowana w ramach lekcji plastyki metodą projektu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google