Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Rośliny i zwierzęta stawu Bielice

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Rośliny i zwierzęta stawu Bielice"— Zapis prezentacji:

1 Rośliny i zwierzęta stawu Bielice
ZOSIA JANOWICZ

2 SPIS TREŚCI Pałka szerokolistna Tatarak pospolity Moczarka kanadyjska
Kaczka krzyżówka Płoć Lin

3 PAŁKA SZEROKOLISTNA Pałka szerokolistna,– gatunek rośliny należący do rodziny pałkowatych . Szeroko rozprzestrzeniony na świecie, w Polsce pospolity. Rośnie na brzegach wód stojących i wolno płynących.

4 TATARAK POSPOLITY Roślina osiąga od 60 do 100, rzadko 150 cm wysokości. Liście wyrastają dwurzędowo z czołgającego się kłącza. Liście wyrastają ze szczytowych, fajkowato wzniesionych ku górze części kłącza. Od zewnątrz kłącze okryte jest skórką, która od dołu jest zwykle biaława, a od góry zielonkawa do różowawej, czasem żółtawa lub brunatna.

5 MOCZARKA KANADYJSKA Roślina korzeniąca się lub unosząca się w wodzie. Łodyga długości do 60 cm, rzadziej osiągająca nawet do 3 m długości, cienka, nitkowata, gładka i okrągła na przekroju, zwykle obficie rozgałęziona. Dzięki kanałom powietrznym pędy unoszą się w wodzie, część jednak płoży się po dnie i zakorzenia.

6 KACZKA KRZYŻÓWKA Krzyżówka występuje praktyczne na terenie całej Europy i nie tylko. Gniazda buduje przede wszystkim w trawie. Samiec w szacie godowej ma głowę o charakterystycznym zielonkawym ubarwieniu. Dziób pomarańczowy, nogi również. W przypadku samic, ubarwienie jest całkowicie inne i mniej kontrastowe niż ubarwienie samca, po prostu nieco bardziej bledsze

7 PŁOĆ Płoć występuje w stawach, wyrobiskach, jeziorach. Ma ciało mniej lub bardziej wygrzbiecone i ścieśnione w płaszczyznach bocznych. Brzuch jest lekko zaokrąglony na odcinku pomiędzy płetwami brzusznymi, a płetwą odbytową. Najbardziej charakterystycznym znakiem jeśli chodzi o płoć są czerwonawe oczy.

8 LIN Lin jest przedstawicielem rodziny karpiowatych. Gruba skóra, pokryta jest drobnymi, mocno osadzonymi łuskami i wydziela dużo śluzu. Płetwy lina są zaokrąglone – płetwa grzbietowa krótka, ogonowa lekko wcięta. 


Pobierz ppt "Rośliny i zwierzęta stawu Bielice"

Podobne prezentacje


Reklamy Google