Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Fundacja „Warto Żyć” Opracowała: Teresa Mucha Popiel.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Fundacja „Warto Żyć” Opracowała: Teresa Mucha Popiel."— Zapis prezentacji:

1 Fundacja „Warto Żyć” Opracowała: Teresa Mucha Popiel

2 Misja i cele fundacji Celem przewodnim fundacji jest rozwijanie międzypokoleniowej więzi pomiędzy młodszymi dziećmi, młodzieżą a osobami starszymi, samotnymi czy schorowanymi. Jest to inicjatywa dla ludzi o otwartych sercach, inicjatywa bez podziałów społecznych, opierająca się ma na prostej zasadzie: że każdy dając, może coś zyskać w zamian. Ten cel Fundacji będzie realizowany przez podejmowanie działań na rzecz: 1. osób niepełnosprawnych; 2. dzieci osieroconych (biologicznie, duchowo, społecznie); 3. ludzi starszych i samotnych: 4. osób samotnych potrzebujących pomocy (np. samotne matki z dziećmi).

3 Idea i geneza Fundacji „Warto żyć”
Obecne zmiany w sferze społeczno – gospodarczej tworzą duże obszary wykluczenia społecznego wśród rodzin i osób o niskim poziomie życia i dochodów. Wielu z nich potrzebuje i będzie potrzebowało różnorodnych form wsparcia. Wsparcie to niekoniecznie musi się ograniczać do pomocy materialnej, czasami ważniejsza jest pomoc wynikająca z odruchu dobrego serca sprawiająca, że ludzie w trudnej sytuacji nie są do końca pozostawieni sami ze swoimi problemami. Sama świadomość, że możemy zwrócić się do kogoś o pomoc, daje nam siłę do walki. Brutalizacja życia sprawia, że wiele osób nie daje sobie rady i tym osobom trzeba pomóc. Należy więc dotrzeć do pokładów dobrej woli, wzbudzić wśród nas wszystkich ludzką solidarność i wzajemną odpowiedzialność za los drugiego człowieka. Warto Żyć dla innych.

4 Strona Fundacji

5 Sekcje Fundacji Sekcja Psychologiczno-Pedagogiczna - Elżbieta Cygnarowska Sekcja Dziennikarsko-Poetycka - Iwona Wiklik Sekcja Artystyczna - Malgorzata Zalasińska Sekcja Turystyczno-Sportowa - Judyta Popiel

6 Pierwsza Inicjatywa Fundacji: Letni Wypoczynek dzieci w Morsku
Ponad dwadzieścioro dzieci wzięło udział w tygodniowym wypoczynku w Morsku zorganizowanym przez fundację „Warto żyć”. To pierwsza taka akcja sfinansowana przez fundację. Wypoczynek był możliwy dzięki pomocy i zaangażowaniu innych osób. Wsparcia udzielili: - Marek Szafraniec (wkład finansowy), - MOPS w Zawierciu (dofinansowanie kilkorga dzieci),  - Ewa Król – dyrektor Ośrodka w Morsku (nieodpłatne udostępnienie sal na zabawy integracyjne), - Fundacja „Podziel się z innymi” im. H. Rudzkiej, - a także osoby fizyczne: Stanisław Seweryn, Judyta Popiel, Henryka Mucha i Joanna Wnuk. W wypoczynek dzieci zaangażowali się również organizatorzy i wychowawcy: - Elżbieta Cygnarowska, Jadwiga Rauk, Bogusława Seweryn, Ewa Warzyńska oraz Teresa Mucha-Popiel. Uczestników wypoczynku odwiedził prezydent miasta Mirosław Mazur wraz z zastępcami Barbarą Ładą i Anną Nemś przywożąc słodkie podarunki.

7 Galeria Wypoczynku

8 Zarząd i Rada Fundacji Zarząd Fundacji: Prezes - Teresa Mucha-Popiel Zastępca Prezesa - Ewa Warzyńska Sekretarz - Urszula Gieroszka Rada Fundacji Przewodniczący - Bogusława Seweryn Zastępca przewodniczącego – Judyta Popiel Sekretarz – Jadwiga Rauk

9 Teresa Mucha-Popiel - Prezes
Inicjator i Fundator Fundacji „Warto żyć” w Zawierciu

10 Ewa Warzyńska – Zastępca Prezesa
Pracownik Działu Promocji Urzędu Miasta w Zawierciu. Długoletni pedagog i nauczyciel. Tłumacz przysięgły języka francuskiego. Od wielu lat działa społecznie na rzecz społeczności lokalnej.

11 Urszula Gieroszka - Sekretarz Zarządu
Absolwentka WSP w Katowicach specjalność pedagogika społeczno – opiekuńcza; Od 14 lat pracownik edukacji w pozaszkolnych formach nauczania w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Katowicach 0d 2 lat kierownik Ośrodka Kształcenia Zawodowego w Chorzowie (ZDZ Katowice) Studia podyplomowe: „Europejski Fundusz Społeczny a edukacja”

12 Bogusława Seweryn – Przewodnicząca Rady
Pracownik działu organizacyjno – prawnego w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu. Współwłaściciel NZOZ "BIT-MED" sp. z o.o. w Zawierciu.

13 Judyta Popiel -Zastępca Przewodniczącego
Studentka Chemii i Chemii Leków w Uniwersytecie śląskim oraz Ekonomii na Akademii Ekonomicznej. Specjalista ds. Badania Rynku w Firmie Analitycznej „Motofocus”. Ostatnio specjalizuje się w analizie statystycznej danych z ewaluacji projektów EFS.

