Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Największa piłkarska Legenda - CARLES PUYOL

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Największa piłkarska Legenda - CARLES PUYOL"— Zapis prezentacji:

1 Największa piłkarska Legenda - CARLES PUYOL

2 Carles Puyol Wychowanek, kapitan oraz legenda FC Barcelony . Urodził się w La Pobla de Segur w Katalonii i właśnie tam stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki jeszcze jako bramkarz.

3 Z powodu problemów z ramieniem przekwalifikował się na pozycję napastnika. Grał na tej pozycji do 1995 r. kiedy zawitał do Barcelony. Po 2-óch latach ciężkich treningów gościł jako prawy obrońca w rezerwach tej drużyny.

4 Niestety jego przygoda z Katalończykami miała się zakończyć, gdyż przegrywał swoją walkę o pozycję z Frankiem de Boerem. Kiedy zadebiutował w Barcelonie jego przyjaciel Xavi, Carles postanowił jeszcze raz zawalczyć o grę w wyjściowej 11-stce.

5 Pod okiem Louisa van Gaala 2 października 1999r
Pod okiem Louisa van Gaala 2 października 1999r. rozegrał swój pierwszy mecz wygrany 2:0 z Realem Valladolid.

6 Opaskę kapitana założył pod koniec sezonu 03/04 i nie zdjął jej przez, uwaga: aż 10 lat ! Tak samo z resztą jak koszulki Barcelony, nie zamieniając jej przez całą swoją karierę dołączając do grona wybitnych piłkarzy, którzy całe życie spędzili w jednym klubie.

7 Przez kibiców zostanie zapamiętany jako ważny zawodnik reprezentacji Hiszpanii. W 2010 roku zdobył bramkę w meczu z Niemcami dając kolegom z drużyny pierwszy w historii finał, który później wygrali z Holandią.

8 Zyskał wśród kibiców, nie tylko Katalończyków przydomek LWIE SERCE, lub po prostu ŚCIANA. Przez całą karierę, wszelkie braki nadrabiał ambicją i zaangażowaniem do ostatniej kropli potu, a nawet krwi.

9 4 marca 2014 roku, po wygranym meczu z Almerią, gdzie sam zdobył bramkę, ogłosił, że kończy karierę z powodów zdrowotnych.

10 Mistrz Europy i Mistrz Świata, Srebrny Medalista Olimpijski, 6-krotny Mistrz Hiszpanii, Zdobywca 2 Pucharów i 6 Super Pucharów Hiszpanii, 2 Klubowych Mistrzostw Świata i Super Pucharów Europy, 3-krotny zwycięzca Ligi Mistrzów, Najlepszy Obrońca Europy 2006r.. Trzykrotnie wybierany do najlepszej 11-stki świata .

11 Dzisiaj obchodzi swoje 37. urodziny
Dzisiaj obchodzi swoje 37. urodziny. Urodził się dokładnie 13 kwietnia 1978 roku. Wielki człowiek, który swoją walecznością wzbudzał szacunek u ludzi na całym świecie. Został Legendą…

12 To tyle. Dziękuje za obejrzenie prezentacji.


Pobierz ppt "Największa piłkarska Legenda - CARLES PUYOL"

Podobne prezentacje


Reklamy Google