Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PRZEDSZKOLAKI W PSP 2. 27.05.2015 odbyły się w naszej szkole zajęcia dla przedszkolaków zorganizowane przez panią Danutę Jeziorowską nauczycielkę matematyki.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PRZEDSZKOLAKI W PSP 2. 27.05.2015 odbyły się w naszej szkole zajęcia dla przedszkolaków zorganizowane przez panią Danutę Jeziorowską nauczycielkę matematyki."— Zapis prezentacji:

1 PRZEDSZKOLAKI W PSP 2

2 27.05.2015 odbyły się w naszej szkole zajęcia dla przedszkolaków zorganizowane przez panią Danutę Jeziorowską nauczycielkę matematyki oraz Lidię Bajcarz nauczycielkę języka niemieckiego. Tematem przewodnim była „Matematyka po niemiecku” Mathematik auf Deutsch.”

3 Zajęcia odbyły się w sali numer 8, gdzie odbywa się innowacja pedagogiczna „Czytam, I’m singing, Ich spreche” prowadzona przez panie Beatę Strzałkowską, Katarzynę Słabosz oraz Lidię Bajcarz. Spotkanie rozpoczęły uczennice klasy 1b. Dziewczynki zaśpiewały piosenkę „Eins, zwei, drei”, oraz „Die Farben sind komplett.”

4

5 Uczennice klasy 1b nauczyły naszych przyszłych uczniów liczenia 1-12 w języku niemieckim. Dzieci chętnie wzięły udział w gimnastyce z cyferkami – ZAHLEN -GYMNASTIK.

6 Doskonałą zabawą okazało się szukanie cyferek.

7 W zadaniach matematycznych przedszkolakom pomagały uczennice klasy 4a. Dzieci układały z figur geometrycznych pajacyki.

8

9

10 Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z tym zadaniem.

11 Trudniejszym nieco zadaniem okazały się rachunki na cyferkach i kolorowanie wyników na planszy.

12

13

14 Dużą atrakcją było układanie kompozycji z tangramów.

15

16 Na zakończenie zaśpiewaliśmy wspólnie rap cyferkowy Zahlen- Rap i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.

17


Pobierz ppt "PRZEDSZKOLAKI W PSP 2. 27.05.2015 odbyły się w naszej szkole zajęcia dla przedszkolaków zorganizowane przez panią Danutę Jeziorowską nauczycielkę matematyki."

Podobne prezentacje


Reklamy Google