14 Jadwiga Rauk – Sekretarz Rady
Wieloletni nauczyciel i pedagog. Członek Zarządu Zawierciańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

15 Rada Programowa Marek Wasiak Katarzyna Dobkowska Alfred Franke ks. Zenon Gajda Witold Grim Paweł Ibek Tomasz Łukasik Zbigniew Sawicki Witold Sokołowski Grzegorz Śleziak Marek Szafraniec Joanna Trzcionka

16 Marek Wasiak Przedsiębiorca.
Prezes Polsko-Amerykańskiej Izby Gospodarczej w Krakowie. Prezes Zarządu Fundacji Panteon Narodowy na Skałce.

17 Katarzyna Dobkowska Właściciel Firmy Doradczo-Szkoleniowej "QUALIMED”.
Członek Fundacji Inicjatyw na Rzecz Niepełnosprawnych PRO MNIBUS, która od lat organizuje Ciechocińskie Impresje Artystyczne dla niepełnosprawnych twórców i artystów.

18 Alfred Franke Alfred Franke - absolwent Politechniki Warszawskiej
Prezes Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych SDCM. Koordynator europejskiej kampanii „Prawo do Naprawy” R2RC w Polsce. Niezależny ekspert Polskiego Komitetu Normalizacyjnego. Współwłaściciel firmy analitycznej MotoFocus specjalizującej się w badaniach rynku motoryzacyjnego.

19 Ks. Prałat Zenon Gajda Proboszcz Rzymskokatolickiej Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła Kościół Kolegiacki Kapituły Zawierciańsko - Żareckiej w Zawierciu. Magister – licencjat teologii. Doktorant na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Kanonik honorowy Kolegiackiej Kapituły Zawierciańsko – Żareckiej. opiekuje się Żywym Różańcem oraz Szkołą Kolegiacką.

20 Witold Grim Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Prezes i trener Jurajskiej Szkółki Piłkarskiej Warta Zawiercie. Laureat Nagrody Sportowiec Roku 2009 za reaktywację drużyny seniorów Warty Zawiercie.

21 Paweł Ibek Przedsiębiorca.
Członek Polsko-Słowiańskiego Centrum w Nowym Jorku.

22 Tomasz Łukasik Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Radca prawny, wspólnik w kancelarii Łukasik Torbus Kropka Kancelaria Prawna sp.k. w Katowicach. Specjalizuje się w pomocy prawnej dla przedsiębiorców. Członek Fundacji „EURO-MOST” specjalizującej się w doradztwie gospodarczym w zakresie pozyskiwania wsparcia z funduszy unijnych.

23 Zbigniew Sawicki Prezes i założyciel Klubu Miłośników Dawnego Oręża Polskiego i Sztuki Walki tym Orężem SIGNUM POLONICUM w Zawierciu. Redaktor naczelny ogólnopolskiego czasopisma polskich sztuk walki "TRADYCJA". Konsultant i instruktor generalny polskiej sztuki walki SIGNUM POLONICUM. Autor instrukcji, opracowań i książek o polskiej sztuce walki SIGNUM POLONICUM.

24 Witold Sokołowski Pracownik Laboratorium Napędu Odrzutowego NASA w Pasadenie i California Institute of Technology (Kalifornijskiego Instytutu Technologicznego), prowadzący badania nad zastosowaniem “Cold Hibernated Elastic Memory” (CHEM). Członek Stowarzyszenia Polonii Amerykańskiej Klub Kultury im. Heleny Modrzejewskiej, CA Los Angeles.

25 Grzegorz Śleziak Przedsiębiorca i podróżnik, który ostatnie pięć lat spędził na zwiedzaniu krajów azjatyckich (Wietnam, Kambodża, Indie). Przedstawiciel szwajcarskiej firmy Micro Life i Boneco produkującej sprzęt medyczny ratujący życie ludzkie. Twórca i gospodarz baśniowego ogrodu botanicznego „Leśny Gród” w Milówce.

26 Marek Szafraniec Specjalista ds. funduszy strukturalnych i programów edukacyjnych UE. Współpracownik: Katolickiego Centrum Edukacji Młodzieży KANA w Gliwicach; Instytutu Doradztwa Regionalnego i Europejskiego w Krakowie, Combidaty Poland Sp. z o.o. w Sopocie, Wyższej Szkoły Europejskiej im. Ks. Józefa Tischnera w Krakowie i PWSZ w Raciborzu. Autor kilkudziesięciu projektów finansowanych z EFS upowszechniających innowacyjne metody kształcenia wykorzystujące ICT (WebQuest, ePortfolio). Członek Stowarzyszenia „Wystarczy być” przy DPS w Orzeszu, dla którego pozyskał środki na realizację kilku projektów integracyjnych, w tym Oddech dawnych czasów.

27 Joanna Trzcionka Wiceprezes Regionalne Centrum Biznesu w Katowicach.
Prezes Fundacji „Uśmiech Dzieciom”, która w ramach projektu „Szpitale z uśmiechem” zamienia smutne, szare oddziały dziecięce w bajkowe miejsca, gdzie zapomina się o bólu.

28 Plany projektowe Fundacji „Warto żyć”
Sieć Akademii w Powiecie Zawierciańkim Akademia Zdrowia Seniora Akademia Dziedzictwa Kulturowego dla Juniorów Akademia Integracji Rodzin

29 Dziękuję za uwagę i zawsze pamiętajcie: WARTO ŻYĆ DLA INNYCH.


Pobierz ppt "Fundacja „Warto Żyć” Opracowała: Teresa Mucha Popiel."

Podobne prezentacje


Reklamy Google