Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bliżej siebie- dalej od narkotyków i dopalaczy. Co warto wiedzieć i robić, aby chronić dziecko przed narkotykami i dopalaczami:  Znać prawa rządzące.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bliżej siebie- dalej od narkotyków i dopalaczy. Co warto wiedzieć i robić, aby chronić dziecko przed narkotykami i dopalaczami:  Znać prawa rządzące."— Zapis prezentacji:

1 Bliżej siebie- dalej od narkotyków i dopalaczy

2 Co warto wiedzieć i robić, aby chronić dziecko przed narkotykami i dopalaczami:  Znać prawa rządzące rozwojem dziecka;  Wiedzieć jak budować dobry kontakt z dzieckiem;  Znać powody, dla których młodzi sięgają po narkotyki i dopalacze;  Być konsekwentnym w przestrzeganiu zasad  Mieć rzetelną wiedzę na temat działania używek.

3 Czego dzieci potrzebują od rodziców?  Poczucia więzi i przynależności do rodziny;  Poczucia własnej wartości;  Wiarygodności;  Sprawiedliwego traktowania;  Stanowczości w ważnych sprawach;  Poszanowania intymności i dyskrecji

4 Kochaj…  Bądź przykładem  Wymagaj  Bądź konsekwentny  Poznaj przyjaciół i znajomych dziecka  Szanuj  Nie bądź nadmiernie opiekuńczy  Jasno określaj zasady  Ucz, jak sobie radzić z trudnościami

5 Jak być bliżej z dzieckiem?  Rozmawiaj z dzieckiem zawsze, wszędzie i o wszystkim;  Dostrzegaj sygnały, że dziecko cię potrzebuje;  Stwarzaj warunki do luźnej rozmowy;  Okazuj zainteresowanie jego sprawami;  Opowiadaj o sobie;  Nie unikaj trudnych tematów.


Pobierz ppt "Bliżej siebie- dalej od narkotyków i dopalaczy. Co warto wiedzieć i robić, aby chronić dziecko przed narkotykami i dopalaczami:  Znać prawa rządzące."

Podobne prezentacje


Reklamy Google